Skocz do zawartości

Krótkie pytanie - krótka odpowiedź część 5


AreK

Rekomendowane odpowiedzi

Czy owinięcie katalizatora w Civicu 1.8 bandażem termicznym pomoże obniżyc temperaturę w komorze silnika ?? Czy wogóle warto się w to bawić?? Chciałbym to zrobić prosto, czyli owinąć najbardziej szczelnie jak się da bez ściągania czegokolwiek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 10,7 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

maciek-drummer, co to za wosk? Jeżeli dobry syntetyk typu Fusso to ani płyn do naczyń ani szampon od ADBL z APC go nie usunie w pełni. U siebie tak dla testu umyłem auto szamponem ADBL PRO i kroplił bez zmian, potem poszła IPA i zmywacz i także kroplił przyzwoicie :dontknow: Pasty taką mieszanką wymyjesz ale syntetyk ciężko chyba, że to natural.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Partner forum
Cześć

Dwa pytania.

Jaki odstęp czasu zachować podczas nakładania kolejnych warstw powłoki Gyeon Prime?

Czy mogę ją również położyć na reflektory?

Pacjent Honda Accord VII gen.

 

3 godziny odstępu będą odpowiednią przerwą pomiędzy warstwami.

Tak, można jak najbardziej kłaść na reflektory. :good:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jeśli chodzi o aplikację, to rozumiem, że nakładam najpierw Prime'a na cały element i od razu docieram? Potem następny element i tak całe auto robie. Po 3h powtarzam całą akcje i zostawiam do utwardzenia na ile godzin? Kiedy mogę położyć Cure'a?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam takie szybkie pytanie skończył mi się APC Megasa i zastanawiam się co teraz kupić możecie coś polecić zbliżonego do tego co używałem?

Wiem że jest osobny wątek ale po jego przeczytaniu mam jeszcze większą zagwozdkę :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Partner forum
A jeśli chodzi o aplikację, to rozumiem, że nakładam najpierw Prime'a na cały element i od razu docieram? Potem następny element i tak całe auto robie. Po 3h powtarzam całą akcje i zostawiam do utwardzenia na ile godzin? Kiedy mogę położyć Cure'a?

 

 

Jeżeli kładziesz powłokę pierwszy raz, to większe elementy podziel sobie na parę części. Docieraj od razu po zaaplikowaniu. Najlepsze wiązanie powinno być po 24h, więc najlepszym rozwiązaniem będzie położenie Cure'a po tym czasie, ale możesz też po aplikacji drugiej warstwy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam takie szybkie pytanie skończył mi się APC Megasa i zastanawiam się co teraz kupić możecie coś polecić zbliżonego do tego co używałem?

Wiem że jest osobny wątek ale po jego przeczytaniu mam jeszcze większą zagwozdkę :/

 

koch chemie i będziesz zadowolony ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie odnośnie pianownic do myjek. W której części pianownicy znajduje się sitko do spieniania piany? Domyślam się że za zwężką venturiego? Tylko przy samym

 

Te neutralne piany do samochodów, to chyba średnio się nadają do mycia kostki brukowej, chyba lepiej kupić coś mocniejszego z zawartością sody kaustycznej? Z drugiej strony czytałem że wysokie ph działa na tłuszcze,czy to ma aż takie znaczenie? SHINY GARAGE Fruit Snow Foam Neutral to się chyba średnio nadaje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z innej całkowicie beczki. Mam do zabezpieczenia kopuły z plexi na oknach stropowych - przed wodą i możliwie przed brudem. Wiadomo, że cudów nie ma, ale na gołe przeźroczyste plexi lepiej położyć fusso, czy glaco? O żadnym podchodzeniu z maszyną, cleanerami, itp. nie ma mowy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam takie szybkie pytanie skończył mi się APC Megasa i zastanawiam się co teraz kupić możecie coś polecić zbliżonego do tego co używałem?

Wiem że jest osobny wątek ale po jego przeczytaniu mam jeszcze większą zagwozdkę :/

 

koch chemie i będziesz zadowolony ;)

 

Domyślam się :)

Tak naprawdę myślałem o ADBL APC PRO będzie porównywalny do Megasa?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kładłem NW na kabinę prysznicową z plexi (przynajmniej jakąś plastikową) i trzymała bardzo dobrze i bardzo długo. Myślę, że wosk gorzej się tu spisze.

Dzięki, w sumie to mam jeszcze pół butelki zbędnego rainX-a, więc wypapram go najpierw na te kopuły i zobaczę jak się będzie sprawdzać.

Chciałem zrobić typowego oszusta na swojej hondzie, dc 2 i fusso coat dobrze się w tym sprawdzi?

fusso imo przykrywa mocno jak na sam wosk, także w dobrym kierunku myślisz.

Co waszym zdaniem lepsze na smołę? ADBL Tar&Glue czy Prickbort?

Miałem oba i imo Prickbort, akurat Tar&Glue to jeden z dwóch produktów z adbl-a które mi osobiście nie przypadły do gustu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co waszym zdaniem lepsze na smołę? ADBL Tar&Glue czy Prickbort?

Miałem oba i imo Prickbort, akurat Tar&Glue to jeden z dwóch produktów z adbl-a które mi osobiście nie przypadły do gustu.

 

Dzięki za odpowiedź. A może coś innego do smoły w nie za wielkich pieniądzach polecacie?

 

PS. a który jeszcze produkt ADBL nie przypadł ci do gustu jeżeli można spytać :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.