Skocz do zawartości

Jaka maszyna polerska dla początkującego ?


nOx

Rekomendowane odpowiedzi

8 minut temu, PiterG napisał:

Do rollera zalozysz male BP. Do harmona niestety nie.


Wysłane z mojego EML-L29 przy użyciu Tapatalka
 

Interesuje mnie czy ten Adbl jest dużo lepszy i łatwiejszy w użyciu od Harmonia. 

18 minut temu, Oshi napisał:

Jakiś konkretne pady dokupiłeś. Nie znam się za bardzo i kupił bym od razu z polerą

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 28.11.2020 o 11:54, NIXON1975 napisał:

Interesuje mnie czy ten Adbl jest dużo lepszy i łatwiejszy w użyciu od Harmonia. 

Jakiś konkretne pady dokupiłeś. Nie znam się za bardzo i kupił bym od razu z polerą

Jula wydała mi się lekko przyciężkawa dlatego kupiłem YATO DA15. Mam też tego Adbl'a i jeśli miałbym wybierać i zostawić tylko jedna maszynkę to zdecydowanie byłby to adbla roller. Przyjemnie leży w dłoni, z luzem założysz mniejszy talerz (też adbl'a). Takim da15 i szerokim padem możesz mieć problem z jakimiś mniejszymi płaszczyznami. Oczywiście takim da15 robota idzie nieco szybciej, ale roller do słabiaków nie należy. Wady- oczywiście, że są ma wibracje (Evoxa ma mniejsze i jest cichsza, ale też nieco cięższa), trochę się grzeje więc po jednym detalu chwila odpoczynku i jedziesz dalej. Oczywiście moja prywatna opinia. Cena z linku wyżej dobra więc warto. Pady np.: nat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak użytkownik ADBL Roller DA 9mm powiem tylko tyle, że kupiłem ją po to by nauczyć się pracy maszyną i w późniejszym czasie będzie służyć do cleanerów/wosków i ewentualnych korekt na miękkich lakierach. Średnie i twarde lakiery to już wyzwanie i wycinanie rys staje się nieopłacalne czasowo 😉 

Nie mam odniesienia do innych DA, ale wibracje i hałas są znaczne, trzeba pracować w słuchawkach. Potencjometr jak dla mnie jest w niepraktycznym miejscu i brakuje mu kliknięć na poszczególnych biegach. Poza tymi minusami to całkiem fajny sprzęt.

Zdecydowanie powinno się mieć zaplanować na przyszłość zakup rotacji lub DA z większym skokiem, do mocniejszych zadań. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Takie coś znalazłem>

"

Ponadprzeciętna ergonomia i wykończenie klasy Premium to nie wszystkie zalety tej maszyny. Największe zmiany w porównaiu do linii HDC nastąpiły wewnątrz. Potężny silnik o mocy 1200W jest o 25% mocniejszy niż w HDC a jego wykonanie jest jeszcze bardziej profesjonalne. Tak samo jak w HDC osadzony jest na markowych łożyskach NSK a elektronika sterująca obrotami wyposażona jest w system Soft Start oraz stabilizację obrotów z czujnikiem obrotów wirnika.
Prawdopodobnie najmocniejszy silnik na rynku wśród polerek DA sprzęgnięty został z całkowicie nową przekładnią w efekcie czego maszyna dysponuje niewiarygodną mocą efektywnego cięcia. Zakres obrotów jest bardzo szeroki, od 1400 do 6400 OPM i na 3-4 biegu pozwala wykonać większość prac bez utraty ruchu obrotowego talerza. W trudnych miejscach typu przetłoczenia i obłości, tam gdzie inne maszyny mają już problem, w HDD wystarczy wejść na 5 lub 6 bieg i dalej efektywnie polerować. 
Co ważne, maszyna przy swojej mocy i wysokich obrotach zachowuje duży komfort pracy. Hałas generowany do 4-go biegu jest porównywalny do chwalonej w tym względzie HDC. Natomiast 5 i 6 bieg nie ma odpowiednika w HDC więc trudo tu porównywać do czegokolwiek, niemniej to co oferuje maszyna w sile cięcia zupełnie rekompensuje tę niedogodność wynikającą z wyższych obrotów silnika i przekładni.
Kwestia drgań nie pozostawia złudzeń że mamy doczynienia z maszyną kolejnej generacji. Dzięki sztywnej obudowie udało się zniwelować rezonans i tym samym drgania na tylnej rękojeści a wyważenie mimośrodu z kompensacją wagi pada poprawiło całościowe zachowanie się maszyny w trakcie pracy.

Optymalnie zostało też rozwiązane chłodzenie przekładni i silnika a duża jego moc pozwala na niewysiloną pracę. Tym samym maszyna nie generuje tak dużych ilości ciepła jak te o małych, przeciążonych silnikach. Powietrze wykorzystane do chłodzenia rozpraszane jest w kilku kierunkach, tak aby uniknąć nieprzyjemnego podmuchu w twarz operatora. " 

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam, 

Szukam rotacji na początek. 

Czy ma ktoś porównanie pomiędzy:

K2 MASNER

NTOOLS RP 180E

YATO  YT-82196

Heckmann 920

Heckmann R7

Jakie są różnice w wielkości tych polerek, jakości wykonania i samej pracy? Jak to jest z głośnością? 

Najbardziej skłaniam się ku Ntools. 

Maszyna będzie używana raczej hobbistycznie/weekendowo. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Siemanko, szukam jakiejś polerki DA do użytku własnego, czasem jakiś samochód kolegi lub sąsiada 😅. Co do kwoty chciałbym zmieścić się do 700 złotych. W sklepie detailingowym doradzili mi maszynę Evoxa HDF8 za 659 złotych lub trochę droższą zabawę czyli HDF12 za 799 złotych. Dodam że nie chcę kupować jakiegoś szajsu, który się po chwili rozpadnie. Od początku rozważałem ADBL Roller D09125, ale słyszałem że lubi (rzygać) olejem i wpadać w większe wibrację. Polecicie coś ciekawego w tej kwocie? 😀 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trzeba czekać na promocje, jest jeszcze Yato ( też 15mm ). Tylko Yato ma dysk 150mm, zawsze można dokupić mniejszy ( 125mm ).

Mi ( pasjonata ) te maszyny co podałem wystarczają, jak bym pracował na nich to brałbym lepsze. 

Do tego mam jeszcze rotacje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.