Skocz do zawartości

Krótkie pytanie - krótka odpowiedź część 5


AreK

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 10,7 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Chcę rzucić wosk na motocykl, owiewki plastikowe tylko nie wiem czy tak samo robić jak z samochodem metaliczne>odsmalanie>glinka>cleaner>wosk czy może np deironizacja może zaszkodzić owiewkom i ją pominąć albo w motocyklu jest niepotrzebna, jestem raczkujący w detailingu także wybaczcie jak coś pokręciłem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy doczytałeś że kolega robi tylko grubsze "zadrapania" menz 400 , a nie całe panele ;)

 

UC czy inna pasta polerka i ręczne nakładanie, to mordęga , a efekty mizerne plus duże ryzyko pozostawienia bałaganu na lakierze! Kup cleaner lekko ścierny i tym zaatakuj swoje autko ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam jedno pytanie które zastanawia mnie od dłuższego czasu i już sam sie w tym gupię

 

jak działać?

 

chce odświeżyć lakier - planuje podziałać systemem Menzerny FG500 - 2500 - 3000

 

czy po tym przed nałożeniem wosku należy jeszcze przejechać maszynowo cleanerem? Mam CarChem Polish

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam jedno pytanie które zastanawia mnie od dłuższego czasu i już sam sie w tym gupię

 

jak działać?

 

chce odświeżyć lakier - planuje podziałać systemem Menzerny FG500 - 2500 - 3000

 

czy po tym przed nałożeniem wosku należy jeszcze przejechać maszynowo cleanerem? Mam CarChem Polish

 

Siedem postów wyżej jest odpowiedź na to samo pytanie...

TAK, jechać cleanerem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co wiem to nie,ale może akurat...Istnieją jakieś pakiety ubezpieczeniowe na kilka samochodów?Mam na myśli tylko OC.W Niemczech można czasowo ubezpieczać auto np cabrio,w Polsce też istnieje taka możliwość?Posiadając np 3-4 starsze auta,których nie chce się użytkować codziennie i nie są zabytkami.Ma ktoś jakieś informacje na ten temat?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

657482 Siedem postów wyżej jest odpowiedź na to samo pytanie...

TAK, jechać cleanerem.

 

no i po co? to sobie przeczy..

 

skoro wykonuje dobrą korektę lakieru systemem Menzerny co mam oczyścić CarChemem?

 

finishowa pasta menzerny nieodpowiednio przygotowuje podłoże pod wosk?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy poorboys black hole moze stanowic cleaner przed woskiem dodo?:-) czy lepiej zmienic wosk na poorboys jakis? Albo zostawic dodo a zmienic glaze? Chcialbym jakis glaze ktory dobrze sprawdzi sie rowniez jako cleaner zeby nie leciec samochodu osobno cleanerem a pozniej glaze

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak sie nei robi albo cleaner albo glaze, wybieraj czy błysk czy wytrzymałośc, problem w tym że woski dodo raczej nie maja dużej wytrzymałości bo sa to woski sezonowe na lato aby wyciagnac wiekszy błysk wiec na BH może wytrzyma z 2-3 tygodnie :dontknow: jest duzo zmiennych

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.