Skocz do zawartości

Jaka maszyna polerska dla początkującego ?


nOx

Rekomendowane odpowiedzi

4 minuty temu, powalla napisał:

 Czarny akryl + rotacja + brak doswiadczenia ( dobor past, padow, oswietlenie, technika pracy) = holo ze hej ! 😉 

Kup DA i baw sie ...

Akurat na akrylu fajnie się pracuje. Myślę że kolega jako amator poradzi sobie z rotacja 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, powalla napisał:

Co znaczy fajnie ? Ryski szybko znikaja?  Tylko wez to wykoncz ... a jak kolega nabierze zlych nawykow prowadzenia maszyny (polerowanie kantem  pada) to potem na parkingu przed kosciolem bedzie pokaz hologramow 😉 

 Chodziło mi że rotacja nie jest straszna i ciężka w obsłudze. Na swoim to się może uczyć 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szukam polerki do domowego zastosowania. Pracowałem już na DA Rupes lhr15 i dla siebie również chciałbym jakieś DA. Czyli ma być to maszynka do wszystkiego, cuting, finish itd.

Na Rupesie zrobiłem około 25 aut i jak za te pieniądze wydaje mi się głośny i ciężki co mnie bardzo irytuje, ale nie wiem ile w tym prawdy bo nie miałem innych urządzeń w ręku, jedynie Hamron DA 15mm przez godzine, który wydawał mi się przyjemniejszy w pracy (nie byłem pijany, więc nie wiem skąd to uczucie). Dlatego nie wiem czy w budżecie który mnie interesuje znajdę coś cichszego i lżejszego.

Przeglądając i czytając forum trafiłem na coś takeigo jak właśnie Hamron DA15mm i nie wiem teraz czy pozostać na takim czymś? Z droższych skłaniam się ku:

-Evoxa HDC 15

-Evoxa HDD 15

 

Tylko który z tych dwóch będzie lepszy dla mnie?

Czy warto dopłacać po prostu do modelu HDD? Jest on dużo głośniejszy i bardziej szarpiący, jeżeli tak to wolałbym HDC, ale....

W Rupesie pracuje często z pokrętłem ustawionym na 3 maks, nie wiem jakie to są obroty, a zależy mi na tym, żeby polerka którą kupię, umożliwiała pracę na podobnych obrotach. Nigdy nie użyłem 5 w Rupesie.

 

I ostatnie pytanie, czy czuć dużą różnicę, między takimi Evoxami, a Hamronem?

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 tygodni później...
19 godzin temu, thomasindaclub napisał:

Ja ma być taniej to już lepiej bierz Hamrona lub Yato.

Jak drożej Evoxa...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie. Zamierzam kupić sobie coś do ogarnięcia lakieru w aucie, nie pracuje w tym tylko chciałbym coś na własny użytek aby wygląd lakieru poprawić oraz raz na jakiś czas jakiś wosk cyknac na niego;) da się coś w okolicach 200zl znaleźć ? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Witam.

Zastanawiałem się nad zakupem polerki do użytku własnego. Początkowo wybór padł na Bass 5119, ale szukałem dalej i znalazłem coś takiego:

Heckmann DF9A...

https://sklep.lak-auto.pl/maszyny-polerskie-/295-maszyna-polerska-heckmann-df9a-polerka-samochodowa-0075678164125.html

...cena 399 zł na znanym portalu aukcyjnym, dwa talerze mocujące w zestawie.

Jak tak sobie policzyłem zakup Bass 5119 + 2 x backing plate, to wyszło mi ok. 30 zł mniej niż Heckmann DF9A.

Zastanawiam się czy warto brać tego Bass`a przy tak niewielkiej różnicy. Heckmann wydaje się być solidniejszą maszynką.

Czy może ktoś wypowiedzieć się o tych sprzętach, bo o Heckmann DF9A nie ma opinii w internecie (przynajmniej ja nic nie znalazłem).

Pozdrawiam.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Raczej będzie lepsze niż Bass choć za dużo nie znajdziesz opinii. Na papierze wygląda ok. Ja bawiłem się Heckmannem HS900. Wydawał się solidny, ale dość ciężki więc finalnie się nie zdecydowałem. Jakoś tak mi w ręce nie leżał. Opinie tu na forum o Hecku różne, gdzieś była jakaś wzmianka o przebojach z serwisem. Poszukaj, poczytaj. Chyba wszystko zależy jak się trafi. Obadaj sobie jeszcze adbl rollera 9mm, Liquid Elements t2000 skok 8mm. Z tych o mniejszym skoku są ok. Z większym skokiem 15mm Yato w Castoramie po 329zł lub Hamron z Juli.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderator
8 godzin temu, Oshi napisał:

Dzięki za odpowiedź. Chciałem coś budżetowego i uniwersalnego. Jako, że lubię utrudniać sobie życie😀, to nie wiem czy nie kupię K2 Masner.

Rotację na pierwszą maszynę? 😄 Odważny 😄

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jak już jesteśmy przy Heckmannie i rotacji to bawił się ktoś ich tanimi rotacjami 920 i 801. Rozwalają mnie trochę opisy trochę...przy 801 wpisane , że przystosowana do pracy z talerzami 75mm (przy większych trzeba robić przerwy) po czym sprzedają z talerzem 125mm, nie ma info o stabilizacji obrotów.Wygląda dość zgrabnie, 920 za to tańsza i jest info o stabilizacji...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 14.09.2020 o 16:51, thomasindaclub napisał:

EDIT: ponizszy wpis odnosi sie do Heckmanna DF9A

Ja dzis testowalem. Dlugo szukalem DA, zastanawialem sie czy brac 15mm czy mniejszy skok. Jako ze pewnie na palcach jednej reki bede mogl policzyc korekty robione w roku, przemowila cena. 400zeta w tym 8 padow RP.

Rozmawialem ze sprzedawca. Nie wiem ile w tym prawdy a ile bajeru marketingowego, ale mowil ze ta cena jest na zachete na poczatku, jako ze to nowy model. Podobno jest dostosowana fabrycznie zarowno do pracy na talerzach 125mm jak i 75mm. Oba talerze są rowiez w komplecie. Zrobilem dzis nia one step na prawie calym aucie (braklo czasu). Efekt super. Sama maszyna tez jest ok, choc nigdy nie pracowalem na innej, wiec trudno sie odniesc. Nie jest duza ale zapier#### i robi robote 🙂 moze troche rzuca przy najwyzszym biegu, jednak tez nie jakos tak ze urywa łapy. Da sie pracowac. Na minus dosc krotki uchwyt na gorze (moze mam za duze dlonie), oraz sztywny kabel, ale w koncu nie ma co spodziewac sie cudow od maszyny za 400pln z 8 padami w cenie 😉 

Przypomniala mi sie tez jedna rzecz. Jako ze w necie nigdzie nie ma info o tej DA, zapytalem sprzedawce o jakis numer seryjny i powiedzial ze nie ma, co wydawalo mi sie troche dziwne.  Jutro to sprawdze na swojej.

  • Okay 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, r3k1n napisał:

Ja dzis testowalem. Dlugo szukalem DA, zastanawialem sie czy brac 15mm czy mniejszy skok. Jako ze pewnie na palcach jednej reki bede mogl policzyc korekty robione w roku, przemowila cena. 400zeta w tym 8 padow RP.

Rozmawialem ze sprzedawca. Nie wiem ile w tym prawdy a ile bajeru marketingowego, ale mowil ze ta cena jest na zachete na poczatku, jako ze to nowy model. Podobno jest dostosowana fabrycznie zarowno do pracy na talerzach 125mm jak i 75mm. Oba talerze są rowiez w komplecie. Zrobilem dzis nia one step na prawie calym aucie (braklo czasu). Efekt super. Sama maszyna tez jest ok, choc nigdy nie pracowalem na innej, wiec trudno sie odniesc. Nie jest duza ale zapier#### i robi robote 🙂 moze troche rzuca przy najwyzszym biegu, jednak tez nie jakos tak ze urywa łapy. Da sie pracowac. Na minus dosc krotki uchwyt na gorze (moze mam za duze dlonie), oraz sztywny kabel, ale w koncu nie ma co spodziewac sie cudow od maszyny za 400pln z 8 padami w cenie 😉 

Przypomniala mi sie tez jedna rzecz. Jako ze w necie nigdzie nie ma info o tej DA, zapytalem sprzedawce o jakis numer seryjny i powiedzial ze nie ma, co wydawalo mi sie troche dziwne.  Jutro to sprawdze na swojej.

w tej samej cenie skok 21 z padami na allegro bez padów w sklepie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 19.11.2020 o 22:28, r3k1n napisał:

Ja dzis testowalem. Dlugo szukalem DA, zastanawialem sie czy brac 15mm czy mniejszy skok. Jako ze pewnie na palcach jednej reki bede mogl policzyc korekty robione w roku, przemowila cena. 400zeta w tym 8 padow RP.

[...125mm jak i 75mm. Oba talerze są rowiez w komplecie.]

Mówisz o 930 czy DF9A bo w tej ze skokiem 15mm nie ma dwóch talerzy i padów.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proszę o poradę czy warto kupić  ADBL Roller D09125-01  komplet 499 zł czy poczekać na promocję w JULA i Harmana. Jest duża różnica w jakości pracy pomiędzy tymi polerkami?

https://allegro.pl/oferta/zestaw-polerski-adbl-roller-d09125-01-maszyna-da-8378359098?utm_medium=app_share&utm_source=facebook

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.