Skocz do zawartości

Krótkie pytanie - krótka odpowiedź część 5


AreK

Rekomendowane odpowiedzi

witam,

 

jestem początkujący w temacie detailingu. Mam 3 pacjentów, których chce w wolnej chwili doprowadzić do lepszego stanu, mianowicie:

1) fiat 126p z 93 r. - kolor biały, po 1 właścicielu, garażowany - w miarę zadbany, auto będzie do sprzedania

2) skoda octavia kombi '99 - srebrny metalik - mocno zapuszczona zarówno z zewnątrz jak i w środku (chyba gorzej niż maluch), ale auto wykorzystywane typowo 'roboczo'

3) skoda octavia kombi 2 FL 2010 - cappuccino - auto w nie najgorszym stanie, ale tez jak na swój rocznik trochę zaniedbane...

 

Powoli kompletuje kosmetyki i na obecną chwilę nie ma tego dużo:

- adbl apc

- sonax szampon xtreme 2w1

- decabit

- wiadro z grit guardem własnej roboty

- mikrofibry, pedzelki, szczotka itp.

- pasty k2 tempo, k2 aluchrom

 

Wszystkie auta chce przede wszystkim dobrze umyć wewnątrz i zewnątrz majac do dyspozycji garaz teściowej (niestety nie mam myjki ciśnieniowej), do tego maluchowi przydałoby się odświeżyć plastiki. W tym celu chce jeszcze dodatkowo zaopatrzyć się w:

- glinkę (valletPro yellow?)

- środek do odświeżenie plastików (back2black?)

- coś do uszczelek?

- cos do szyb? blue window 2?

- smar HSW 100 wurtha, bo wnęki drzwi w octavce 1 są w stanie tragicznym

 

Co byście jeszcze polecali, co mógłbym wykorzystać przy wszystkich 3 autach? najgorzej chyba będzie czasowo to ogarnąć...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 10,7 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

bart87, tak jak kolega powyżej pisze daj sobie spokój z tempo i innymi tego typu wynalazkami. Jeśli ręcznie możesz podziałać meguiars UC na aplikatorze tri color ale ręka może odpadać, inne wyjście położyć faktycznie AIO np AG SRP lub AF Tripple rownież za pomocą tricolora.Potem jak będzie jeszcze budżet to jakiś wosk np w postaci testera. Glinkę zmieniłbym na glinkę od firmy Soft (przyjemniejsza w pracy). Jeśli nie chcesz dużo wydawać możesz SG Back2Black położyć na plastiki zewnętrzne, uszczelki i opony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Chciałem Was prosić o radę odnośnie pozbycia się odbarwień po jeansach na jasnej tapicerce welurowej w Fordzie Mondeo.

Najbardziej ubrudzone jest siedzisko. Było praktycznie niebiesko-szare. :/

Spryskałem siedzisko środkiem Nielsen Nap Extra Foam, przeszczotkowałem powierzchnię odczekałem 2-3 minuty i brud zbierałem wilgotną mikrofibrą po czym wilgoć odsysałem odkurzaczem (odkurzacz do pracy na mokro i sucho, ale nie piorący). Rzeczywiście spora część zabrudzeń została usunięta, natomiast niebieskie przebarwienia nadal są lekko widoczne.

 

Czy macie może jakiś sprawdzony sposób na tego typu zabrudzenia?

Może spryskam jeszcze siedzisko najpierw Nielsenem APC Cyclone i dopiero potem przejdę do Nielsen Nap Extra Foam i szczotki? :o

 

Będę Wam bardzo wdzięczny za pomoc. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze pytanko o cleaner: Poorboy's czy jednak Dodo? Cena przemawia za PB (w podobnej cenie prawie 2 razy więcej) ale jakoś dużo osób pisze o Dodo :o (akurat w sklepie gdzie zamawiam tester PB jest aktualnie nie dostępny)

 

Ktoś coś? akurat robię zamówienie :D . Aplikacja albo ręczna (pad z mikrofibry?) lub rotacja (cleanery się na najmniejszej prędkości kładło prawda?)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dodo są bardzo wydajne starcza butelka na około 5 aut średniej klasy nie żałując produktu. Mi sie sie z nimi dobrze pracuje, PB nie wypowiem sie. Osobiscie jakbym miał brac Dodo to bym wolał jednak Angelwaxa perfect polish, ale w większości sklepów go nie ma

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie dużo czytałem o AW ale w "moim" sklepie też niedostępny.

Wybiorę chyba Dodo.

A jeszcze przy okazji może podpowiecie jaki wosk do Audi czarne nie metallic (LY9B jak mnie pamięć nie myli)

Chemical Guys Petes 53 czy Dodo Juice Purple Haze?

Jeszcze kwestia ilości czy 250ml to mniej więcej tyle samo co 226g? :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

CarChem leather cleaner równie skuteczny a znacznie tańszy :good:;)

A jak on sie ma do Stronga z colourlock? Moze i tańszy ale tu masz zestaw. Środek czyszczący i zabezpieczenie plus szczota. Nie muszę chyba wspominać o buteleczce ze spieniaczem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakie zrobic stezenie w pianownicy Tenzi truck i apc red devil do wymycia mega brudnego silnika, ma byc mocno a zarazem bezpieczznie dla wszystkich elementow. Myslalem 100ml tenzi, 30ml apc i 1L wody, czy lepiej wiecej tenzi bez apc?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak dla mnie swietnie sobie radzi :) Szczotkę kupisz w CCC za 5zł a butelkę masz u CarChem Silesia za 12zł impregnat też dostaniesz i w dodatku w różnych pojemnościach :good:

To policz wszystko plus dolicz jeżdzenie po sklepach i szukanie szczoty. No ale zależy co komu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.