Skocz do zawartości

Krótkie pytanie - krótka odpowiedź część 5


AreK

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 10,7 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

jak lakier nie jest nowy to w ogólnym rozrachunku więcej looku da dobry cleaner + wosk niż sam wosk....

 

Lakier właśnie nie jest nowy, a nawet powiedziałbym, że jest baardzo zaniedbany. Dlatego planuję korektę, a wosk jako wisienka na torcie ;) Zastanawiam się nad DJ Purple Haze lub Blue Velvet choć pewnie kupię oba testery :D

 

pzdr. :ad:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Mam problem z lakierem w Golfie 5 - kolor ciemny granat.

Mianowicie po lewej stronie drzwi pozostał pył lakierniczy i od 2mc nie moge go porządnie zlikwidować.

Po drugie mam sporo drobnych/delikatnych rysek na całym aucie. Wydaje mi się, że są to zarysowania od pasty Tempo od Druchemy.

 

Co polecacie ze swojej strony? Myślę, że glinka tu za dużo nie da i trzeba od razu z grubej rury tylko nie wiem kompletnie co wybrać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

glinką jak najbardziej bym spróbował, być może pomoże. Co do rysek to albo chcesz je usunąć albo albo zamaskować, zależy co wolisz. Ręcznie bez maszyny każdej ryski nie usuniesz, aczkolwiek można jak sie chce i ręcznie zrobić wiele. Ostatnio na aucie kolego przećwiczylismy Meguiarsa SwirlX + Cleaner DJ PLUS + wosk i wyszło całkiem całkiem jak na ręczną robote. Jak sie chcesz mniej narobić to AF Tripple i zamaskujesz bardzo duzo, ale efekt w zależności od myć itp nie jest oszałamiająco długi (pomaga troche położenie wosku jeśli chodzi o przedłużenie efektu) ale za to auto robi sie bardzo szybko :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Polerowalem wczoraj ręcznie AG Car Glass Polish przednia szybę w moim ProCeed. Pomijam, że nie dał rady zaciekom które są na szybie, ale mam nowy problem. Mleczko powchodzilo w mikroskopowe odpryski na przedniej szybie. Próbowałem wyciągnąć to ADBL Glass Cleanerem ale nie dał rady. Jak mogę pozbyć się zaschniętego mleczka w odpryskach na szybie ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Polerowalem wczoraj ręcznie AG Car Glass Polish przednia szybę w moim ProCeed. Pomijam, że nie dał rady zaciekom które są na szybie, ale mam nowy problem. Mleczko powchodzilo w mikroskopowe odpryski na przedniej szybie. Próbowałem wyciągnąć to ADBL Glass Cleanerem ale nie dał rady. Jak mogę pozbyć się zaschniętego mleczka w odpryskach na szybie ?

Myjka ciśnieniowa powinna wypłukać resztki mleczka.

 

Wysłane z mojego C5303 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie ruszam powoli z autodetalingiem (samouk) i mam mega pytanie odnośnie prania boczków słupków.

Jak wszyscy wiemy jest to całkiem inny materiał twardszy gdzie ssawka wciągająca brud po prespray'owaniu nie zawsze przylega do powierzchni.

Jak sobie radzicie z myciem takiego własnie elementu i ściąganiem wody?

Poniżej załączam foto o który element mi chodzi.

d7e0bfa0da9943c0med.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

WItam. Auto woskowane przy użyciu Meqs #16 w maju, wosku juz zbytnio nie ma, za pare tygodni chce położyć Collie na zime i pytanie czy wstarczy umyć auto dokładnie przeleciec IPA i dac wosk?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z woskowaniem na zimę wstrzymałbym się jeszcze, przynajmniej do momentu kiedy pogoda będzie względnie dobra. Im później nawoskujesz na zimę tym wosk będzie dłużej siedział w tych najcięższych zimowych dniach. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

WItam. Auto woskowane przy użyciu Meqs #16 w maju, wosku juz zbytnio nie ma, za pare tygodni chce położyć Collie na zime i pytanie czy wstarczy umyć auto dokładnie przeleciec IPA i dac wosk?

Przydałby się też cleaner - chyba, że chcesz się nacieszyć Collim tylko parę chwil.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Umyj go APC spryskaj fibre i przecieraj aż do uzyskania efektu jesli są jakieś uporczywe plamy możesz spryskać słupek. Na koniec przeciągnij czystą suchą fibrą.

 

Wysłane z mojego Tornado 348 przy użyciu Tapatalka

 

 

APC możesz podać linka do tego środka lub jego pełna nazwę?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.