Skocz do zawartości

Krótkie pytanie - krótka odpowiedź część 5


AreK

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 10,7 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Ta rękawica, podobnie jak szary ręcznik waflowy to te same produkty co Gtechniq, bez ich logo :)

 

Jeśli ręcznik jest podobnej jakości co rękawiczka to nie rozumiem czemu nikt mi jej nie pokazał u Was sklepie jak odbierałem moje szpargały?? :o:thumbdown::x

 

:-]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, kupiłem alufelgi, niestety są tak bardzo zapuszczone, że nawet w zimę, nie uśmiecha mi się na nich jeździć. Czy Roton lub Tuga poradzi sobie z zżółkniętymi felgami ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Generalnie Roton czy też Tuga nadają się codziennego mycia bo są bezpieczne. Do "odszczurzania" felg bardziej nadaje się coś mocniejszego np. kwasowy Tenzi Alux - o ile nie ma na felgach gołego aluminium. Przydałoby się coś też do smoły jak Prickbort :good:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możecie coś polecić w walce z kunami i innymi gryzoniami ? Stosował już ktoś środki w sprayu typu Boll, czy Liqui moly, czy od razu montować urządzenia odstraszające pod maskę ?

 

Również potwierdzam, pomijając kwestie estetyczne - kostka toaletowa pomogła.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możecie coś polecić w walce z kunami i innymi gryzoniami ? Stosował już ktoś środki w sprayu typu Boll, czy Liqui moly, czy od razu montować urządzenia odstraszające pod maskę ?

 

Również potwierdzam, pomijając kwestie estetyczne - kostka toaletowa pomogła.

Co do Tego, również polecam, w każdym aucie mam założone + najlepiej użyć jak najtańszej-najgorszy zapach, o który nam właśnie chodzi :). Po 1 sezonie jednak kostka jest do wymiany, całość ulega ukruszeniu, pewnie poprzez zmiany temperatury.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy to normalne, że po korekcie lakier wygląda lepiej po finiszu z Kocha Antihologram niż z wykończonym na to cleanerem? Tzn. na koniec dałem tak dla testu cleaner maszynowo Dodo LM lekko ścierny na czarnym LC CCS i zostawia lekką mgiełkę na lakierze, po paście finiszowej wymytą zmywaczem i IPA widać większą głębie i blask :o

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam , czy ktoś mi może podpowiedzieć jaki typ lakieru jest na moim samochodzie. Samochód to skoda octavia 1 po faceliftingu 2001 rocznik , auto od nowości u jednego właściciela , nigdy nie polerowane/glinkowane etc. Po 15 latach postanowiłem samemu zadbać w końcu o stan lakieru, i teraz pytanie czy skoda w tamtych czasach stawiała na grubsze/cieńsze wartswy lakieru oraz na twarde/miękkie. Za wszelką pomoc w udzieleniu odpowiedzi byłbym wdzięczny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Panowie problem mam następujący:'

Auto po lakierowaniu chciałem usunąć skórke z pomarańczy

namoczyłem papier 2500 ok 25 min w wodzie owinąłem twardy klocek papierem i zacząłem delikatnie pocierać oczywiście wszystko na mokro

Po kilku ruchach przetarłem szmatką było zmatowione

Wziąłem się za polerowanie

maszyna LARE EPL-42 v2 Dual Action

pad FLEXIPADS Microfiber Cutting Disc 130mm

pasta Koch Chemie HEAVY CUT 8.2

po spolerowaniu nadal są widoczne rysy i to w znacznym stopniu

Co jeszcze zastosowac zeby to usunąc ?

mam jakieś pady z royala i pasty koch antychologram oraz menzerna 2500

gdzie popełniam błąd lub co robie nie tak ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

po spolerowaniu

 

nadal są widoczne rysy i to w znacznym stopniu

 

Jedno wyklucza drugie. Nawet najglębsze rysy dasz rade spolerować, oczywiście czasami kosztem powtórnego lakierowania :)

Mierzyłeś grubość powłoki?

słowo klucz: po lakierowaniu. więc niekoniecznie wyklucza..

 

rysy są wyczuwalne? może to sa rysy pod klarem..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wie ktoś coś na temat mierników lakieru w InterCars ? Symbol prawie taki sam jak BlueTechnology, na zdjęciu też BT a podają, że producent Profitool.

http://e-katalog.intercars.com.pl/#/ofe ... 17,WW0027/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

po spolerowaniu

 

nadal są widoczne rysy i to w znacznym stopniu

 

Jedno wyklucza drugie. Nawet najglębsze rysy dasz rade spolerować, oczywiście czasami kosztem powtórnego lakierowania :)

Mierzyłeś grubość powłoki?

słowo klucz: po lakierowaniu. więc niekoniecznie wyklucza..

 

rysy są wyczuwalne? może to sa rysy pod klarem..

 

Możliwe, jest tylko kilka kwestii...

Czt mozliwe, aby lakiernik pozostawiał po sobie rysy robione ręcznie na klocku. ?

Ja zrozumiałem, że kolega dalej widzi rysy które sam zrobił?

No i poza tym to robiąc rysy takich drobnym papierem i do tego usuwając je w jakimś stopniu polerką, nie da się wyczuć organoleptycznie, [wyłażą pod odpowiednim kątem i z punktowym światłem]chyba że masz na to jakis sprytny sposób? :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.