Skocz do zawartości

Jaka maszyna polerska dla początkującego ?


nOx

Rekomendowane odpowiedzi

@marcelus ok. Taką opcję też biorę pod uwagę,ale jak pisałem jestem domowym amatorem,hobbystą i jedyną rotację jaką miałem w rękach to masner k2 i tylko do lamp i raz do słupków piano,a tylko dlatego,że mogłem założyć talerz 75. Podejrzewam,że jeśli Hamron miałby możliwość zmiany talerza na mniejszy to póki co nie szukałbym innej. Wolałbym przeznaczyć kaskę na inne produkty detailingowe. Jednak coraz częściej brakuje mi mniejszej gąbki,talerza. Dlatego szukam coś nawet budżetowego albo używanygo,ale nie za miliony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam kraussa r3, jak będzie dobra promocja na flexa pxe na BF to pewnie go pożegnam, ale z tego co pamiętam to heckman w zasadzie ma blizniaka i byl wtedy tańszy. Jak chcesz typowo budżetowo to sprzedaj Hamrona i kup da z możliwością założenia mniejszego talerza jak roller czy evoxa. Ewentualnie szukaj evoxy hdr, kiedyś widziałem w akcji hdr400 i mała głośność tej polerki mnie zauroczyła, ale ciężko widzę dorwac używkę. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@marcelus sprawdzę te które podałeś. Póki co Hamrona nie chciałbym się pozbywać, a dokupić coś na mniejszy talerz,może i rotacją się zainteresuję.

Dzięki za odpowiedź. 

Jakby kiedyś przypadkiem coś Ci się rzuciło w oczy to śmiało pisz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Krzysiek71 nie miałem z ta polerka do czynienia. Widzę ceny nowych evox stały się mało atrakcyjne. Dobre opinie zbierał też krauss p7, widzę jest używka na olx. Poczekaj na black friday, może coś się trafi jeszcze. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@sztefan24 ale po co kombinować jak w tej cenie kupisz w kraju coś sprawdzonego : https://sklep.lak-auto.pl/maszyny-polerskie/275-maszyna-polerska-heckmann-801-akcesoria-krauss-r3-mini-rotacja--123456789012.html ja wiem że niby gąbki w zestawie itp ale to wszystko o bliżej nie określonych twardościach i parametrach 

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@sztefan24 zamówiłem tą małą rotację jakiś czas temu z Amazona w bardzo dobrej cenie bo ok 90 euro jak dobrze pamiętam . Dzień po odbiorze przesyłki odwiozłem na pocztę i odesłałem. Jakości brak , prawie wszystkie pady w zestawie pogniecione . Lepiej dopłacić i kupić coś lepszego.

Wysłane z mojego SM-G991B przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • Moderator

Panowie, pytanie mam: co jest nie tak z maszyną ADBL Roller DA21 że jest tak tania?

Od kilku lat brak mi kompletnie czasu i robię już tylko swoje auto. W porywach 2 - 3 auta w roku z rodziny i znajomych. Działam zatem amatorsko i non profit.

Do takiej zabawy zostawiłem sobie trzy maszyny:

Rupes Duetto LHR12E

Rupes Duetto Mini 75 

Flex PE 14-3 125

Dwie pierwsze maszyny mają skok 12 mm. Używam ich do odświeżenia lakierów. Mają po prawie 10 lat i spisują się świetnie. Jednak od czasu do czasu (raz w roku) potrzebuję coś mocniej wyciąć i do tego używałem zwykle Flexa. Maszyna jest dobra ale wole DA. Nie chce iść w Rupesa za 3 koła bo użyję go pewnie góra 10 raz w życiu więc bez sensu. Postanowiłem kupić maszynę DA o skoku 21 mm. ADBLa Roller DA21 można kupić za 580 zł. powie mi ktoś co z maszyną jest nie tak, że jest taka tania?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja akurat trochę popracowałem na właśnie ADBLowej DA21 no i jakoś mi nie podpasowała. Właśnie przez trudność prowadzenia. Co prawda pracowałem na twardym padzie cutingowym, ale na takim samym, tylko że 125mm i DA12 zupełnie inaczej się pracowało. Maszynka ogólnie fajna i nawet cichsza niż Evoxa HDF. Co do samej ceny i jakości wykonania to nie miał bym obaw

Wysłane z mojego SM-S916B przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Nadszedł czas na męską decyzję i zakup maszyn/y.

Myślę, czytam, szukam i sam już nie wiem.

1.ADBL - Roller 15mm żeby pracować na bp125 + roller 9mm dla bp 75 - 1000zł 

2.Evoxa HDQ 15mm + roller 9mm dla bp 75 - 1850zł

Czy komfort pracy na takiej evoxie będzie naprawdę zauważalny względem rollera ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, AndrewZS napisał(a):

Evoxa HDF12 I masz dwa w jednym, bo ma wymienne talerze 125 i 75

Wysłane z mojego SM-S916B przy użyciu Tapatalka
 

To również brałem pod uwagę bo mam 2w1 i cenowo wychodzi najkorzystniej  , wersja mk 2 za 850zł 

Tylko gdzieś w głowie była taka myśl że może zabraknie tej siły cięcia, ale chyba mnie przekonałeś 🙂 

Kupię w takim razie  HDF12 i gdybym kiedyś uznał że to dla mnie "za mało" to dokupię wtedy 15/21 a HDF12 zostanie z małym BP 75 mm do mniejszych ciasnych miejsc.

Dzięki !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Hej, chciałbym się poradzić bardziej doświadczonych osób przy doborze polerki DA do 1000zł. Do tej pory pracowałem na maszynie Lare LD21-150, chciałbym jednak dokupić coś bardziej poręcznego w trudno dostępnych miejscach. Po przeczytaniu ostatnich stron głównie powtarzają się 2 propozycje ADBL - Roller oraz Evoxa HDF12. Czy któraś z tych maszyn będzie dobrym uzupełnieniem tej aktualnej, czy może jednak wybrać coś innego? 

Będę wdzięczny za pomoc. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.