Skocz do zawartości

Krótkie pytanie - krótka odpowiedź część 5


AreK

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 10,7 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Czołem Panowie!

Ma ktoś doświadczenia z pielęgnacją matowych (grafitowych) felg? Do czyszczenia na bieżąco ADBL APC wystarczy czy od razu po deironizery sięgać? Jakim środkiem można to później zabezpieczyć tak, żeby zachować matowy wygląd?

 

Do czyszczenia na bieżąco śmiało mogę polecić zieloną tuge :good:

 

Dodane po 2 minutach 40 sekundach:

Na rynku jest tyle qd,że nie wiem który wybrać :dontknow:

Potrzebuje coś dobrej jakości do białej perły,zależy mi na mocnym podkręcaniu wyglądu i jak wiadomo odpychaniu wody,śliskości ;)

Co możecie polecić :D ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czołem Panowie!

Ma ktoś doświadczenia z pielęgnacją matowych (grafitowych) felg? Do czyszczenia na bieżąco ADBL APC wystarczy czy od razu po deironizery sięgać? Jakim środkiem można to później zabezpieczyć tak, żeby zachować matowy wygląd?

 

Do czyszczenia na bieżąco śmiało mogę polecić zieloną tuge :good:

 

Według allegro akurat mam po drodze do pracy sklep z tym preparatem, jutro przetestuję. Dzięki!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czołem Panowie!

Ma ktoś doświadczenia z pielęgnacją matowych (grafitowych) felg? Do czyszczenia na bieżąco ADBL APC wystarczy czy od razu po deironizery sięgać? Jakim środkiem można to później zabezpieczyć tak, żeby zachować matowy wygląd?

 

Do czyszczenia na bieżąco śmiało mogę polecić zieloną tuge :good:

 

Dodane po 2 minutach 40 sekundach:

Na rynku jest tyle qd,że nie wiem który wybrać :dontknow:

Potrzebuje coś dobrej jakości do białej perły,zależy mi na mocnym podkręcaniu wyglądu i jak wiadomo odpychaniu wody,śliskości ;)

Co możecie polecić :D ?

 

 

Meguiars Ultimate daje mega odpychanie wody oraz fajnie podkręca połysk, co ważne nie łapie kurzu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czołem Panowie!

Ma ktoś doświadczenia z pielęgnacją matowych (grafitowych) felg? Do czyszczenia na bieżąco ADBL APC wystarczy czy od razu po deironizery sięgać? Jakim środkiem można to później zabezpieczyć tak, żeby zachować matowy wygląd?

 

Do czyszczenia na bieżąco śmiało mogę polecić zieloną tuge :good:

 

Dodane po 2 minutach 40 sekundach:

Na rynku jest tyle qd,że nie wiem który wybrać :dontknow:

Potrzebuje coś dobrej jakości do białej perły,zależy mi na mocnym podkręcaniu wyglądu i jak wiadomo odpychaniu wody,śliskości ;)

Co możecie polecić :D ?

 

 

Meguiars Ultimate daje mega odpychanie wody oraz fajnie podkręca połysk, co ważne nie łapie kurzu

 

W takim razie leci do koszyka,dziękuję :good:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej,

jaka może być przyczyna śmierci Colli 476 na powierzchniach płaskich (maska, dach, klapa)? Na bokach dalej kropelkuje bardzo dobrze, a na górze tafla.

 

W połowie kwietnia auto przeszło pełny proces zabezpieczania tj. mycie, glinkowanie, cleaner/politura Megs UP, Colli 476. Mycie ręczne co najmniej raz w miesiącu Megs GC w połowie zalecanej dawki (w międzyczasie opłukiwanie demineralizowaną na bezdotyku) + QD SG MD.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie krótkie 2 pytania:

1. Używam po myciu auta Quick detailer Shiny Garage. Po jego zastosowaniu (o ile to jego wina a nie wosku) na samochodzie po deszczu mam mnóstwo kropli. Woda w ogóle nie spływa... Jak na to poradzić? Używać innego Quick detailera, czy mam dokupić jeszcze jakiś specyfik?

 

2. Mycie szyb samochodu od wewnątrz. Panowie polecicie jakiś płyn i przede wszystkim ściereczkę do mycia szyb od środka która nie pozostawi żadnych pyłków i szyba będzie czyściutka?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[ref=#00aa00]powalla[/ref], a stad że nakładałem QD jednocześnie na całe auto po myciu, a po bokach kropelkuje dalej, czyli jakaś różnica ewidentnie występuje. Po ostatnim myciu (koniec lipca) nie użyłem QD, żeby sprawdzić kondycje i zachowanie samego wosku w deszczu, więc poprzednia warstwa już na pewno zeszła ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jesli choc raz uzyles QD to nigdy nie wiesz co sie zrobilo na lakierze z mixy wosk+qd .

Zeby wydac opinie o wosku nie wolno uzywac po myciu w ogole QD, bo inaczej taki test(opinia) nie jest prawdziwa.

To ze na bokach i powierzchniach plaskich woda zachowuje sie insczej to chyba nie jest dla Ciebie zadna nowosc ? :o

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale ja nie wydaję żadnej opini o wosku. Ogólnie w tym momencie jest bardzo słabo z odprowadzaniem wody. I tak mogę napisać, że jest to nowość, ponieważ przed woskiem i całą zabawą z kosmetyką używałem tylko szamponu z nano-cząsteczek i było zdecydowanie lepiej. Oczywiście wiem, że teraz poziom ochrony lakieru jest zdecydowanie lepszy natomiast może jest ktoś w stanie powiedzieć jak polepszyć odprowadzanie wody? Wosk jaki używałem, to Shiny Garage Beads Carnauba Paste Wax.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[ref=#00aa00]powalla[/ref], w sumie nie pomyślałem, że QD może wchodzić w reakcje z woskiem. Cały czas myślałem o nim jako o dodatkowej warstwie. Opinii żadnej nie chce wystawiać, bo to na razie moje początki ;)

 

To, że na powierzchniach pionowych woda spływa lepiej to wiem, ale wiem też jak woda zachowywała się na moim niezabezpieczonym lakierze. Dokładnie widać różnice, a efekt jest jakbym położył świeżą warstwę wosku tydzień temu :/ Zastanawia mnie, czy QD nie powinien tak samo wpłynąć na wosk po bokach auta, jak na górze skoro stosowałem go na całej powierzchni? :o Nie spotkałem się jeszcze po prostu z taką sytuacją, gdzie jest taka różnica w zachowaniu wody na 2 powierzchniach obok siebie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie krótkie 2 pytania:

1. Używam po myciu auta Quick detailer Shiny Garage. Po jego zastosowaniu (o ile to jego wina a nie wosku) na samochodzie po deszczu mam mnóstwo kropli. Woda w ogóle nie spływa... Jak na to poradzić? Używać innego Quick detailera, czy mam dokupić jeszcze jakiś specyfik?

 

2. Mycie szyb samochodu od wewnątrz. Panowie polecicie jakiś płyn i przede wszystkim ściereczkę do mycia szyb od środka która nie pozostawi żadnych pyłków i szyba będzie czyściutka?

 

na postoju trudno żeby woda płyneła po aucie sama z siebie, to że masz mnóstwo kropel to normalne zjawisko po wosku czy QD, w sumie o to właśnie chodzi żeby karoseria odpychała wode. Nie ma takiego specyfiku który spwooduje że ci woda spłynie z auta sama :) za to podczas jazdy spływa momentalnie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Jaki wosk najbardziej podbije "niebieskość" lakieru BluCosmo od Alfy?

 

pzdr.

Przemaluj na blu vela. :-]

 

A tak serio to "niebieskość" z niego raczej coś co nadaje mocnej szklistości, bo jak weźmiesz wosk dający głęboki wet-look to wygląd podryfuje w stronę czarnego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.