Skocz do zawartości

Jaka maszyna polerska dla początkującego ?


nOx

Rekomendowane odpowiedzi

Chce kupić swoją pierwszą maszynę DA. 

Zastanawiam się pomiędzy ADBL Roller D09125-02, a Evoxa HDF12 MK II.

Evoxa ma te zaletę, że można założyć talerz 125 lub 75 mm.

 

Co byście mi polecili, do nauki polerowania? Czy do tego adbl też da się założyć mniejszy talerz i też będzie dobrze działać. Czy lepiej byłoby kupić drugą, z DA 12 z talerzem 75mm?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak Cię budżet ne ogranicza to bierz Evoxę. Sam posiadam i jestem bardzo zadowolony. Masz maszynkę dwa w jednym i trochę większą kulturę pracy od ADBL

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, dpniemczyk napisał(a):

Chce kupić swoją pierwszą maszynę DA. 

Zastanawiam się pomiędzy ADBL Roller D09125-02, a Evoxa HDF12 MK II.

Evoxa ma te zaletę, że można założyć talerz 125 lub 75 mm.

 

Co byście mi polecili, do nauki polerowania? Czy do tego adbl też da się założyć mniejszy talerz i też będzie dobrze działać. Czy lepiej byłoby kupić drugą, z DA 12 z talerzem 75mm?

W obu przypadkach masz możliwość założenia talerza 75 i 125. Evoxa będzie nieco mocniej ciąć. Jeśli budżet to nie problem weź Evoxę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czesc. Czy mozecie doradzic maszynke DA. Tylko i wylacznie do celow hobbystycznych max 5-6 samochodow w roku. Uzywalem wczesniej da adbla (tego najtanszego) i nie bylem zadowolony. Wiec gdybyscie mogli polecic cos odrobine lepszego, troche lepiej tnacego. Najchetniej na talerzu 120-130mm bo bedzie to moja jedyna maszynka. Moze bys tez sprzet uzywany w dobrym stanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poszukuję amatorskiej maszyny do użytku własnego, polerowanie raz dwa razy w roku, raczej tylko swój samochód. Oprócz tego, że będzie rzadko używana, to jeszcze zależy mi na tym aby była bezpieczna i nie narobiła szkód - bardziej takie mizianko finishem na sam koniec przygotowania lakieru pod powłokę, miękki japoński lakier więc wiadomo o co chodzi. I tu rodzi się pytanie, bo o tym że ADBL dla początkującego będzie ok to sprawa jasna, ale być może do tak sporadycznego użytku nie muszę od razu kupować ADBL, a wystarczy coś jeszcze bardziej budżetowego? Ważne, aby miał możliwość dwóch talerzy 75 i 125 - chciałbym dotrzeć wszędzie + dobra dostępność padów. Kultura pracy i brak jakichś większych wibracji ( o ile można się tego spodziewać po takim budżetowcu ) też mile widziana. Co by nie było nie chcę też kupić jakiegoś shitu który po jednym użytkowaniu się rozpadnie, albo uszkodzę sobie lakier. Rok temu zabawiałem się gąbką na wiertartce, więc przeskok i tak powiinien być spory.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@blazej jednak Adbl będzie najbardziej uniwersalny,samo to że ma w zestawie dwa talerze oporowe:) jak chcesz to mam takiego który zrobił może ze dwa zderzaki na sprzedanie,plus dorzucę coś od siebie na dobry początek przygody 😉

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
W dniu 4.04.2024 o 08:58, w0jta5 napisał(a):

@imola33 mam ADBLa  DA 9mm i Julę DA 15mm i Jula nie odbiega kulturą pracy od ADBLa. Więc kolega @MarcinMa musi szukać czegoś z wyższej półki.  

To lepsza ta Jula ze skokiem 15? Bo ADBL z 9tka podobno do lizania 🙂 Mam czarny lakier, mój wybór to jedna z tych. Która dla amatora? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 22.04.2024 o 12:08, dexmark napisał(a):

To lepsza ta Jula ze skokiem 15? Bo ADBL z 9tka podobno do lizania 🙂 Mam czarny lakier, mój wybór to jedna z tych. Która dla amatora? 

Najlepiej obie, wtedy 15 na dużym talerzu, 9 na małym i tylko podmieniasz sobie maszyny. 15mm jest skuteczniejsza, ale ciężko się pracuje w newralgicznych miejscach.

Na początek wziąłem 9mm - sporo nią zrobiłem, wiadomo wymaga to większej ilości przejazdów, agresywniejszych kombinacji, ale za to zmieniasz talerz i ładnie obrabiasz sobie trudniej dostępne miejsca, 9 mm daje radę. Później dokupiłem 15mm i tak też Tobie polecam. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.