Skocz do zawartości

Krótkie pytanie - krótka odpowiedź część 5


AreK

Rekomendowane odpowiedzi

Ja to czyszczę ścieraczkami z W5 matt (Lidl) albo tymi ściereczkami Plak matt i jest elegancko ;)

 

Dodane po 6 minutach 27 sekundach:

glinką jak najbardziej bym spróbował, być może pomoże. Co do rysek to albo chcesz je usunąć albo albo zamaskować, zależy co wolisz. Ręcznie bez maszyny każdej ryski nie usuniesz, aczkolwiek można jak sie chce i ręcznie zrobić wiele. Ostatnio na aucie kolego przećwiczylismy Meguiarsa SwirlX + Cleaner DJ PLUS + wosk i wyszło całkiem całkiem jak na ręczną robote. Jak sie chcesz mniej narobić to AF Tripple i zamaskujesz bardzo duzo, ale efekt w zależności od myć itp nie jest oszałamiająco długi (pomaga troche położenie wosku jeśli chodzi o przedłużenie efektu) ale za to auto robi sie bardzo szybko :)

 

Od razu polecę z Meguiarsa SwirlX + wosk. O wosku myślałem MENZERNA LIQUID CARNAUBA PROTECTION. Dobry pomysł? Nie chciałbym za oba specyfiki przekroczyć 100zł ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 10,7 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Dzięki za cenną radę. Czy taka carnauba w cenie 20-30zł (np. K2) w słoiczku ma rację bytu czy nie bardzo? :)

Zastanawia mnie jeszcze ultimate compound vs SwirlX do usunięcia rys i przede wszystkim pyłu lakiernicznego?

 

 

k2 miałem, polecam( a trochę wosków już miałem :D)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za cenną radę. Czy taka carnauba w cenie 20-30zł (np. K2) w słoiczku ma rację bytu czy nie bardzo? :)

Zastanawia mnie jeszcze ultimate compound vs SwirlX do usunięcia rys i przede wszystkim pyłu lakiernicznego?

 

 

k2 miałem, polecam( a trochę wosków już miałem :D)

 

mówisz o k2 ultra wax? cena ~20zł :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wszystko miałem serii k2, niektóre są naprawdę dobre jak za te cenę, wiadomo więcej roboty (bo nie jest tak długotrwały) ale polecam z ich serii

- aluchrom

- czernidło do opon

- ultra wax

- quantum i spid wax :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

też bym odpuścił K2, trwałość jest znikoma. Lepiej kupić jakąś używke na forum np Collinite, Co do SwirlX vs UC to UC potrafi zostawić spore hologramy, zależy od lakieru, SwirlX jest troche delikatniejszy, lekkie rysy zejdą i po SwirlX, UC jest raczej do mega zapuszczonych aut

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam, coś w kwestii hydrowosku, wosku na mokro, osuszacza. Wiem o tenzi rollex, k2 też coś tam ma, a coś z wyższej półki co poprawi look i wspomoże na mokro osuszyć lakier po myciu? cos do stosowania na mokry lakier...

z góry dzięki za odp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co polecacie na plastiki jak na zdjęciu? To jest golf V plastik gładki matowy. Do kokpitu zazwyczaj używam pb nl ale na tych plastik ach zostawia smugi

 

Mam podobny problem. Sonax matowy do kokpitu i Mainz Cherish niestety też zostawiają smugi... To chyba te tworzywo jakieś dziwne. Macie na nie jakieś pomysły?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.