Skocz do zawartości

Krótkie pytanie - krótka odpowiedź część 5


AreK

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 10,7 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Panowie mozecie mi powiedziec czy lakiery renault w moim przypadku laguna 2 nv676 są wybitnie twarde? Rupesowskim da bawilem sie na oplu astrze i spoko nawet wycinalo ryski a na lagunie niebieska gabka rupesa z niebieska pasta jedynie nablyszczaly lakier a rysy zostawaly nie mowiac o spedzonym czasie gdzie niby Rupesem myslalem ze bedzie raz dwa ..... pady z mikrofibry czy ciecie rotacja?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

serath straszna cena za ten zmywacz :D W intercarsie nawet w detalu jest 15zł za 1l. Jak ktoś ma jakąś kartę czy coś to spokojnie kupi taniej.

Ano, ale jak nie może nigdzie indziej znaleźć, to na pilną akcję wystarczy. A później spokojne zamówienie z netu w normalnej ilości ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie mozecie mi powiedziec czy lakiery renault w moim przypadku laguna 2 nv676 są wybitnie twarde? Rupesowskim da bawilem sie na oplu astrze i spoko nawet wycinalo ryski a na lagunie niebieska gabka rupesa z niebieska pasta jedynie nablyszczaly lakier a rysy zostawaly nie mowiac o spedzonym czasie gdzie niby Rupesem myslalem ze bedzie raz dwa ..... pady z mikrofibry czy ciecie rotacja?

 

Lakiery renault nie są wybitnie twarde. Są ze sie tak wyrażę gdzieś po środku :kox:

Nie dociskasz za mocno maszyny? Pamiętaj ze przy DA jak za mocno dociśniesz to ustaje ruch obrotowy i siła cięcia leci na łeb na szyje. Polecam zrobić sobie na padzie kreskę markerem i wtedy można to fajnie kontrolować.

Jak masz możliwość to wypróbuj białego pada + Heavy Cut :good: Jak dla mnie jest znacznie lepszy od systemu Rupesa. Pasty Rupesa za to się prosto wymywają co jest przydatne np na miękkich lakierach ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, czy mogę zaczynać przygodę z Polerką Bass Polska BP-5121 ? Moc to 1200W ale obroty na jakich działa to 1500-3800 . Nie wiem czy nadaje się do polerowania lakieru. Jeszcze jedno, jeśli jest ok 9'C w garażu, to nie szkodzi to przy polerowaniu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Misior1993 za wskazówki, z Rupesem dopiero zaczynam stąd nie znam jeszcze wszystkich dostępnych past/padów i co do czego najlepsze:)

starałem się nie dociskać mocno chociaż możliwe ze czasem jak się już unosiłem to się mogło zdarzyć :)

ale po zrobieniu Lali wydaje mi się ze Rupes zostanie do prac wykończeniowych i ze chyba mieli racje Ci, którzy wypowiadali się ze do cięcia to rotacja najlepsza. no jeszcze się nie zrażam i spróbuje zestaw o którym mówisz albo pady z MF + pasty megsa

 

pozdrawiam:)

 

Dodane po 4 minutach 14 sekundach:

Witam, czy mogę zaczynać przygodę z Polerką Bass Polska BP-5121 ? Moc to 1200W ale obroty na jakich działa to 1500-3800 . Nie wiem czy nadaje się do polerowania lakieru. Jeszcze jedno, jeśli jest ok 9'C w garażu, to nie szkodzi to przy polerowaniu?

czy polerka ma stabilizacje obrotów? jeśli nie to nie warto wg mnie. jak wybierałem 1 polerke kupiłem wlasnie jakies scierwo za "stówke" nie pamiętam ile dokładnie to po 1 przyłożeniu do lakieru spakowałem sprzedałem i kupiłem graphite'a , który może nie trzyma jakoś wybitnie tych obrotów ale przynajmniej na 1 biegu nie zatrzymuje mi się na lakierze ;) poza tym wydaje mi się ze te 1500 obrotów to dużo jak na najniższy bieg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Stabilizacji raczej nie ma, ale sprawdzę jak będę w domu czy zwalnia,ale nie znając jej obrotów to na 3 stopniu regulacji latałem z nią po drzwiach dosłownie tak : :ad: także,chyba pierwszy stopień jest o wiele za duży bo czasami potrafi rozchlapać pastę po całym garażu.W ogóle jak zaczynałem polerować na próbnym elemencie to jest straszna do okiełznania bo szarpie i podskakuje. Na początek LARE EPL-52 będzie dobra ? Czy za tą cenę szukać sobie coś lepszego z jakiś używek,bo jakoś się nie boję używanych rzeczy. Bo chyba Rotacja będzie najlepsza jeśli chodzi o ich rodzaj.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czy rotacja czy Da to można byłoby ksiażke napisac ;) .. proponuje "posiedzieć" trochę na forum, poczytać i zdobyć odpowiednią wiedzę, żeby dokonać samodzielnego wyboru jaką rodzaj i jaki model :D Informacji na temat maszyn jest multum :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Stabilizacji raczej nie ma, ale sprawdzę jak będę w domu czy zwalnia,ale nie znając jej obrotów to na 3 stopniu regulacji latałem z nią po drzwiach dosłownie tak : :ad: także,chyba pierwszy stopień jest o wiele za duży bo czasami potrafi rozchlapać pastę po całym garażu.W ogóle jak zaczynałem polerować na próbnym elemencie to jest straszna do okiełznania bo szarpie i podskakuje. Na początek LARE EPL-52 będzie dobra ? Czy za tą cenę szukać sobie coś lepszego z jakiś używek,bo jakoś się nie boję używanych rzeczy. Bo chyba Rotacja będzie najlepsza jeśli chodzi o ich rodzaj.

 

Nie zaszkodzi spróbować... Jedno auto napewno da się ogarnąć...

 

Odkręć ten dekiel "rękojeść" tam gdzie dochodzi przewód - powinieneś widzieć kawałek płytki drukowanej i na niej taki jakby mały potencjometr[taki na śrubokręt]. na włączonej maszynie da się tym zmniejszać lub zwiększać prędkość niezależnie od tej wybranej na pokrętle do regulacji.

W ten sposób możesz zwolnić obroty.

Nie mówię że w tym bassie to znajdziesz, ale rozkręcałem coś bardzo podobnego i tam sobie pokręciłem [mam ręce to kręce] - na włączonej maszynie uwaga na elektrowstrząsy! :):-]

 

Co do podskakiwania i szarpania, to dzieje się to na każdej gąbce czy tylko na tnącej?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

i jeszcze jedno pytanie ode mnie, jak suszycie tapicerke po praniu w aucie klienta? bo suszenie "paliwem klienta" wygląda jak dla mnie słabo a z kolei lampą IR to raczej czasowo średnio? no i wlasnie - ile +/- schnie fotel pod lampą? bo niestety nie miałem jeszcze kiedy sprawdzić;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam małe pytanko. Kładł ktoś może Gyeona Prime albo C1 na CarPro Essence albo ArtDeShine Blue Lotion? Gdyż mam zamiar przeprowadzić taką kombinacje. Może akurat ktoś już przeprowadzał takie rozwiązanie i może coś na ten temat powiedzieć ;) ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej :)

Zaimpregnowałem dywanik 303 high tech fabric guard , na zdjęciu widać ze prawa strona jest ciemniejsza i dzis po 12 godzinach w ciepłym chciałem polać wodę i niestety chłonie :/ Tak spryskałem ze dywanik był wilgonty. Może to zależeć ze materiał nie jest już spójny coś jak dywan?

 

20160116-092236.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam mam pytanie mam te szampony

DODO JUICE BASICS OF BLING WAX SAFE WASH 500ml 1:400

DODO JUICE SOUR POWER 250ml 800:1

DODO JUICE BORN TO BE MILD 250ml 1000:1

i teraz pytanie ile każdego z nich musiał bym wlać na 10 l; wody ? :D wiem że łatwe ale nie dla mnie :D aa i jeszcze jedno na stronie dodo pisze że BTBM jest 800:1 a na naszych stronach polskich że 1000:1 więc komu wierzyć :D ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A mówią że matura z matematyki niepoczebna, że po co to komu łolaboga ;)

DODO JUICE BASICS OF BLING WAX SAFE WASH 500ml 1:400 - na 10 l wlewasz 25ml

DODO JUICE SOUR POWER 250ml 800:1 - na 10 l wlewasz 12,5 ml

DODO JUICE BORN TO BE MILD 250ml 1000:1 - na 10 l wlewasz 10ml

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A mówią że matura z matematyki niepoczebna, że po co to komu łolaboga ;)
DODO JUICE BASICS OF BLING WAX SAFE WASH 500ml 1:400 - na 10 l wlewasz 25ml

DODO JUICE SOUR POWER 250ml 800:1 - na 10 l wlewasz 12,5 ml

DODO JUICE BORN TO BE MILD 250ml 1000:1 - na 10 l wlewasz 10ml

 

dzięki :Dja nigdy z matmy nie byłem dobry hah :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.