Skocz do zawartości

Krótkie pytanie - krótka odpowiedź część 5


AreK

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 10,7 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Możesz przelecieć jakimś dressingiem do plastików czy gumy np pb nl czy pb trim restorer jeśli masz opcji jest wiele ja zawsze jak robię środek to przy okazji przelatuje uszczelki jeśli używam wymienionych środków jak wiadomo mają one wiele zastosowań

 

Wysłane z mojego Redmi Note 4 przy użyciu Tapatalka

Ja niestety nie mam czasu na testy, a nie chcę żeby klientom korzystającym z mojego pakietu zimowego przymarzały drzwi ;) 1Z działało świetnie, teraz czas na Sonaxa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie, krótkie pytanie może to nie będzie ale (aż wstyd się przyznać) nie potrafię dodać nowego tematu.

Kolega kupił BMW 530 z jasną skórą, o której wyczyszczenie mnie poprosił. Wszystko byłoby spoko gdyby nie fakt, iż skóra była chyba malowana - cała i teraz się łuszczy. Próbowałem jak na razie colourlock'a strong i jakiś tam efekt jest, natomiast dalej to nie jest efekt którego bym oczekiwał. Mam nadzieję, że fachowcy mieli z tym do czynienia i z góry dziękuję za rady.

Zdjęcia przed i po:

https://drive.google.com/drive/folders/ ... sp=sharing

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spaprana naprawa raczej tego nie odratujesz i bez ponownego lakierowania się nie obejdzie. Na moje oko to klar(bezbarwny) się łuszczy a wszystko co udaję się usunąć przestaję mieć ochronę za tym idzie wycieranie się koloru... Może udało by się położyć sam klar po dokładnym oczyszczeniu z obecnych złuszczeń ale nie gwarantuje...

 

Wysłane z mojego Redmi Note 4 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko najlepsze jest to, że cała tapicerka tak wygląda - fotele, kanapa, oparcia i właśnie zagłówki. Wziąłem tylko zagłówek żeby spróbować coś z tym zrobić, ale to co powiedziałem na samym początku jak to zobaczyłem, że generalnie ratowanie tego chyba się nie uda. Jeszcze jakieś pomysły?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to co on tego nie widział? Najlepszym rozwiązaniem będzie poszukanie oryginalnej tapicerki w niezłym stanie do oczyszczenia i konserwacji raczej wyjdzie korzystniej cenowo niż malowanie to chyba wszystkie możliwości...

I jeszcze jedno bo nie pomyślałem wcześniej że może ktoś wpadł na genialny pomysł i ją potraktował jakimś fajansem celem oczyszczenia niestety się nie udało heh

Wysłane z mojego Redmi Note 4 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale lipa... A w jakim stanie jest tapicerka pod spodem tego czegoś? Kolor zostaje ci na szmatce jak szorujesz już oczyszczoną z tego "klaru" skórę? W sensie czy to pod spodem to już definitywnie surowa, goła warstwa barwionego materiału?

Jest jeszcze szansa, że to warstwa jakiegoś gównianego kremu/wosku koloryzująco/zabezpieczającego rodem z marketu...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

skóra "pod" tym lakierem jest w miarę zdrowa. Kolor zostaje na szmatce, natomiast nie cały. W miejscach gdzie sam odchodzi, lub mniej trzyma to schodzi. Niestety w miejscach gdzie dość mocno jest związany ze skórą to zostaje. Próbowałem również benzyny ekstrakcyjnej - i tak nic do stracenia nie ma, ale nie zdało egzaminu.

Mam wrażenie, że albo ktoś w tragiczny sposób to lakierował, albo skóra była barwiona na taki jasny kolor oryginalnie i użyto za mocnego/wręcz żrącego środka który narobił takich szkód.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To łatwo rozpoznać jeśli nie ma zagnieceń, zadrapań, przetarć to malowana wszystko pod szpachlą i lakierem jeśli wymienione mankamenty występują szczególnie na fotelu kierowcy jak wiadomo najbardziej narażonym na zużycie to użyto czegoś nieodpowiedniego ale obstawiam marną naprawę choć mogę się mylić daj foty całej tapicerki będzie łatwiej powiedzieć więcej...

 

Wysłane z mojego Redmi Note 4 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć.

Mam pytanie odnośnie polerowania listew plastikowych. Otóż, jeżdżę na co dzień Mercem W124, lakier na "blachach" ogarnięty. NIe pożądanym jest aby listwy się świeciły i były niczym lusterko. Ryski mają delikatne i niewielkie oksydacje, pod finiszem zejdą.

Pytanie brzmi. Po delikatnej korekcie powinienem uzyć papierku np 3000 aby uzyskać gloss z matem tak pół na pół ? czy można nadać delikatnie matu w inny sposób ? \

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć.

Mam pytanie odnośnie polerowania listew plastikowych. Otóż, jeżdżę na co dzień Mercem W124, lakier na "blachach" ogarnięty. NIe pożądanym jest aby listwy się świeciły i były niczym lusterko. Ryski mają delikatne i niewielkie oksydacje, pod finiszem zejdą.

Pytanie brzmi. Po delikatnej korekcie powinienem uzyć papierku np 3000 aby uzyskać gloss z matem tak pół na pół ? czy można nadać delikatnie matu w inny sposób ? \

Pozdrawiam

 

Wątpię aby po samym finiszu było lusterko.

Zobacz jak one wyglądają na mercedesie Zachara.

 

Ewentualnie jak masz jakiś fetysz to chyba lepiej by było się rozejrzeć za czymś jak włóknina lakiernicza? Jakaś drobna

Opcja druga to użyć pasty tnącej, ale ręcznie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hejka ,sorry ża pytanie może denerwujące ale czytam tutaj forum i juz mam mętlik w głowie .

 

Będę robił jutro one step Menzerną 3w1 na Pomarańczowym Flexipads ,ile powinienem przejazdów zrobić ? Ile powinno mi to zająć (vw polo) 4-6H ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.