Skocz do zawartości

Krótkie pytanie - krótka odpowiedź część 5


AreK

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 10,7 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Witajcie, radze się Was po raz kolejny:)

Mam w środku auta plamę na dywaniku i podłodze po wylanym soku pomarańczowym.

Czy roku ekstrakcja? Bo tutaj wchodzi w grę wypożyczenie sprzętu i kupno chemii czy są inne dobre sposoby?

 

Dzięki i pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam problem i szukam pomocy,

Po nałożeniu na przednią szybę Gtechniq G1 wszystko jest super, wszystko jest super do momentu jak nie zacznę używać wycieraczek które zaczęły skakać, zwłaszcza przy dolnej części szyby jak startują i się zatrzymują.

Jest jakaś rada na to ? bo jak nie to wywalę to powłokę z szyby bo mnie to wnerwia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam problem i szukam pomocy,

Po nałożeniu na przednią szybę Gtechniq G1 wszystko jest super, wszystko jest super do momentu jak nie zacznę używać wycieraczek które zaczęły skakać, zwłaszcza przy dolnej części szyby jak startują i się zatrzymują.

Jest jakaś rada na to ? bo jak nie to wywalę to powłokę z szyby bo mnie to wnerwia.

 

Mocno smużą??

A jak długo masz już te pióra?? Może są zużyte?

Próbowałeć wymyć i nałożyć powłokę też na gumę?? Nie pomogło?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Potrzebuję środka który pozwoli delikatnie odświeżyć tapicerkę po 3 latach. Niby jest czysta ale chciałbym zafundować jej małe spa. Problem w tym, że nie mam odkurzacza do prania. Czy warto bawić się z produktami typu Meguiars Carpet & Upholstery Cleaner, czy lepsze jakieś słabsze APC ? Zastanawiam się tylko czy przy przecieraniu APC i potem po wyschnięciu nie zostaną mi jakieś przebarwienia i w najlepiej to zostawić tak jak jest ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Potrzebuję środka który pozwoli delikatnie odświeżyć tapicerkę po 3 latach. Niby jest czysta ale chciałbym zafundować jej małe spa. Problem w tym, że nie mam odkurzacza do prania. Czy warto bawić się z produktami typu Meguiars Carpet & Upholstery Cleaner, czy lepsze jakieś słabsze APC ? Zastanawiam się tylko czy przy przecieraniu APC i potem po wyschnięciu nie zostaną mi jakieś przebarwienia i w najlepiej to zostawić tak jak jest ?

 

Ja odradzam APC, pieni się i może być ciężej ręcznie usunąć jego pozostałości z tkaniny. Ja do taki "przecieranek" używam Valet Pro Classic Carpet Cleaner, rozcieńczam 1:10 w butelce z atomizerem i przy pomocy wilgotnej fibry przecieram tapicerkę, na koniec kilka razy przecieram wilgotną fibrą bez środka, żeby "wypłukać" pozsotałości.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

haks, Merida/Kwazar niebieskie. Jakieś wyjątkowo mocne nie są. Z zasadami jakoś sobie radzą ale z kwasami kompletnie nie. Prick i zmywacz silikonowy też mi je zeżarły chociaż nie od razu. Możesz je znaleźć w marketach budowlanych i sklepach ogrodniczych jeżeli coś masz blisko i nie chcesz płacić za wysyłkę. Tylko nie bierz czarnej wersji bo jest słaba, dedykowana do kwiatów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ok, dodatkowe pytania, jaka powinna być kolejność stosowania poszczególnych środków do samego mycia auta od zewnątrz? Może być coś takiego:

-Mycie na dwa wiadra + APC wrażliwe miejsca

-Osuszanie firbą

-Nałożenie Quick Detailera

Jest w porządku? Czy bardzo jakiegoś środka brakuje, że aż Was razi po oczach?:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie, czy po wyczyszczeniu plastików APC a przed nałożeniem dressingów czyścicie jeszcze plastiki? Ja robie tak że po APC myje je jeszcze wodą z szamponem i dopiero dressing ale mam wątpliwości czy robie dobrze bo w relacjach nie widziałem wzmianki o tym. Czy wystarczy wyczyścić APC + pędzelek i wytrzeć mikrofibrą i lecieć z dressingiem?

 

BTW jakie stężenie APC do plastików i deski rozdzielczej? Mam to od firmy ADBL. Nie chciał bym zniszczyć wnętrza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@damian_acc - robię plastiki zewnętrzne przed dressingiem APC ADBL, potem obficie spłukuję. Nie myje ponownie.

U siebie zarówno wewnętrzne jak i zewnętrzne robiłem 1:10 i nie odnotowałem negatywnych skutków.

Ale każdy plastik inny więc jeśli nie jesteś pewien to zobacz najpierw w jakimś niewidocznym miejscu czy 1:10 krzywdy mu nie zrobi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.