Skocz do zawartości

Jaka maszyna polerska dla początkującego ?


nOx

Rekomendowane odpowiedzi

Po moich przygodach z Heckmannem ja już się do nich nie zbliżam.
Za to Evoxa wypadła dużo lepiej.
Miałeś pecha. Ja zadowolony :-)

Wysłane z mojego Redmi Note 8T przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

34 minuty temu, Ari napisał:

Miałeś pecha. Ja zadowolony :-)

Wysłane z mojego Redmi Note 8T przy użyciu Tapatalka
 

przeczytałem, że masz heckmanna da12, jestem zainteresowany zakupem, mógłbyś powiedzieć coś więcej na jej temat?, jak wygląda ergonomia pracy-waga, wielkość maszynki. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przeczytałem, że masz heckmanna da12, jestem zainteresowany zakupem, mógłbyś powiedzieć coś więcej na jej temat?, jak wygląda ergonomia pracy-waga, wielkość maszynki. 
 
Wielkość jak każdej małej z BP75.
Waga mogłaby być mniejsza, ale nie przysparza to żadnych problemów, w końcu miejsc gdzie pracuje jest stosunkowo mało, aby miało to kluczowe znaczenie.
Moc super, rwie aż miło.
Za połowę ceny innych 75 nie wymagam od niej zbyt dużo.
Ma dobry gumowy grip, długi kabel, nawet rzep do spięcia po zwinięciu.

Wysłane z mojego Redmi Note 8T przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Z racji tego, ze przesiadam sie na nowe maszyny moze ktos cos podpowie.... Maszyny beda uzywane przeze mnie jak zawsze 1-3 razy w roku. Potrzebuje DA/planetarke 125mm oraz male DA 75mm.
Budzet? W zasadzie brak ograniczen.

Poszukalem troche na forum, lecz widze naprawde malo informacji na temat flexa xfe 7-12 80. Czy jest tutaj osoba, ktora moze wypowiedziec sie jak wygladaja ergonomia, halas oraz wibracje malego flexa? Np, wzgledem kraussa s75 / lare ld12-075 pro.
Czy evoxa posiada odpowiednia alternatywe dla malego DA? Widze tylko jakies kombinowane maszynki z mozliwoscia zalozenia rowniez duzego BP.



Wysłane z mojego EML-L29 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@PiterG Jeżeli chodzi o Evoxę i małe maszyny to:
1. HDF8 - skok 8mm, talerz 125mm i dodatkowo w komplecie jest 75mm. Można je zamieniać bez utraty gwarancji i komfortu pracy.
2. HDP10 - skok 10mm, talerz 75mm, opcjonalnie można założyć 125mm bez utraty gwarancji i komfortu pracy
3. HDF12 - skok 12mm, talerz 125mm i obecnie nie ma możliwości założenia na nią talerza 75mm.
W planach jest HDP12 ze skokiem 12mm i małym talerzem 75mm ale dopiero na jesień.

Jeżeli chodzi o planetarną DA to jest Evoxa HDX8 która parametrami jest zbliżona do Flexa XCE

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć chciałbym kupić maszynę która ogarnę lampy i szyby. Chodzi o wersję budżetowa która pozwoli postawić pierwsze kroki a dopiero potem próby na lakierze. Fajnie jakby udało się nałożyć cleaner na lakier albo aio.

Czy oferta ADBL ROLLER D09125-01 lub EVOXA HDF8 nada się do takich zadań?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach



@kepa416 polerka DA nie nadaje sie do szyb i lamp. Do tego służy rotacja. 
Jesli zabawa z lakierem i na pierwszą maszyne to ADBL Roller moze byc, ale o szybach zapomnij 


Szyby to jeszcze DA z większym skokiem zrobi.


Wysłane z mojego Redmi Note 8T przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć wszystkim :)

jestem nowy na forum i mam pytanko oczywiście odnośnie maszyny da, ale tak konkretnie, Heckmann S15 jest warty 500 zł czy nie? A jelsi nie to co polecacie w tej cenie, ale coś dostępnego w PL i najlepiej od ręki. Nie szukam rotacji bo taka mam, szukam czegoś co przyspieszy pracę a nie chce wydawać ponad 1000zl. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam panowie , mam pytanie odnośnie maszyny DA model; Flex XFE 7-15 150  Dual Action. Czy jest do dobry wybór na pierwsza maszyne do nauki ? Rozumiem ,ze najlepiej mieć rotacje i DA ale na sam początek szukam czegoś "uniwersalnego" co fajnie wytnie ale też nie narobi mega bałaganu w trakcie nauki . Będę wdzięczny za każda radę oraz informacje o tym modelu 🙂 .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, zajkos10 napisał:

Witam panowie , mam pytanie odnośnie maszyny DA model; Flex XFE 7-15 150  Dual Action. Czy jest do dobry wybór na pierwsza maszyne do nauki ? Rozumiem ,ze najlepiej mieć rotacje i DA ale na sam początek szukam czegoś "uniwersalnego" co fajnie wytnie ale też nie narobi mega bałaganu w trakcie nauki . Będę wdzięczny za każda radę oraz informacje o tym modelu 🙂 .

Długo się zastawiałem nad pierwszą maszyną i też chciałem kupić flexa xfe , ale po rozmowie z Arkiem już wiedziałem ,że to będzie flex XCE. Nie mam porównania do innych maszyn ,ale xce jest mega cichy, wibracje prawie zerowe . Ogólnie jestem bardzo zadowolony . Tutaj możesz więcej sobie poczytać o  maszynach planetarnych.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No na upartego wszystko się da zrobić. 
Za to... Jaki piękny syf dookola zrobi
Panowie a czy DA 15 można użyć pada nata i żółtej lub niebieskiej gąbki i AutoGlym Car Glass Polish lub  Soft99 Glass CompoundZ zamiast czyszczenia słoneczkiem lub MF? Bo filc będę za dużym obciążeniem dla taniej maszyny DA . Czy taki zestaw lepiej wyczyścić niż praca ręczna ?

Wysłane z mojego LG-H850 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

59 minut temu, Gold_Car napisał:

Panowie a czy DA 15 można użyć pada nata i żółtej lub niebieskiej gąbki i AutoGlym Car Glass Polish lub  Soft99 Glass CompoundZ zamiast czyszczenia słoneczkiem lub MF? Bo filc będę za dużym obciążeniem dla taniej maszyny DA . Czy taki zestaw lepiej wyczyścić niż praca ręczna ?

Wysłane z mojego LG-H850 przy użyciu Tapatalka
 

Śmiało możesz działać, a pad nawet cuttingowy np biały nat

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Panów 🙂

Chciałbym zakupić pierwszą porządną polerkę. Ponieważ zdaję sobie sprawę, że nie ma jednej dobrej maszyny do wszystkiego rozważam w przyszłości dokupienie kolejnych, na zasadzie - DA 8, DA 15 i jakiś rotor.

Ale po kolei - Polerka miałaby głównie służyć do nakładania wosku, rzadko kiedy (czyli raz w roku na 3-4 samochody) do jakiejś korekty lakieru. No chyba że mega mi się spodoba i zacznę znajomym robić. Chciałbym również co jakiś czas móc zrobić polerowanie wydechów w motocyklach oraz także działać z woskiem na moto. I tutaj pytanie w jakiej kolejności zakupić maszyny i jakie ?

Jeśli chodzi o budżet to chciałbym przeznaczyć do około 500 zł na maszynkę (+100-150 zł jeśli coś jest bardzo warte)  

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o pierwszą maszynkę dla początkującego to jednak DA9mm. (Sam na początek kupiłem DA15 i jednak doszła 9-tka i tą uważam za bardziej uniwersalną dla amatorskich zastosowań i dla początkujących). Natomiast jeśli chodzi o wydechy itp to chyba rotacja lepsza...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 7.07.2020 o 16:02, STR napisał:

Witam Panów 🙂

Chciałbym zakupić pierwszą porządną polerkę. Ponieważ zdaję sobie sprawę, że nie ma jednej dobrej maszyny do wszystkiego rozważam w przyszłości dokupienie kolejnych, na zasadzie - DA 8, DA 15 i jakiś rotor.

Ale po kolei - Polerka miałaby głównie służyć do nakładania wosku, rzadko kiedy (czyli raz w roku na 3-4 samochody) do jakiejś korekty lakieru. No chyba że mega mi się spodoba i zacznę znajomym robić. Chciałbym również co jakiś czas móc zrobić polerowanie wydechów w motocyklach oraz także działać z woskiem na moto. I tutaj pytanie w jakiej kolejności zakupić maszyny i jakie ?

Jeśli chodzi o budżet to chciałbym przeznaczyć do około 500 zł na maszynkę (+100-150 zł jeśli coś jest bardzo warte)  

 

na pierwszą maszynę bierz ADBL roller 9mm 🙂 własnie kolega @xadamx wystawił na sprzedaż 🙂

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@STR a moze krauss s15? 

Hmm trochę ponad budżet - widzę je najtaniej za około 1000, w tej cenie myślę że mógłbym skompletować już jakiś zestaw DA + roller - no chyba że źle szukam

 

Już prędzej bym się chyba nastawiał na Heckmana S15 (około 500 zł)  lub Yato (328 + tu muszę dokupić pad jednak gwarancja 3 lata kusi)

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.