Skocz do zawartości

Krótkie pytanie - krótka odpowiedź część 5


AreK

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 10,7 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

[ref]mbieniek[/ref], [ref]Freddy[/ref], narazie nic nie próbowałem bo wróciłem wczoraj wieczorem, dzisiaj sprawy załatwiam itd. Chciałem najpierw podpytać o jakieś porady. Prickobrta kurcze nie mam, myjki też. :wallbash:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I tak...schodzi po drapaniu paznokciem zarówno z szyby jak i z lakieru. Pod spodem jest oryginalny błyszczący klar wiec jest szansa. Próbowałem też papierkiem 2000 w jednym miejscu łatwo się dotarłem do klaru w innym gorzej. Nawinął się listonosz-lakiernik i kazał mi kupić nitro. Twierdzi, że powinno ruszyć to gówno a nie naruszy klaru. Wpadłem na obiad i lecę próbować. Zrobię fotki. A no i pasty z piwnicy wezmę i na sztruksie zobaczę ale raczej jak już to trzeba by papierem drzeć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jak myślałem. Rozcieńczalniki nie uszkodzą klaru ale go zmatuja co też jest do uratowania ale rób tak żeby nie dokładać sobie roboty i żeby w miarę umiarkowanym wysiłkiem to wyprowadzić. Powodzenia i daj znać jak się uporałeś

 

Wysłane z mojego Redmi Note 4 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie moze gdzies juz bylo ale nie znalazlem..

Co lepsze do zabezpieczenia przednich reflektorow po robieniu..

Kwarc czy head z megsa?

Zawsze kladlem megsa ale akurat mam otwart cquarz uk edition i pomyslalem czy by nie sprobowac.

Tylko ze lampki nie w moim aucie i dlatego sie wole zapytac tutaj ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szpachla nie ma nic do rzeczy. Przed polerowaniem pełna dekontaminacja? Od marca auto regularnie zabezpieczane? Jeśli tak to czym i z jaką częstotliwością? No na felgach super przez pył z hamulców. I skąd wniosek że na lakierze jest mnóstwo opiłków? Glinka używana przed zabiegiem? Aha i co znaczy "względnie czysty"? Bo powinieneś stosować irona na CZYSTY suchy lakier.

 

Wysłane z mojego Redmi Note 4 przy użyciu Tapatalka

 

Tak , przed polerowaniem była pełna dekontaminacja . Od marca auto glinkowane , oraz woskowane ( twarde woski typu colli , soft99 ) Względnie czysty tzn. po pre washu , przed myciem zasadniczym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do przeprowadzenia takich zabiegów samochód musi być CZYSTY więc wiaderka nie uniknione. Kolejna sprawa to może fakt że auto nie złapało zbyt wielu opiłków z uwagi na regularne zabezpieczenie a osad kolejowy to nie metal i zejdzie po glinie...

 

Wysłane z mojego Redmi Note 4 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Takie zwykłe pistolety jak z Twojego pierwszego linku były jeszcze niedawno w Leroy'u po 10 zł. Po 10 zł były też wszystkie inne akcesoria, ja kupiłem pistolet, dyszę rotacyjną, wąż ciśnieniowy 8m(!), pianownicę (gówniana ale miała w zestawie przejściówkę lavor/karcher która sama obok na półce kosztowała też dychę) i wszystko to po 10zł.

 

Pytanie jakim jesteś użytkownikiem, jeżeli twoja myjka nie ma siły tornada a ty szanujesz sprzęt (nie walasz po ziemi, myjesz po użyciu i odkładasz wszystko porządnie do garażu) to nawet te chinole ci posłużą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W mojej sprawie trochę podziałałem.

Zacząłem zmywać to dziadostwo Nitrem. Jakoś schodzi, część elementów myślę będzie do odratowania. Na klapie niestety są rysy i jakieś parchy rdzawe więc i tak pójdzie do lakierowania. Narazie tak na próbę po kawałku zrobiłem. Listwa chromowana też syfem pokryta, choć i tak do wymiany bo uchwyty połamane. Teraz tylko kupię z 5l bańkę Nitro i będę walczył dalej.

Dzięki Panowie za porady.

 

Parę fotek:

http://imgur.com/a/OspjR

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bezbarwny to był na listwie chromowanej. Na blachach jest czarny bo kilka szmatek poszło do kosza czarnych.

Właśnie pod paznokciem schodził. Coś jak czasem Super Glue zaschnięty na palcach.

Z opowieści chłopaka właścicielki (w Niemczech) wynikało, że jej brat małolat zaczął go "ulepszać". Przy okazji może i przykryć co nie co. Zapylony był też lewy tylny błotnik (zmyłem) i dach (będę walczył). Oczywiście poza zderzakiem, klapą, prawym błotnikiem i drzwiami PT :lol:

http://imgur.com/a/7oqGW

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[ref]niron[/ref], napisałem, ze coś w stylu super glue na łapach czy paznokciach czyli kruche. Gdyby to było jak na filmie to by była zabawa a nie męczarnia. I pewnie by go nie sprzedali.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[ref]niron[/ref], plastidip schodzi tak fajnie (lub bardzo podobnie)jak na filmiku pod warunkiem, że był dość grubo nałożony. Robiłem kiedyś "szadołlajna" na chromach mojej e38 i tak gdzie było grubiej to fajnie się zrywał. Natomiast w miejscach gdzie było już bardzo mało tego to pomogło zmywanie nitro lub ekstrakcją bo inaczej pomagało tylko pocieranie paluchami i guma zmieniała się w farfocle i powoli schodziła. Ogólnie to dłużej pozbywałem się Plastdipu niż nim malowałem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panie i Panowie, szukam kogoś kto ogarnia AutoCad'a. Potrzebuję rysunek Cad'owski przeskalować do odpowiedniej skali i przerzucić do PDF. Celem wydrukowania rysunku z pliku PDF. Pilne !

 

Potrzebuje rysunki co są w linkach, aby pozostały po wydruku w skali jakie są podane w podpisie na rysunku. Rysunki rysowałem w centymetrach i dźwigar (bez ramek) fajnie jakby na a0 dało wydrukować, a stężenia na a2/a3. Jakby dało radę to prosiłbym gotowy plik do druku w pliku .pdf i .dwg

 

Ramki to są moje nie udane próby skalowania i drukowania ;)

 

http://www108.zippyshare.com/v/U5n3fYQx/file.html

http://www108.zippyshare.com/v/PsJjFvWt/file.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Posiada ktoś zestaw szczotek muc-off ? Przymierzam się do zakupu, jednakże nie mogę znaleźć nic na forum, jedynie wyszukuje mi kosmetyki pokroju szampony etc z tej firmy. Kak ktoś posiada to liczę na ocenę, czy są warte swojej ceny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.