Skocz do zawartości

Krótkie pytanie - krótka odpowiedź część 5


AreK

Rekomendowane odpowiedzi

Mam na szybie mnóstwo waterspotów. Niefortunnie stanąłem przy zraszaczu u znajomych i bęc, nawet nie zauważyłem jak już woda wyschła. Whatever. Na lakier poszedł qd, gorzej z szybą przednią. Nie mogę tego "gówna" niczym dotrzeć. Megs i ocet 100% nie pomogły. No może ocet ciut zdjął kamienia, ale i tak zostało. Macie jakiś sposób (najlepiej domowy) by się tego pozbyć całkowicie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 10,7 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

  • Moderator

haks, praca z tlenkiem ceru to masakra - pyli niemiłosiernie i dostaje się wszędzie :/

 

Spróbuj najpierw glinki, cleanera a jak nie pomoże to jakiejś pasty polerskiej - poczytaj jeszcze o CarPro - Ceri-Glass. Ręcznie teoretycznie wszystko da się zrobić, kwestia obwodu w bicepsie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

haks, ręcznie śmiało można działać. W końcu będziesz tylko usuwał water spoty itp. a nie rysy. Ręcznie nie narobisz też dużego bałaganu.

Filc, do tego jakiś uchwyt (może być BP) i jedziesz.

Ceri Glass to przyjemniejszy w pracy lenek ceru z niemałą marżą ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

haks, ręcznie śmiało można działać. W końcu będziesz tylko usuwał water spoty itp. a nie rysy. Ręcznie nie narobisz też dużego bałaganu.

Filc, do tego jakiś uchwyt (może być BP) i jedziesz.

Ceri Glass to przyjemniejszy w pracy lenek ceru z niemałą marżą ;)

 

Dzięki spróbuję jeszcze z octem jak pisze micrus i dopiero wtedy tlenek ;)

 

Ocet trzeba rozcieńczyć 1:1 z wodą. Wtedy dopiero zadziała. I zostawić na 5 minut na szybie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Forumowicze z Rzeszowa! Chciałbym sobie opłukać przód auta po nocnej jeździe pośród lasów przejeżdżając przez RZ. Wjeżdżam od Głogowa, wyjeżdżam trasą na Barwinek. Znajdę gdzieś po drodze bezdotyk, aby nie wieźć cmentarzyska owadów na południe Europy? :ad:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

haks, jeżeli chcesz kiedyś przygotować porządnie szybę np. pod NW to i tak radzę kupić tlenek ;)

 

Spoko, będę robił softem szyby i lusterka, ale to na jesień dopiero ;) Poza tym dwa tygodnie temu zmieniałem szybę przednią i mam nową, niezniszczoną. Za wyjątkiem wspomnianych waterków :kox:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wydaje mi się, że właśnie Ci się to udało... Jestem ciekaw o czym napiszesz ten temat o czym nie może być krótkie pytanie?? :kox:

Kolega tak się śpieszył z zakładaniem nowego tematu i pisaniem 10 postów, że nie miał nawet kiedy danych swoich uzupelnić w profilu :D

piotr-gozdowiak jest już tyle napisane, że pewnie znajdziesz coś pomocnego jeśli najpierw trochę poczytasz ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.