Skocz do zawartości

Krótkie pytanie - krótka odpowiedź część 5


AreK

Rekomendowane odpowiedzi

Panowie może głupie pytanie ale ile wam schodzi czasu przy aucie na pricka, irona, mycie, glinka, cleaner, wosk i dressingi? Taki typowy wash & wax? Chodzi mi o auto, które nigdy nie widziały tego typu rzeczy?

 

nie ma glupichciłem pytań.

 

Kwestia jak bardzo zapuszczone jest auto. Przy moim golfie, które widziało już tego typu rzeczy schodzi mi PI*drzwi 4h. Dodaj teraz czas w zależności od: jak bardzo jest zapuszczone, rodzaju nadwozia auta (jak dużo blachy), jak dobrą masz chemię, maszyny... no i patenty / wprawę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 10,7 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Jako że nie mogę na razie zakładać tematów, piszę tutaj. Mam czarną Hondę Civic z '99 roku, która niestety została przez kogoś bardzo amatorsko wypolerowana. Oto zdjęcia: http://imgur.com/a/ZndQ0

Korektę lakieru chciałbym zrobić ręcznie, wstępnie po przeczytaniu kilku wątków wybrałem takie środki:

- szampon SHINY GARAGE ORANGE CAR WASH

- glinka VALETpro YELLOW CLAY BAR

-MEGUIARS ULTIMATE COMPOUND (czy lepiej SWIRLX?)

-pad TRI COLOR

Czy korekta ręczna przy użyciu tych środków przyniesie oczekiwany efekt, czy może lepiej użyć innych lub rozszerzyć listę? Jaki wosk byłby najlepszy na koniec?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Matko Bosko! Normalnie zemsta nikczemnego lakiernika!

 

Ogółem lakier jest miękki wiec jest szansa dużo usunąć lub zamaskowac ale to baaaardzo ciężko zrobić ręcznie i zajmuje dużo czasu... UC powinien dać radę. Próbuj, szansa jest zawsze i będzie wyglądać o wiele lepiej niż teraz

 

Wysłane z mojego C1905 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakiej firmy zapachy do auta polecacie ? Może macie jakiś konkretny zapach który utrzymuje się dłużej niż miesiąc ? Do zapachu wybredny nie jestem, chce żeby po prostu coś tam niuchało w środku ;)

Oraz czy warto inwestować w niewidzialną wycieraczkę ? Myślałem nad tą rainx

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jako że nie mogę na razie zakładać tematów, piszę tutaj. Mam czarną Hondę Civic z '99 roku, która niestety została przez kogoś bardzo amatorsko wypolerowana.

 

Czy korekta ręczna przy użyciu tych środków przyniesie oczekiwany efekt, czy może lepiej użyć innych lub rozszerzyć listę? Jaki wosk byłby najlepszy na koniec?

Polerka pastą tempo, tu nie dość że nic nie spolerowano, to jeszcze ktoś masakrycznych swirli narobił pod tymi hologramami. Koszmar, Ultimate Compound może co-nieco pomoże, ale szykuj się na kolosalną ilość pracy żeby to ręcznie wyprowadzić do chociażby przyzwoitego stanu. Wosk polecę fusso, bo czego nie dasz rady spolerować ręcznie, to może chociaż trochę on przykryje. Generalnie za tak spieprzone auto to w pysk tylko dać.

Zamiast rainx lepsza jest autolandu, dłużej trzyma efekt choć jest bardziej wymagająca przy aplikacji

Bym nawet powiedział, że w aplikacji podobny a wcale nie bardziej wymagający. :good:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoro juz przy NW jesteśmy - jak poprawnie położyć tą od Autolandu?

 

Szyby umyte dwa razy, podchodziłem do tego tak:

- płatek kosmetyczny i roztarcie cienkiej warstwy - chwila na wyschnięcie - strasznie się mazało, nie da się dotrzeć

- aplikacja na szybę bezpośrednio, rozprowadzenie fibrą i wypolerowanie drugą do szyb - tak samo, problem z dotarciem i smugi

 

Macie jakiś sprawdzony sposób?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jak z tym zapaszkiem, możecie jakiś polecić ? :)

Jak ma być trwałe to puszka wiśni albo wanilii z california scents, przy dobrych wiatrach to i pół roku może pachnieć.

 

Co do nakładania NW z autolandu, rainx-a, czy innego to jeżeli się maże to problem tkwi w szybie. Minimum bym ją najpierw porządnie umył zmywaczem silikonowym, a jeszcze lepiej najpierw wyglinkował. Ja psikałem prosto z butelki na szybę, rozcierałem fibrą, i po paru minutach polerowałem suchą stroną fibry, nigdy mi się nic nie mazało. Glaco wymaga więcej roboty przy nakładaniu, ale i działanie lepsze i cena wyższa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakiej firmy zapachy do auta polecacie ? Może macie jakiś konkretny zapach który utrzymuje się dłużej niż miesiąc ? Do zapachu wybredny nie jestem, chce żeby po prostu coś tam niuchało w środku ;)

Oraz czy warto inwestować w niewidzialną wycieraczkę ? Myślałem nad tą rainx

Spróbuj sobie zapach California Scents u mnie trzyma już półtora miesiąca :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupilem dzis wisienke tej firmy :) jest spoko, ale na poczatku strasznie intensywna

 

Wysłane z mojego SM-G920F przy użyciu Tapatalka

Nie zrywaj całego wieczka w wisience, to będzie mniej intensywny ;-)

 

Wysłane z mojego E2303 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam 3 pady 150 oraz 3 sztuki 80. Zakupione były celem korekty lakieru pastami menzerna. Pady firmy ABW. Gdy po korekcie będę chciał przelecieć cleanerem, a później wokiem wystarczy, że przeczyszcze pad po finiszowej i zacznę pracę w cleanerem czy lepiej wyposażyć się w pady 150 i 80 do cleanera oraz 150 i 80 do wosku? :good: Czytałem, że najlepsze czarne karbowane Urbana, a może jakiś odpowiednik od ABW?

 

2.A padach 80ABW w opisie jest mocowanie na rzep 70mm, a flexipads ma talerze mocujące 75mm czy to będzie do siebie pasowało? :o

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam kolegów,

Powoli zaczynam myśleć o zimie :P i zastanawiam się nad woskiem.Obecnie leży Collinite 476 ,jednak w tym roku na zimę chciałbym położyć fusso coat. Miałem z nim kiedyś styczność ale tylko krótką chwilę.Moje pytanie brzmi następująco:Jeżeli umyję,odsmolę,wyglinkuje auto,następnie oblecę UC MEGSA (ręcznie),IPA i na to Fusso to czy to się będzie trzymać?.Czy fusso potrzebuje jakieś specjalne cleanery ?Bp w moim wypadku chciałem kłaść go na "surowy" lakier po UC oraz odtłuszczony IPĄ. Z góry przepraszam jeśli pytanie jest banalane ale dopiero zaczynam i proszę o wyrozumiałość.A..jesszcze jedna sprawa czy jest sens nakładać owy wosk warstwami w odstępach 2 godzinnych?Pozdrawiam. :ad:

 

PS.Zdecydowałem się na UC ponieważ przez lato narobiłem nieumyślnie delikatnych rysek (nie chologramów) i chciałem to usunąć.Zastanawiałem się też na Manzerną 3in1 zaznaczam że wszystko będę robił ręcznie prawdopodobnie germanem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderator
Skoro juz przy NW jesteśmy - jak poprawnie położyć tą od Autolandu?

 

Szyby umyte dwa razy, podchodziłem do tego tak:

- płatek kosmetyczny i roztarcie cienkiej warstwy - chwila na wyschnięcie - strasznie się mazało, nie da się dotrzeć

- aplikacja na szybę bezpośrednio, rozprowadzenie fibrą i wypolerowanie drugą do szyb - tak samo, problem z dotarciem i smugi

 

Macie jakiś sprawdzony sposób?

 

Umyć szybę płynem do szyb.

Przetrzeć IPA i dać odparować.

2-3 psiki w zależności od szyby i rozprowadzenie i dokładne wypolerowanie ręcznikiem kuchennym.

 

Jak szyba jest dobrze odtłuszczona i wysuszona to nic się nie maże.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakiej firmy zapachy do auta polecacie ? Może macie jakiś konkretny zapach który utrzymuje się dłużej niż miesiąc ? Do zapachu wybredny nie jestem, chce żeby po prostu coś tam niuchało w środku ;)

Oraz czy warto inwestować w niewidzialną wycieraczkę ? Myślałem nad tą rainx

 

 

Ze stojących to polecam CS Coronado Cherry najmocniejszy możesz nie wierzyć ale u mnie jeżdżą dwie puszki zakręcone na maksa już 3 miesiąc :shock: a w aucie czuć piękny zapach,każdy kto wsiada mówi że czuć marcepanem ale ja tam wiem co to za zapach :)Myślę że trochę jeszcze ze mną pojeżdżą bo jak powochać puszkę z bliska to jest MEGA intensywny zapach.Inne zapachy CS ponoć wypadają słabo,wąchałem wanilię i nic nie czułem. :D Z psikaczy polecam CG Honey dew mango oraz Bubblegum a z wiszących SCENTWAY imao.Osobiście wożę Cscoronado cherry a czasem dla urozmaicenia psiknę po odkurzaniu na nawiewy nóg mango i jest bomba!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nadszedł czas na pierwszą maszyne polerską. Szukam czegoś do 700zł +/- 100zł. Zaznaczam że będzie to moja pierwsza jak i prawdopodobnie ostatnia maszyna. Chce żeby była ona jak najbardziej uniwersalna no i nieawaryjna :) na oku mam kraussa p7 i kraussa db-5800s

 

Wysłane z mojego SM-G920F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak sie nei robi albo cleaner albo glaze, wybieraj czy błysk czy wytrzymałośc, problem w tym że woski dodo raczej nie maja dużej wytrzymałości bo sa to woski sezonowe na lato aby wyciagnac wiekszy błysk wiec na BH może wytrzyma z 2-3 tygodnie :dontknow: jest duzo zmiennych

Skąd taki wniosek? Albo Cleaner albo AIO to prędzej ;)

 

Szkoda prądu i produktów na taka kanapke clenare glaze i wosku, nie widac różnicy według mojego wzroku :kox:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie

W samochodzie mam nie wszystko przykryte plastykiem i materiałem. Chciałbym elementy lakierowane nawoskować w związku z czym mam pytanie jak przygotować powierzchnię nie mogę lać wody jak przy lakierze na zewnątrz. Czy wystarczy że umyję lakier apc i przetrę mikrofibrą następnie wyglinkuję i ponownie umyję lakier apc i przetrę mikrofibrą i ipa? Chodzi mi głównie o to czy po wytarciu apc mikrofibrą powierzchnia jest wystarczająco czysta?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, czeka mnie nałożenie AngelWax H2GO.

1. Jak przygotować szybę na to? Mam do dyspozycji: IPA, AG CGP, płyn do szyb od SG.

Umyć szybę płynem -> ipa -> CGP -> ipa -> H2GO? Dobrze myślę?

2. Jakie fibry używać? Mam Liquid Elements Quartz Polish, fibry "bez włosia" do szyb, aplikatory z mikrofibry, ręcznik waflowy i całą masę zwykłych fibr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na czysty i suchy lakier. Pryskasz czekasz płuczesz osuszasz i kolejny etap nie wszystko na raz

 

Wysłane z mojego Tornado 348 przy użyciu Tapatalka

 

Dodane po 24 minutach 37 sekundach:

Czy ktoś lakierował porowate tworzywa wnętrza pojazdu? Chodzi mi o odświeżenie kilku elementów czytałem już na ten temat i niby wszystko wiem tylko pytanie czy to nie pogorszy ich wyglądu znaczy kolor itp z drugiej strony co im może zaszkodzić skoro są czarne :) mam zamiar zrobić to następująco:

1. Matowanie włókniną

2. Podkład zwiększający przyczepność

3. Kolor czarny połysk

4. Klar bezbarwny mat

Będzie dobrze? :)

 

Wysłane z mojego Tornado 348 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.