Skocz do zawartości

Jaka maszyna polerska dla początkującego ?


nOx

Rekomendowane odpowiedzi

16 godzin temu, BlackJack1 napisał:

@jazdabokiem rozumiem, że powyszy link jest do Twojego talerza 125 do Yato? Fajnie jakbyś podał także linki do padów, które muszę na początek kupić - mam nowsze auta więc takie do one-stepu i polish oraz do sealantu i wosków. Jeśli bym jeszcze coś potrzebował do kompletu to także napisz proszę. Z góry dzięki. Jestem totalnym amatorem sprzęt dla mnie nie zarobkowo. 🙂 

też jestem amatorem, jak byłem w twojej sytuacji napisałem do sklepu mxnowicki z moim zapotrzebowaniem i chłopaki meilowo polecili jakie pady oraz jakie pasy mam kupić i zamówiłem 🙂

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 godziny temu, jazdabokiem napisał:

mnie bardziej interesuję czy mając DA 15mm bez doświadczenia pchać się w jakąś rotacje/małą rotację do mniejszych elemtentów

Tak. Za jakis czas, jak nabierzesz pewności siebie podziękujesz za tę podpowiedź 🙂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie bujam się na Makicie 6040 pad 150mm i nawet było spoko ale już czas bym wziął Jakieś normalne Podstawowe DA 🙂

pewnie coś z wyższej Polki, krauss albo Lare, byle pady na rzepy Max 125

pamietam ktoś wrzucał ze zamówienie z DE bardzo fajnie wychodziło,  coś polecicie kojarzycie?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki! To teraz którego Kraussa brać  DB czy S ?

Oczywiście że S i najlepiej 15. To nie magia, szybko się nauczysz.

 

Wysłane z mojego Redmi Note 8T przy użyciu Tapatalka

 

 

 

  • Okay 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czorny superb III

No ale dobrze żeby Maszyna uniwersalna była, onestep czy Politure zarzucic

No żeby siła cięcia w razie potrzeby była wyższa niż w makicie 🙂

bo Jak z ta siła cięcia jest? 21 najmocniejsza?

tak właśnie myśle o tej 8mm w sumie tez a potrzebuje coś żeby wycięło to co makita zostawiła ( pady bryata CP clearcut) ale ona ma skok 3 albo 5 jak się nie mylę 😄 Jak ktoś 3 strony temu pisał ze pstrykasz i z rotacji masz DA to tak koloro z tym nie jest 🙂 Co prawda kilka samochodów sobie nią odleciałem i swirle pościągane blask auta odzyskały tak teraz patrzę ze mi z maski szkody ściągnięcie samych swirli to za mało 😞 Blask odzyskało ale to nie to 😉 a auto 100% nigdy nie widziało Dobrego mycia czy polerki wiec się troszkę nazbierało 

dzieki za pomoc pozdrawiam 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej,

Poszukuje polerke DA dla początkującego i zastanawiam się nad:

- Krauss DB5800s lub Krauss S15
 

Jest jeden problem, ze praktycznie już nie występują, i zazwyczaj polecają mi zamiennie polerki Heckmann, ze to niby to samo. Czy to prawda ? Co o tym myślicie ? Jakie inne polecacie w podobnych pieniądzach  ? 
 

Mam w domu rotacje Einhell BT-PO 1100E z regulacja obrotów ale to dopiero jak nauczę się pracować DA. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@motorzysta95 jeśli krauss to DB5800s tu jest dostępny w przyzwoitej cenie. darmowa wysyłka + gratis do wyboru. kupiłem u nich 2 polerki, szybko i bez problemu. https://www.chemicalguys.eu/krauss-tools/krauss-db-5800s-880w-dual-action-polisher.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

27 minut temu, motorzysta95 napisał:

A nie lepiej S15, z tego co czytałem ten wątek to wszyscy mówią bez S15 bo lepsza albo 21. Wiec jak to jest ?

Jak miałeś jakąś polerkę w ręku to bierz S21, jeśli nie to S15. 
Najmocniejsza jest rotacja, ale bez wprawy nic nią nie zrobisz. Do 21 trzeba mieć już trochę obycia.W niewprawionych rękach to morderca dla padów. 

Każda maszyna źle używana może przysporzyć niezadowolenia. Ja zaczynałem od DAS-6 to nauczyłem się szacunku do ruchu DA i niestopowania talerza.  😆

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, motorzysta95 napisał:

Nie miałem, i właśnie zastanawiam się na DB5800S albo S15 ale więcej opini tutaj widziałem żeby brać S15 i teraz nie wiem.

Kilka aut w domu jest wiec niewiem co będzie lepsze 🙂

Kolejność moich maszyn. Może pomoże w wyborze 😆

1. Kestrel DAS6 - skok 8mm
2. Lare EPL-11 - rotacja
3. Rupes Duetto - skok 12mm
4. MJJC - skok 15mm
5. Krauss P7 - rotacja
6. Flex XFE - skok 15mm
7. Heckmann mini DA12 - skok 12mm
8. Eurotec WPOP101 - skok 21mm

Część maszyn sprzedałem, część zostało, część chcę sprzedać.  Tak naprawdę jeśli miałbym dostać zakaz od zony i zostawić 1 maszynę byłaby to 15mm. Jest najbardziej uniwersalna. Ale jak robię całe zapuszczone auto to skaczę sobie po maszynach. Jedną mi lepiej robi się maskę, inną zderzaki a jeszcze inną lubię bo nie daje w kość. Nikt tu Ci nie doradzi, każdy ma swoje preferencje.

Pracuję na chińczykach bo są tanie i dostępne dla hobbysty, ale jak biorę Flexa to wiem, że jakość nie bierze się znikąd. Każdą maszyną idzie zrobić robotę, kwestia operatora. Polecam więcej cierpliwości i czytania wątku, bo został praktycznie wyczerpany.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, motorzysta95 napisał:

polerki Heckmann, ze to niby to samo

Zobacz wpisy przedstawiciela firmy LAK AUTO na naszym forum. Oni markują to chińskie badziewie.

Najgorsze jest aroganckie i uszczypliwe traktowanie klienta, którego sam doświadczyłem. Teraz już się nie dziwię, że na forum mają reputację "na czerwono".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, motorzysta95 napisał:

Hej,

Poszukuje polerke DA dla początkującego i zastanawiam się nad:

- Krauss DB5800s lub Krauss S15
 

Jest jeden problem, ze praktycznie już nie występują

Pisałem do Chemicalguys to S15 liczą ze będzie za 2-3 tygodnie...

a jeśli już to nie lepiej S08 zamiast 5800?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie rzucił mi się w oczy ADBL Roller ze skokiem 15mm (model D15125-01), którą używaną mogę kupić za 500-600zł, ale nie mogę znaleźć żadnych konkretnych opinii czy testów na temat tego sprzętu (jeśli już to tylko o 9mm są).

Ktoś ma? Korzystał? Napiszcie proszę parę słów bo mam wątpliwości co do kultury pracy czy bezawaryjności.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, vanraven napisał:

Panowie rzucił mi się w oczy ADBL Roller ze skokiem 15mm (model D15125-01), którą używaną mogę kupić za 500-600zł, ale nie mogę znaleźć żadnych konkretnych opinii czy testów na temat tego sprzętu (jeśli już to tylko o 9mm są).

Ktoś ma? Korzystał? Napiszcie proszę parę słów bo mam wątpliwości co do kultury pracy czy bezawaryjności.

Ja mam zarówno 15mm jak i 9mm od ADBL. Dla mnie ten Roller mini 9mm jest kozak. Była to moje pierwsza DA po rotacji i zdaje egzamin. W tej chwili mam założony BP 75mm do mniejszych elementów itp. 
Resztę ogarniam właśnie na DA 15mm od ADBL. Moim zdaniem daje radę, ja miałem okazję kupić za 600 zł nową z gwarancją 2-letnią i FV, co uważam za dobrą cenę. Moc maszyny jest odpowiednia, nie staje na obłych elementach. Z minusów na pewno to, że jest głośna, ale jeżeli masz nawyk pracowania w słuchawkach przy muzyce to można przeżyć 😉 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@krzysg101 Dzięki za odpowiedź! Też bym chętnie przytulił za 600zł nówkę, ale szukam już ze 2tyg i nic sensownego nie mogę znaleźć. Yato nigdzie niedostępne, na Hamrona pewnie promka najszybciej na jesień. A wspomniany ADBL najtaniej nówki po tysiaku 😞 Teraz jeszcze czytam o Liquid Elements, ale podobnie jak o tym 15mm ADBL'u opinii jak na lekarstwo...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 minut temu, vanraven napisał:

@krzysg101 Dzięki za odpowiedź! Też bym chętnie przytulił za 600zł nówkę, ale szukam już ze 2tyg i nic sensownego nie mogę znaleźć. Yato nigdzie niedostępne, na Hamrona pewnie promka najszybciej na jesień. A wspomniany ADBL najtaniej nówki po tysiaku 😞 Teraz jeszcze czytam o Liquid Elements, ale podobnie jak o tym 15mm ADBL'u opinii jak na lekarstwo...

To może uśredniając skok zainteresuj się Evoxa Hdf12.
Kolega @boT może dorzuci mały rabat i masz swoją maszynkę.

Jeśli szukasz 15 to Heckmann S15.
Opinii nie czytaj bo zgłupiejesz, jeśli nie będziesz upalał jej zawodowo to każda Ci posłuży. Ja zaczynając na forum brałem używkę DAS6 z UK, zero gwarancji, zero problemów. Jeszcze do niedawna miał ją kolega a był 3 nabywcą po mnie. 

 

  • Dziękuję 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Ari No i chyba mnie przekonałeś do tego Heckmanna, bo w sumie jakbym nawet yato dorwał to i tak z dodatkowym BP 125 wyjdzie ok 400zł, Hamron 380 w tej chwili z gównianym kablem, a tu za 450zł powinno być wszystko OK. W weekendzik zamówię i może napiszę dla potomnych jak się pracuje i czy było warto

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.