Skocz do zawartości

Soft99 Fusso Coat


Evo

Rekomendowane odpowiedzi

Zarzuciłem wczoraj na szybko fusso w wersji do jasnych lakierów na moje mondeo i muszę stwierdzić, że w porównaniu ze stałym gościem na tym lakierze - FK 1000p to Fusso miażdży wyglądem! Mam srebrny lakier i nie widziałem jeszcze takiego wyciągnięcia ziarna a zarazem podbicia szklistości lakieru. Naprawdę robi robotę. Jak czas mi pozwoli to zrobię sobie panel obok panelu porównanie fusso i cancoata pod względem wyglądu, ale patrząc na efekt po fusso nie zdziwię się jak wygra ;)

Co do ingów to się jeszcze nie wypowiem, wytrzymałość też nie będzie oceniana bo za słabo przygotowałem powierzchnię.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja wrzuciłem na połowę tylnej klapy takiego okrutnego dziada i korekty nie zrobił :mrgreen::mrgreen::mrgreen:

 

A tak serio - przyciemnił i woda ucieka. I nic więcej. Brudzi się identycznie, blasku nie dodało, lekko bardziej śliski.

Trzeba chyba jednak dobrze przeczyścić lakier, bo - prawda - położyłem z marszu po szybkim przemyciu klapy ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie również wielkiego WOW nie było :thumbdown: Lakier utrzymany raczej w dobrej kondycji, masowanie rysek, na praktycznie żadnym poziomie, przyciemnienie lakieru zerowe, jedynie co to ładnie oblał auto szklistym blaskiem, nic więcej. Całe auto przygotowane cleanerem od R222.

 

Sama aplikacja wypadła rewelacyjnie, moja sztuka jest ładnie związana, i pozwala się bardzo cienko aplikować. Po aplikacji Fusso Coat na Audi A4 B6 Avant, w puszce nie widać zużycia, więc można powiedzieć, że jest bardzo ekonomiczny.

 

Zobaczymy jak u niego z trwałością, ale przepowiadam mu, nie za wesołą przyszłość, i rzeszę ludzi sprzedających go w dziale kupie/sprzedam, bo to co zostało pokazane na początku tematu nie pokrywa się z faktycznym stanem. Ot to takie moje skromne zdanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kita33, Chyba to jest jasne, że jeżeli posiadam odcień czarnego lakieru to kupiłem wosk do ciemnych lakierów :D:good:

 

Przyciemnienia brak, masowanie rys (hologramów) żadne, może na bardzie zmęczonych lakierach będzie większe WOW do zarzuceniu go na auto. Jedynie co, to tak jak pisałem wyżej, auto dostało ładnego szklistego looo'u, a ziarno lakieru zostało pięknie wyeksponowane.

 

Lanie wody jeszcze przede mną, puki co wosk wygrzewa się w pełnym słońcu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do maskowania rysek to pewnie, że wosk nie zrobi korekty :kox: Jednakże część swirli (o ile masz) przykrył, albo chociaż zmniejszył ich widoczność. Natomiast jeśli chodzi o przyciemnienie to zrobiłeś 50/50 stwierdzając, że nic nie przyciemnia? Czy tylko na oko to stwierdzasz? Kolega na poprzedniej stronie po dobrym przygotowaniu czarnego lakieru i zrobieniu 50/50 różnicę widać gołym okiem z daleka i to bez przypatrzenia się. Potwierdzają to też filmiki innych użytkowników. Może Twój lakier jest rasistą i po prostu nie lubi czarnych :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przyciemnienia brak, masowanie rys (hologramów) żadne

 

Mam całkowicie odwrotne zdanie. Lakier na którym go próbowałem (dwu letni samochód z przebiegiem 30 tys) był w stanie +bdb niewielkie miejscowe hologramy w które trzeba się wpatrzeć żeby je znaleźć. Po aplikacji Fusso nie było znaku śladu po holo a przyciemnienie lakieru było więcej niż świetne :o

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zapach jasnego jest strasznie drażniący. Więc trochę mu brakuje 8-)

I to jest raczej jego największy minus..

Nawet Coli i fk tak nie daje.

Nie mówiąc już o czymś letnim, gdzie w garażu przez kilka dni się utrzymuje fajny zapach (PB blue, Dodo, Lusso)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak mi się uda to jutro umyję auto ręcznie i zrobię lepsze fotki w dzień ;)

 

Wczoraj poprosiłem znajomego który nie wiedział co gdzie jest ani się za bardzo nie zna na kosmetyce samochodowej żeby stanął przed maską i powiedział co myśli o wyglądzie, popatrzył i stwierdził że na środku jest czarny/ ciemniejszy pas ( Fusso ) i pytał co kombinowałem z maską i czy chciałem zrobić ciemniejszy pas przez środek auta bo dosyć słabo mi to wyszło ...

 

Co do samej maski, zrobię też test długodystansowy trzech wosków bo powierzchnia była dosyć dobrze przygotowana. Jednak trzeba brać pod uwagę że to maska ... + u mnie auto jeździ codziennie, trzymane pod chmurką i myte przynajmniej raz w tygodniu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie chodzi tu o podważanie czyjegoś zdania, szukania dziury w całym i innych podtekstów. Używałem już wielu wosków, wiele widziałem, czytałem wiele ochów i achów o Fusso i postanowiłem to sam sprawdzić. Rozumiem że wosk nie wykona za nas korekty, ale po pierwszym poście Evo, nie ukrywam, że liczyłem na "2%" więcej. Jeżeli moje zdanie razi kogoś w oczy to niech po prostu moich postów nie czyta, i to chyba wszystko w temacie.

 

Wleciałem dziś na myjkę, pierwsze lanie wody i ?? Wygląda całkiem dobrze, porównywalnie do świeżo nałożonego PB Red'a, FK 1000p, czy Sonax BSD, zobaczymy jak sobie będzie radził w przeciągu czasu i jak szybko będzie zdolny się zapchać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego forum raczej nikt jeszcze tego nie przetestował, ale z tego co widziałem na jakiś filmikach w sieci to raczej nie ma między nimi jakiejś dużej różnicy (o ile w ogóle jest), ponieważ koleś aplikował wersje do jasnych na ciemny i też na jednym filmiku czarny lakier i w obu przypadkach wystąpiło przyciemnienie. Trwałość, poślizg i cena zapewne ta sama także nie wiem w czym miałaby się znajdować różnica. :o

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.