Skocz do zawartości

Krótkie pytanie - krótka odpowiedź część 5


AreK

Rekomendowane odpowiedzi

Może ,przynudze tym pytaniem ale wolę pytać o głupotę niż nie wiedzieć ,a zaczynam się dopiero uczyć :)

 

1.

Jak czyścić krokami ,kokpit i plastiki apc ?

Ja robię tak że spryskuję fragment apc ,i czyszcze dokładnie pędzelkiem i tak cały kokpit ,a na końcu ścieram mikrofibrą ,czy jest to prawidłowe ?

Czy może powinienem maczać pędzelek w apc i czyścić kokpit i co chwile go płukać w apc a na końcu zetrzeć ?

Czy może tylko zakamarki czyścić pędzelkiem a płaskie powierzchnie mikrofibrą z apc ?

 

2.Przy nakładaniu Poorboy's NL na kokpit mój aplikator z mikrofibry się "wykruszał" i zostało pare niteczek z mikrofibry na kokpicie ,powinienem nakładać go aplikatorem z mikrofibry czy nałożyć piankowym a potem wypolerować mikrofibrą suchą ?

 

Pozdrawiam męczący ja :kox:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 10,7 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

616561 Ja robię tak że spryskuję fragment apc ,i czyszcze dokładnie pędzelkiem i tak cały kokpit ,a na końcu ścieram mikrofibrą ,czy jest to prawidłowe ?

 

I tak rób, jest ok tylko po wyczyszczeniu fragmentu przez APC pędzelkiem od razu przetrzyj wilgotną fibrą a potem suchą. Jak pozostawisz APC do wyschnięcia na kokpicie możesz w najlżejszym wypadku narobić zacieków a w najgorszym uszkodzić w jakiś sposób plastik.

 

616561 2.Przy nakładaniu Poorboy's NL na kokpit mój aplikator z mikrofibry się "wykruszał" i zostało pare niteczek z mikrofibry na kokpicie ,powinienem nakładać go aplikatorem z mikrofibry czy nałożyć piankowym a potem wypolerować mikrofibrą suchą ?

 

Jak będzie tobie wygodniej. Wypracuj dressing a potem możesz przetrzeć mikrofibrą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A poza tym to używaj APC w mocniejszych stężeniach tylko w sytuacji odszczurzania czyjegoś auta.

Zakładając, że masz już APC, raczej użyjesz 1:10 w swoim samochodzie tylko raz :)

Później, od odświeżania, albo nie używałbym go w ogóle lub bardzo rozwodniony.

Co do metody aplikacji to ja wolę napryskiwać na pędzel i wtedy atakować dany fragment. Zwłaszcza w pobliżu szyb, nie chcesz sobie przecież dokładać roboty? Więc jeśli w planie nie masz mycia szyb, górne części boczków czy podszybie traktowałbym nasączonym pędzelkiem/szczoteczką.

Zmywaj jak dante05 napisał. Jeśli to grubsza robota, przygotuj wiadro z gorącą wodą w której będziesz płukał swoją wilgotną fibrę.

 

Dressingi wolę aplikować gąbką albo paluchami, te krążki z mikrofibry [jeśli o nich mowa] są zbyt nieporęczne w ciaśniejszych miejscach.

Zależnie też od chłonności, może się okazać że nie będzie czego docierać za pierwszym albo i trzecim razem.

 

Obserwuj sam co działa w Twoim przypadku.

 

Spokojnie, powoli, i oby niczego nie uszkodzić :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mbieniek, w pobliżu szyb stosujesz sztywny kartonik i po problemie. Również w odwrotnej sytuacji...psikając na szyby płyn osłaniasz kokpit.

Mi np. NL dobrze nakłada się/rozsmarowuje słoneczkiem Megsa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Dante05 i mbieniek :)

 

Rozumiem że apc nie powinienem używać zbyt często.Załóżmy że myję kokpit ,boczki,plastiki apc i nakładam dressing (tak jak mam teraz zrobione) i za miesiąc zauważę że jest on lekko zakurzony albo już stracił połysk to nie powinienem go znowu myć apc tylko użyć quick detailera ? Czy przetrzeć z kurzu mikofibrą i nałożyć dressing ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mbieniek, w pobliżu szyb stosujesz sztywny kartonik i po problemie. Również w odwrotnej sytuacji...psikając na szyby płyn osłaniasz kokpit.

 

Ciekawy pomysł... Tylko za każdym razem jakbym miał dopsikać, musiałbym sięgać po kartonik, plus walająca się makulatura... chyba zostanę przy swoim :) Na płaskich powierzchniach pociskam szczoteczką ala colourlock i idzie w miarę szybko. Ale spróbuję.

Nigdy też nie psikam płynem bezpośrednio na szyby, raczej na fibrę, kartonik może osłoni boczek, ale overspray będzie przecież wszędzie, na ramce szyby od góry również :/

 

Oczywiście, np ostatnio biłem się z bardzo bardzo brudnym W210, szyby i tak miałem myć na koniec, to APC lało sie równo po wszystkim, i to parokrotnie :D

 

werty51 Nigdy nie nakładałem QD do wnętrza, zawsze tylko dressing i to jednego typu na porzednią warstwę. Zabezpieczony kokpit przecieram wilgotną fibrą, suszę i nakładam dressing, a jak w pośpiechu jakiś wyjazd wypadnie, to dressem scieram kurz :kox:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja robię w ten sposób, że Hestię mam rozcieńczoną w 50% z wodą psiknę parę razy na fibrę, przecieram plastiki i gotowe. Czysto a plastiki przyciemnione i pod ochroną ;)

 

Ode mnie krótkie pytanie o wykończenie lakieru. Na DA na jakim biegu zazwyczaj wykańczacie lakier? Na finisz u siebie używam Kocham Antihologram na Lake Country CCS Constant Pressure Hi-Gloss FINISHING i 5 bieg bez docisku ostatni przejazd na 3. Ze swojej strony dodam, że nie potrafię rozpoznać jeszcze dokładnie holosów bo przy halogenie jak patrzę pod kątem światło jest idealne nawet po polish na Menzernie PF2500 a jak już latarką zaświecę na wprost to widać gdzie nie gdzie delikatne smużki idące od światła latarki.

 

Po kilku testach skumałem o co chodzi z tymi smugami. Okazało się iż lakier spryskany IPA (99%) rysuje się po przetarciu fibrą. Fibry oczywiście nowiutkie, po wypracowaniu pasty przy SF2500 jest miód żadnych rys i smug ale kiedy chce zobaczyć jak po IPA się prezentuje jedno, dwa przetarcia i w moment rysy powstają :dontknow: 99% IPA za dużo?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niedługo będę przeprowadzać korektę lakieru. Oczywiście bezpośrednio po korekcie trzeba odtluscic IPA, ale czy można przed Ipa dodatkowo użyć zmywacza silikonu?

Tak - wtedy będziesz mieć pewność, że sporo będzie wymyte.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niedługo będę przeprowadzać korektę lakieru. Oczywiście bezpośrednio po korekcie trzeba odtluscic IPA, ale czy można przed Ipa dodatkowo użyć zmywacza silikonu?

Tak - wtedy będziesz mieć pewność, że sporo będzie wymyte.

Dzięki wielkie, bałem się zmywacz coś zepsuje.

A czy warto jest użyć cleaner dodo lime prime po takiej pełnej korekcie? przed woskiem fusso coat 12m?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

616816 A czy warto jest użyć cleaner dodo lime prime po takiej pełnej korekcie? przed woskiem fusso coat 12m?

Robiłem sporo testów i zawsze po korekcie/odświeżeniu lakieru, zmywacz i IPA dawał idealnie jałową powierzchnię. Cleaner nic nie dodawał w tym temacie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

616816 A czy warto jest użyć cleaner dodo lime prime po takiej pełnej korekcie? przed woskiem fusso coat 12m?

Robiłem sporo testów i zawsze po korekcie/odświeżeniu lakieru, zmywacz i IPA dawał idealnie jałową powierzchnię. Cleaner nic nie dodawał w tym temacie.

Właśnie tak myślałem :-)

W innej sytuacji, Jeśli korekta lakieru nie była robiona to myślę że dodo by się przydało przed woskiem.

Dzięki jeszcze raz :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć, przed wkroczeniem w prawdziwy świat "detajlingu" niestety byłem laikiem, typu plak i Autoland :D . Teraz pytanko, zostało mi sporo K2 Tapis, widziałem gdzieś na forum że od biedy można go stosować jako pre-spray. Teraz pytanko, czy mogę tego k2 pomieszać z APC ? Posiadam APC ADBL, i jeżeli będzie to bezpieczne, to w jakich ilościach można to stosować :) ?

Dzięki z góry.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć, przed wkroczeniem w prawdziwy świat "detajlingu" niestety byłem laikiem, typu plak i Autoland :D . Teraz pytanko, zostało mi sporo K2 Tapis, widziałem gdzieś na forum że od biedy można go stosować jako pre-spray. Teraz pytanko, czy mogę tego k2 pomieszać z APC ? Posiadam APC ADBL, i jeżeli będzie to bezpieczne, to w jakich ilościach można to stosować :) ?

Dzięki z góry.

 

a w jakim celu mieszać Tapisa z APC ?? uzyj albo jednego albo drugiego w zależności od potrzeb..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanko o ten klej żywiczny dostępny na znanym portalu aukcyjnym - ktoś tego używał? Bo mam parę drobnych odprysków od kamieni na swojej szybie, a są za głębokie, by tlenek ceru je ruszył. Stąd pytanie czy jest sens się w to bawić i na ile to trwałe/twarde?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.