Skocz do zawartości

Krótkie pytanie - krótka odpowiedź część 5


AreK

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 10,7 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

  • Partner forum
Mam auto z dużą ilością QD, a chce położyć wosk fusso. Musze wymyć lakier przed aplikacja czy moge na QD? Jak myć to czym? IPA?

 

Tutaj kłania się podstawowy brak wiedzy. Aby wosk dobrze przylegał do powierzchni, lakier musi być odpowiednio przygotowany. Po usunięciu smoły, metalicznych, glinkowaniu, itp, wypadałoby przelecieć auto cleanerem ("IPA to nie cleaner!")

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam auto z dużą ilością QD, a chce położyć wosk fusso. Musze wymyć lakier przed aplikacja czy moge na QD? Jak myć to czym? IPA?

 

Tutaj kłania się podstawowy brak wiedzy. Aby wosk dobrze przylegał do powierzchni, lakier musi być odpowiednio przygotowany. Po usunięciu smoły, metalicznych, glinkowaniu, itp, wypadałoby przelecieć auto cleanerem ("IPA to nie cleaner!")

 

 

 

OK, o taką odpowiedź mi chodziło. Akurat pod ręką mam BLACK HOLE, czy zalicza się to do cleanera? czytam na forum ze rożnie ludzie oznaczją cleaner..

Może prędzej prasta wykończeniowa typu Koch chemie antihologram będzie cleanerem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1) Jaki cleaner polecacie pod wosk Finish Kare Hi Temp? Myślałem nad ValetPro Achilles prep. Może znajdzie się jeszcze coś godnego polecenia? Dodam, że będę nakładał ręcznie.

 

2) Co sądzicie o produktach typu AIO? Są one może lepszą alternatywą dla amatora?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2) to zaleZy czego oczekujesz. Aio ma to do siebie, ze nie tylko delikatnie poleruje ale jednoczesnie zakrywa niedoskonalosci lakieru - taki maly sciemniacz. Wada tego rozwiazania jest, ze po kilku myciach ryski pojawiaja sie, poniewaz aio sie wymywa. Jesli chcesz usunac rysy trwale nie ma sensu uzywac aio, jesli chcesz na szybko poprawic stan lakieru bez permanentnych megaefektow bierz aio. Ciezko mazwac to alternatywa dla amatora.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

George BlackHole to nie cleaner, to glaze - więc nie oczyści Ci lakieru pod wosk.

dominooo.o praktycznie dowolny (może poza Dodo, bo jeśli dobrze pamiętam, to nie za bardzo się lubią). Tylko wymyj go później IPA, bo FK woli jałową powierzchnię.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam problem z deironizacją lakieru.

 

Użyłem Shiny Garage Iron Off na felgi , oraz lakier ( suchy , względnie czysty ). Felgi krwawiły jak trzeba , jednak lakier zero reakcji. Parę dni później użyłem Tenzi Prix , tak samo - felgi krwawiły , a z lakierem nic. Czekałem nawet koło 10 minut i nic. Co może być nie tak ?

 

Dziękuję za odpowiedź , Mateusz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Brak reakcji jako definitywny brak reakcji czy brak reakcji jako mam ciemny kolor samochodu to nie widać??

 

 

Jako definitywny brak reakcji. Mam ciemny lakier , ale dla pewności sprawdziłem pod lampą , a potem na zewnątrz przy świetle dziennym. Produkty jakby nie zareagowały. Robiłem to w temperaturze ok 16 stopni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Auto było polerowane maszynowo , ale w marcu . Przed "zabiegiem" lakier był wolny od wszelkich wosków , powłok itp. :) Tak jak pisałem na felgi zareagowało super. Na lakierze było dużo opiłków metalu - parkuję przy kolei. Kiedyś mierzyłem lakier miernikiem , i jest OK brak "szpachli" , także to tez wykluczyłem. W wolnej chwili ponowię próbę , ale zastanawia mnie dlaczego tak się stało.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szpachla nie ma nic do rzeczy. Przed polerowaniem pełna dekontaminacja? Od marca auto regularnie zabezpieczane? Jeśli tak to czym i z jaką częstotliwością? No na felgach super przez pył z hamulców. I skąd wniosek że na lakierze jest mnóstwo opiłków? Glinka używana przed zabiegiem? Aha i co znaczy "względnie czysty"? Bo powinieneś stosować irona na CZYSTY suchy lakier.

 

Wysłane z mojego Redmi Note 4 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, jakiś domorosły tuner próbował zrobić auto w matt. Nie wiem czym to jest pryśnięte. Ktoś coś ? Dałoby się to zmyć, zetrzeć itp. czy tylko porządne darcie i malowanie ? 4 elementy tak zj...ne.

http://imgur.com/a/tsAhS

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To raczej domorosły lakiernik :) haha można by spróbować wet sandingu i wyprowadzić maszynowo tylko pytanie czy jest co ciąć i czy to czasem nie poważony klar :) ewentualnie jakiś pad typu usuwanie orange peel. Nie chcę krakać ale chyba i tak skończy się malowaniem w takim wypadku spróbowałbym szlif+klar. Po prostu fach pochamiony :)

 

Wysłane z mojego Redmi Note 4 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jest czymś pryśnięte bo i na szybie jest nalot. Jakiś mądry brat właścicielki w Niemczech próbował swoich sił.

Nie jest to gładkie a takie jak by lekka strukturka plastiku (nie wiem jak to określić)

Dlatego tak się zastanawiam czy pod tym jest oryginalny lakier/klar i czy i jak można się do niego "dostać".

Czy jakieś nitro czy papier czy pad sztruksowy (taki mam) ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.