Skocz do zawartości

Soft99 Fusso Coat


Evo

Rekomendowane odpowiedzi

Potwierdzam... ostatnio spróbowałem na masce rozgrzanej ( nie padało słońce na nią bezpośrednio ale było gorąco ) różnice w "głębi" przyciemnieniu bardzo duże. Tam gdzie mocniej przejechałem MF w tym miejscu inny odcień itd. Ogólnie jak lakier nagrzany to tego wosku nie nakładać bo wyjdą cuda ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Potwierdzam... ostatnio spróbowałem na masce rozgrzanej ( nie padało słońce na nią bezpośrednio ale było gorąco ) różnice w "głębi" przyciemnieniu bardzo duże. Tam gdzie mocniej przejechałem MF w tym miejscu inny odcień itd. Ogólnie jak lakier nagrzany to tego wosku nie nakładać bo wyjdą cuda ;-)

 

+1

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś próbowałem nałozyć wersję white na czarne auto..

Masakra dotrzeć tego nie mogłem po masce zrezygnowałem.

 

Rozgrzany lakier ?

 

Dokładnie.

Pracowałem w cieniu, ale temperatura ok 25-26C

Natty Blue nie robił takich problemów :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Mam od dluzszego czasu polozony fusso do ciemnych i przestalem uzywac qd ;) Myje auto, splukuje ale na sam koniec polewam auto z samego weza (nawet bez zlaczki na pistolet)tak by woda sie swobodnie eylewala bez spieniania i napowietrzania , wiec woda nie tworzy kropelek lecz szybko znika(splywa) . Potem flufy i auto suche i lsniace a flufy ledwo mokry! Podsumowujac ja jestem mega zadowolony z efektow zabezpieczenia lakieru , jak i samego wygladu .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po pierwszym moim teście trzech wosków .. ogólnie wszystkie wypadły dosyć słabo ( nie wiem czy to wina trudnych warunków - trzymanie auta pod chmurką, codzienna jazda + częste mycie czy czegoś innego ). W każdym razie po tym teście postanowiłem położyć na maskę ponownie Soft99 Fusso jednak teraz przygotowałem powierzchnię 4nano Scrub Alkaline oraz położyłem dwie warstwy :o

 

Tak wyglądają kropelki po ponad miesiącu czasu, auto myte 3 razy + dzisiaj jeden bezdotyk ostatnim programem za 2 zł :D

 

WXCTFeql.jpg

 

hG7esGZl.jpg

 

Czyżby Soft99 Fusso lubił jak się go warstwuje ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja też to zauważyłem mam położony 1 warstwę fusso od ponad 2 miesięcy, po mnie więcej miesiącu położyłem dodatkową cienką warstwę na boki oraz tył auta

po dwóch miesiącach fusso cieniutką warstwą poszedł na dach i maskę i klapę bagażnika

 

I ma się dobrze , kropelkowanie jak na zdjęciach powyżej

z jedyną różnicą nie przygotowywałem lakieru, jedynie przeleciałem auto prepem od gyeona

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie Fusso siedzi od 2 lipca. Przebieg 1100 km. Położone 2 warstwy na achillesie i jedyne gdzie osłabł (ale nie umarł) to dolne partie drzwi. Po myciach 2 razy przetarty Citrus Blink i raz QD+.

Wymywałeś achillesa czy położyłeś prosto na niego? I pytanko numer dwa. Jak citrus bling działa z fusso? Wpływa jakoś znacząco na kropelkowanie? Pamiętam z tematu o colim, że u niektórych bardzo pogarszał kropelki. :o

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Achillesa nie wymywałem bo chciałem zamaskować małe ryski. A czy CB osłabia to ciężko powiedzieć. Ja nie zauważyłem. Dla mnie trwałeś nie ma ogromnego znaczenia bo i tak woskuję co dwa miesiące a w razie czego w pogotowiu jest BSD.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy odpychanie wody i zapobieganie brudzenia po Fusso Coat można porównać np. do kanapki FK 1000p + BSD ? :o

 

Mam też pytanie do osób, które używały Soft99 King of Gloss : czy ten wosk zachowuje się na nielakierowanych plastikach jak Fusso Coat, czy brudzi?

Ogranicza brudzenia auta (tak jak Fusso) ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kojak, ...i różnicy pewnie nie zauważy.

Swoją drogą to dlaczego nie chcecie innych wosków z Softa?

 

Rozwiniesz myśl??

Mam białe autko zwykły akryl i myślałem nad innym softem ale nie mam zbyt wielu informacji, co byś polecił na moje autko może king of gloss czy authentic?? :o

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Administrator

Mam king of gloss i jestem zachwycony. Zrobiliśmy nim dwa samoloty (srebrny i cze

rwony) i efekt powala. Za tą cenę nie miałem lepszego wosku. Jedyny minus jaki zauważyłem to barwi plastiki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.