Skocz do zawartości

Krótkie pytanie - krótka odpowiedź część 5


AreK

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 10,7 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Niekoniecznie, bardzo dużo dressingów do opon można stosować na plastikach zewnętrznych i odwrotnie. Ostatnio używałem tak Koch Chemie Plast Star, TuningKingz Tire Dressing czy GS Black Mamba.

Zgadza się kolego, lecz większość dressingów do gumy daje bardziej świecące wykończenie. Zalezy też jaką strukturę ma plastik na który chcemy położyć dany dressing oraz efekt jaki chcemy osiągnąć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakie miejsca podczas polerowania są podatne na przypalenia lakieru? Czy taki rant na drzwiach stanowi jakies "zagrozenie" czy tez nie trzeba sie z nim obchodzic ze szczegolna ostroznoscia? a moze lepiej go okleic waska tasma i nie ruszac w ogole?

VdJp6b.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystko zależy od tego jakiej marki auto polerujesz, producenci stosują różnej jakości lakiery i różnie sie zachowuj. Jeżeli auto jest po naprawie lakierniczej to tez bedzie inaczej w tym miejscu.

Natomiast oczywista rzeczą jest że takie miejsca jak kanty, różne zygi czy tam elementy plastikowe należy zachować szczególna ostrożność

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki :good: Myślicie, że na lakierze twardym (BMW) i polerka orbitalna z niższej półki (ok.500zł) jest się w stanie uzyskać jako taki efekt? Czy lepiej skłaniać się ku rotacji? Póki co wybór padł na polerkę K2

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zależy co rozumiesz przez jako taki efekt? Chcesz uzyskać połysk czy usunąć w jak największym stopniu defekty i czy to ma być one step czy etapowa. Jeśli nie mialeś w ręku maszyny to chyba lepiej DA

 

Wysłane z mojego Tornado 348 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem, że zdjęcie to jedno, ale może ktoś jest w stanie określić na ile mogą być głębokie te ryski?

28099942184_686f8f83bd_n.jpg

Jak dotąd próbowałem to wyciąć FG400 i białym Flexim, ale bez rezultatu. Domyślam się, że to pamiątka po magnesie od anteny znajomego (podobna jak do CB). Chodzi mi po głowie ruszenie tego papierkiem 2500 a jeśli nie pomoże to może 2000. Jakieś rady? :o

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Głębokie rysy ciężko jest wyciąć samą pastą tylko je zaokrągla ale nadal są widoczne. Papierem wytniesz na koreczku krzyżowe ruchy tylko jest sens dla jednej rysy czy tak Cię gryzie w oczy?

 

Wysłane z mojego Tornado 348 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Głębokie rysy ciężko jest wyciąć samą pastą tylko je zaokrągla ale nadal są widoczne. Papierem wytniesz na koreczku krzyżowe ruchy tylko jest sens dla jednej rysy czy tak Cię gryzie w oczy?

 

Wysłane z mojego Tornado 348 przy użyciu Tapatalka

Każda rysa na lakierze gryzie w oczy :D Teoretycznie jest to na dachu więc mniej widoczne, ale w sumie jeśli miałbym za dużo tym papierem ściągnąć to może warto odpuścić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jaką prawidłową konsystencje powinien mieć SRP ? gęsty jak UDS czy wodnisty ?

W1Michal właśnie widziałem Twój temat w dziale Kupię i już miałem Ci pisać że mam końcówkę SRP, ale właśnie u mnie po wymieszaniu zrobił się rzadki, a z tego co pamiętam powinien być gęsty coś jak krem. Nie wiem czym to jest spowodowane.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.