Skocz do zawartości

Krótkie pytanie - krótka odpowiedź część 5


AreK

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Jutro odbieram nową szybką furę z salonu, lakier perłowy-czerwony. Samochód zgodnie z procedurą salonu musi być umyty i przekazany nowemu użytkownikowi. Tera pytanie: czy warto inwestować w powłokę kwarcową, ceramiczną czy jak je zwał, czy zrobić to klasycznie.

Sprawdziłem co mam to: autoglym super resin polish (z pół butelki), glinkę, IPA, wosk Collinite no. 476 - nowa puszka.

Tak myślę że przejadę IPA i kładę wosk Collinite no. 476

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 10,7 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Idź w stronę powłok. Wiele studiów ma nawet pakiety dla nowych aut, nie robią wieloetapowej korekty tylko jednoetapową bo tyle wystarcza i kładą powłokę przez co są tańsze. Zależy ile chcesz wydać. Samo IPA + Colli też będzie spoko ale spodziewaj się sporej ilości kurzu na aucie bo ten wosk tak ma, na zimę jest idealny :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko pytanie czy wywalenie min 1000 zł da pożądany efekt i na ile zabezpieczy lakier, sam będę mył swoje auto. Collinite no. 476 mogę zostawić i nałożyć za 2-3 miesiące a ewentualnie kupić co na teraz, mam jeszcze 5-6 letni fk1000p (stopek)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak nie robiłeś tego sam to lepiej zleć to profesjonalistom. Powłoki potrafią przysporzyć problemów przy nieodpowiedniej aplikacji. A czy warto.. moim zdaniem tak. Mam powłokę na jednym samochodzie i niedlugo położę na kolejnym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czy na wosk naturalny mozna stosować syntetyczne quick detailery czy są jakieś przeciwskazania ? (konkretne). Podoba mi się Zymol Carbon i jednocześnie Meguiars Ultimate detailer jest bardzo dobry i nie wiem czy to sie nie bedzie gryzło

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam problem i szukam pomocy,

Po nałożeniu na przednią szybę Gtechniq G1 wszystko jest super, wszystko jest super do momentu jak nie zacznę używać wycieraczek które zaczęły skakać, zwłaszcza przy dolnej części szyby jak startują i się zatrzymują.

Jest jakaś rada na to ? bo jak nie to wywalę to powłokę z szyby bo mnie to wnerwia.

 

Mocno smużą??

A jak długo masz już te pióra?? Może są zużyte?

Próbowałeć wymyć i nałożyć powłokę też na gumę?? Nie pomogło?

 

nie wiem jak mam długo pióra bo auto mam od 2 miesięcy :) ale przed nałożeniem wszystko chodziło super płynnie nawet na suchej szybie.

Spróbuję tak jak radzisz umyć pióra dokładnie i nałożyć jeszcze na same pióra Mam nadzieje że się to poprawi :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam was ! co polecacie do one stepa menzerna 3in1 będzie ok czy szukać czegoś innego dodam że przeglądałem dział testy i zastanawiam się właśnie nas manzerna lub scholl maszyna to dual action chodzi mi bardziej na większym usuwaniu defektów niż krycia do pierwszego mycia ?? z góry dzięki za podpowiedzi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam was ! co polecacie do one stepa menzerna 3in1 będzie ok czy szukać czegoś innego dodam że przeglądałem dział testy i zastanawiam się właśnie nas manzerna lub scholl maszyna to dual action chodzi mi bardziej na większym usuwaniu defektów niż krycia do pierwszego mycia ?? z góry dzięki za podpowiedzi

 

Przyłączam się do pytania

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam was ! co polecacie do one stepa menzerna 3in1 będzie ok czy szukać czegoś innego dodam że przeglądałem dział testy i zastanawiam się właśnie nas manzerna lub scholl maszyna to dual action chodzi mi bardziej na większym usuwaniu defektów niż krycia do pierwszego mycia ?? z góry dzięki za podpowiedzi

 

Przyłączam się do pytania

 

Menzerna 3w1 ma moc i wykończenie trochę porównywalne do PF2500, dosyć przyjemna pasta do szybkiego odświeżenia lakieru jednak jeżeli chcecie po niej położyć jeszcze dodatkowo wosk to lepiej użyć cleanera bo po samym one stepie wosk średnio współgra. Pamiętajmy, że one step to szybkie odświeżenie lakieru nie usunięcie w 80-90% rys :) do one stepów polecam nowe pady Royal Pads Hard +, dobrze sobie radzą właśnie z Menzerną :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czym dam radę ogarnąć te holosy? Kupiliśmy Mondeo Mk4 i widocznie polermistrz go atakował na masce po lakierowaniu błotnika. Wystarczy jakaś pasta np. koch antihologram? Czy trzeba robić menzerną 400/500 i później kochem?

20150818_124327.jpg

20150818_124343.jpg

20150818_124349.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.