Skocz do zawartości

Jaka maszyna polerska dla początkującego ?


nOx

Rekomendowane odpowiedzi

@nossy  maszyny małego typu 8,9,12 mm to rzeczy do zabawy. Nikt nikomu nie broni bawić się takimi maszynkami, bo jak nie masz czym to i tym coś wyczarujesz. 👍

Mam takie maszynki jak  evoxy 15mm, 10mm, flexita, rupesy mark II i III 15 mm 21mm i lh19 rotację, mam też i festola, makite, masnera k2 rotację, mam również adbl 9mm , hamrona 15 mm i inne kierownicę tak zwany taboret 😁 oraz kilka z giełdy  śmieci 🙂

Odnośnie evoxy, bardzo fajne mile ciche maszyny z bardzo dobrym serwisem i dostępnymi częściami, ceny do jakości bardzo dobre, pisałem dużo o maszynkach kilka kilkanaście stron wstecz 😋.  Osobiście nie kupiłbym na pierwszą maszynę żadnej poniżej 15mm. Piętnastka to takie minimum na początek na start i nie ma sensu drożyć tematu i szukać Uja do tyłka i nie sluchaj powielania głupot że idzie zrobic robotę, bo to zwykły kat morderca, który jeden z drugim twardo będą wmawiać ze na star wystarczy, Ja Ci to odradzam, a jak zrobisz to już Twoja sprawa😉

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@boT tu się z Tobą nie zgodzę. Ty patrzysz przez pryzmat pracy zarobkowej. Kolega @nossy szuka czegoś na początek. Owszem polerki o małym skoku nie są idealne, robi się na nich dłużej ale zaletą takiego np. ADBL-a jest możliwość założenia mniejszego PAD-a i tym samym o praca na małych elementach jest o wiele przyjemniejsza niż na takiej 125mm.

I założę sie o kratkę, że jeśli się w to wciągnie, to będzie szukał większej maszyny, lepszej maszyny. Ba będzie szukał rotacji, bo ta po prostu musi być i tyle.

Ale na początek, dla amatora, nie widzę sensu kupowania większych maszyn.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@xadamx a czemu od dupy strony zaczynać?  Dużą maszyną zrobi szybciej i zrobi to lepiej,  jeżeli jest to standardowe europejskie Auto, 15 mm z większym talerzem jest w stanie ogarnąć 90% auta bez problemu, a chwilę więcej uwagi to zrobi także i te problematyczne części.  Kwestia tylko aby to nie było coś problematycznego z dużą ilością przetłoczeń, rantów, załamań tak że talerz w większość elementów albo nie podejdzie albo będzie stał w miejscu, to zazwyczaj auta sportowe. A my skupiamy się na standardowych. Nie widzę sensu z praktycznej strony, nawiązując do tematu zarobkowego, to jak sam podsumowałeś patrzę przez ten pryzmat, i podkreśle jeszcze raz, przy takich ilościach jakie robię to tylko potwierdza moje założenie aby iść w 15 mm i później w miarę apetytu zaopatrywać się w kolejne maszyny jeżeli będzie taka potrzeba. A jak ma problem z wyborem to taka Evoxa 15mm ma możliwość racy na talerzu 75, 125 i 150 i masz maszynę z małym backing padem. 

Dziękuję za uwagę i pozdrawiam 😋

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, boT napisał:

A jak ma problem z wyborem to taka Evoxa 15mm ma możliwość racy na talerzu 75, 125 i 150 i masz maszynę z małym backing padem. 

Poważnie? 75mm na HDC15? Nie wiedziałem. Ale to chyba trzeba wyważenie zmienić w takim wypadku?

Wracając do tematu kolega @nossy pisał o budżecie 500zł i w zasadzie się z Tobą zgodzę, gdyby nie 

1 godzinę temu, boT napisał:

nawiązując do tematu zarobkowego, to jak sam podsumowałeś patrzę przez ten pryzmat,

W zasadzie to z większością się z Tobą zgodzę, ale jeśli chodzi o ludzi, dla których będzie to pierwsza maszyna, ba, nie mający pojęcia o polerowaniu, którzy nie wiedzą czy im sie to spodoba - będę uparcie twierdził, że na pierwszy strzał taki mały Roller nada się idealnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, xadamx napisał:

Poważnie? 75mm na HDC15? Nie wiedziałem. Ale to chyba trzeba wyważenie zmienić w takim wypadku?

Na pierwszym lepszym talerzu 75mm nie można pracować ale docelowo do HDC15 będą dostępne talerze 75 przy których nie będzie zwiększonych drgań i przy których nie będzie utraty gwarancji. Będą dostępne jedynie do konkretnych maszyn czyli trzeba będzie podać nr seryjny po to aby mieć kontrolę, które maszyny pracowały z tym talerzem a które nie. Miały być dostępne w marcu ale wirus pokrzyżował plany i będzie opóźnienie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i na początek padło na DA 15mm, ale spokojnie...obadam jak to chodzi, z czym to się je, jak się tym robi i wjedzie też jakieś DA 8/9mm lub rotacja. W zasadzie plan po głębszej analizie forum zakładał zakup 15mm i od razu 8/9mm, ale zrobię jedno auto i zobaczę co dalej...a niestety okazało się, że jest co robić bo natura spłatała mi figla i do ogarnięcia mam nagle 3 auta (o czym w innym wątku).  Trzeba rozpoznać swoje potrzeby i pewnie zapłacić jakieś frycowe. Dziękuje za wszystkie opinie i wskazówki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam podobny problem jak kolega wyżej, posiadam polerkę yato 15mm DA, potrzebowałbym jakiejś mniejszej polerki do założenia BP 75-50mm czy warto dokupić polerkę sicco blr300, czy może pójść w małą rotację-znajdę jakaś mniejszą rotacje w przedziale cenowym poniżej 300zł?, dodam że moje doświadczenie z polerowaniem to dwa wykonane one stepy na 2 samochodach maszyną yato.

 

sicco brl300, miał ktoś tą polerkę, nie znalazłem żadnych recenzji na jej temat, może polecacie coś innego?

https://allegro.pl/oferta/polerka-dual-action-300w-75mm-skok-9-sicco-blr300-8633945739

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ta polerka wygląda jak klon polerki michelin m-op 300.  Wygląda ciekawie choć 300w chyba szału nie wróży, znalazłem tylko jedną opinię, że ktoś zadowolony bo sobie reflektory opitolił.  Do sicco nie założysz chyba innego talerza niż ten co jest tam zamontowany (mocowanie chyba m6) więc chyba tylko 75mm. Z takich śmiesznych maluchów znalazłem też małą rotację akumulatorową (waga niecały 1kg) Dino Kraftpaket mini na conradzie...cena poniżej 300zł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 godzin temu, nossy napisał:

Ta polerka wygląda jak klon polerki michelin m-op 300.  Wygląda ciekawie choć 300w chyba szału nie wróży, znalazłem tylko jedną opinię, że ktoś zadowolony bo sobie reflektory opitolił.  Do sicco nie założysz chyba innego talerza niż ten co jest tam zamontowany (mocowanie chyba m6) więc chyba tylko 75mm. Z takich śmiesznych maluchów znalazłem też małą rotację akumulatorową (waga niecały 1kg) Dino Kraftpaket mini na conradzie...cena poniżej 300zł.

ten dino to raczej zabawka, 10.8V i akumulator 1,3ah-troche bez sensu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeszcze pytanie do doświadczonych osób, zrobiłem 2 auta polerką yato DA 15mm talerz 125, brakowało mi małej polerki do mniejszych elementów, robiłem to talerzem 75 na wkrętarkę.

teraz pytanie co będzie lepsze dla mnie mała maszyna dual action czy mała rotacja, czy może nie ma sensu kupować do zabawy hobbystycznej drugiej polerki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

39 minut temu, boT napisał:

@jazdabokiem wnioskując po twoim pytaniu, to odpowiedź, mała DA 

wydaję mi się, że rotacja była by bardziej precyzyjna-z przedłużkami możliwość założenia talerzy 30,50,75 itp nigdy nie pracowałem rotacją dlatego się jej obawiam

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Dużo osób pyta którą maszynę kupić-hamron czy yato, sam jestem posiadaczem yato, może podam kilka szczegółów, wydaję mi po pracy tymi maszynami że "wnętrze" jest to samo, dla mnie hamron lepiej leży w dłoni, przez to że jest dłuższa, dla innych może to być wada(sam mam duże dłonie).

Yato-328zł+40zł musimy wydać na talerz 125(bardziej optymalny) w komplecie niestety 150mm= 368zł

Hamron 379zł możliwość zakupu w promocji za 249(aktualna cena 299zł) tutaj bardzo przeszkadza krótki 2 metrowy kabel podczas pracy, dobrej jakości 5 metrowy ok. 25zł

 

YATO:

Plusy

-walizka, talerz 150mm oraz 3 gąbki z zestawu(ja od razu wymieniłem talerz na 125 więc gąbki i ten 150 w sumie nie potrzebny w zestawie, walizki również nie używam)
-gwarancja 3 letnia po zarejestrowaniu paragonu na stronie yato
-kabel 5m
-jakościowo lepszy kabel zasilający
-możliwość zakupu w castoramie i pózniejszych ewentualnych reklamacji na miejscu(akurat u mnie w mieście nie ma sklepu jula)


Minusy
-jeżeli kupimy Hamrona w promocji za 249zł to yato z zakupem talerza wychodzi 120zł drożej

 

 

 

Hamron:

Plusy:
-Niższa cena jeżeli kupimy maszynę w promocji

Minusy
-krótki dwu metrowy kabel(bardzo przeszkadza podczas pracy)
-jakościowo gorszy kabel zasilający
-12msc gwarancji według opisu na stronie jula
-brak walizki w zestawie






Podsumowanie:

Według mnie nawet jeżeli Hamron byłby za 249zł warto dopłacić 120zł za yato(licze dopłatę z zakupem dodatkowego talerza), dla przewodu zasilającego i dłuższej gwarancji jeżeli pojawiłyby się ewentualne problemy z maszyną. 




 

 

 

 

 

 

 

20200505_152714.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, powalla napisał:

Każda rzecz kupiona w sklepie ma 24 miesięczną rękojmię ... pewnie nie uwierzysz ale w Jula też to obowiązuje 😉 

Znam przepisy, napisałem tak bo jest to zaznaczone w specyfikacji na stronie Juli, po rejestracji yato i tak dostajemy rok dłużej nigdy nie korzystałem z serwisu yato mam nadzieje, że to nie ściema. Mogę tylko potwierdzić że sklep castorama ma bardzo dobrą obsługę klienta jeżeli o to chodzi.

Nikogo nie namawiam, nie reklamuję sprzętu-dodałem tylko swoje uwagi i zdjęcia dla zainteresowanych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzień dobry,

zakupiłem Dino KRAFTPAKET 640220 https://www.conrad.pl/p/dino-kraftpaket-640220-polerka-mimosrodowa-230-v-650-w-1600-6400-rpm-160-mm-1597583 

Jest to prawdopodobnie bliźniak ADBL Roller, więc BP 75mm z rollera powinno działać bezproblemowo? Posiada BP 150mm, będzie to dobre połączenie ze skokiem 9mm czy lepiej kombinować z BP 125mm? Niestety BP tej firmy nie jest dostępne w Polsce - https://www.amazon.de/Dino-KRAFTPAKET-125mm-St%C3%BCtzteller-5-Polierteller-Poliermaschine/dp/B07XC8N1VM/ref=ya_od_pd_dx_s_1/262-9544860-9099961?_encoding=UTF8&pd_rd_i=B07XC8N1VM&pd_rd_r=a216437e-00ea-4acc-9f28-ee7edff8a589&pd_rd_w=NVL9h&pd_rd_wg=11Fpo&psc=1&refRID=ZHGB2D83R92DTS3J8B5P 

Myślicie, że BP 125mm Flexipads mogłoby zadziałać? Zna ktoś może wagę tego BP?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@jazdabokiem dodać trzeba, że Yato jest nieco lżejsza wg deklaracji o 0,4kg-ciekawe skąd ta różnica. Napisałeś, że kupiłeś do tej yato talerz 125mm za 40zł. Możesz napisać gdzie lub wrzucić linka bo za 40zł to ja do 125mm m8 nigdzie nie widzę....będę wdzięczny za namiar.

@wszystkoz wygląda na to samo tylko talerz dość duży więc albo wymiana na 125mm (5/16) albo możesz rzeźbić z tym swoim i do tego dołożyć 75mm.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, nossy napisał:

@jazdabokiem dodać trzeba, że Yato jest nieco lżejsza wg deklaracji o 0,4kg-ciekawe skąd ta różnica. Napisałeś, że kupiłeś do tej yato talerz 125mm za 40zł. Możesz napisać gdzie lub wrzucić linka bo za 40zł to ja do 125mm m8 nigdzie nie widzę....będę wdzięczny za namiar.

@wszystkoz wygląda na to samo tylko talerz dość duży więc albo wymiana na 125mm (5/16) albo możesz rzeźbić z tym swoim i do tego dołożyć 75mm.

link poniżej-cena 38,50 dorzuć coś za 1,50 od sprzedającego i będzie za 40 ze smartem 🙂
https://allegro.pl/oferta/dysk-na-rzep-125mm-do-festool-makita-rotacyjna-7673140727

 

nie wie skąd ta różnica wagi, nie wpadłem na zważenie maszyn

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@jazdabokiem rozumiem, że powyszy link jest do Twojego talerza 125 do Yato? Fajnie jakbyś podał także linki do padów, które muszę na początek kupić - mam nowsze auta więc takie do one-stepu i polish oraz do sealantu i wosków. Jeśli bym jeszcze coś potrzebował do kompletu to także napisz proszę. Z góry dzięki. Jestem totalnym amatorem sprzęt dla mnie nie zarobkowo. 🙂 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@jazdabokiem Dzięki....fajnie byłoby jednak wrócić do Twojego głównego pytania. Jakie DA 8 lub 9 skoro posiada się DA15. Czy taki maluch sico 300w do pomiziania wystarczy, czy może vander vpo709? Czy jednak trzeba dołożyć do Evoxy, Adbl'a, LE czy czegoś tam jeszcze?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, nossy napisał:

@jazdabokiem Dzięki....fajnie byłoby jednak wrócić do Twojego głównego pytania. Jakie DA 8 lub 9 skoro posiada się DA15. Czy taki maluch sico 300w do pomiziania wystarczy, czy może vander vpo709? Czy jednak trzeba dołożyć do Evoxy, Adbl'a, LE czy czegoś tam jeszcze?

mnie bardziej interesuję czy mając DA 15mm bez doświadczenia pchać się w jakąś rotacje/małą rotację do mniejszych elemtentów-rotacją zrobisz wszystko z małymi talerzami i przedłużkami, czy bezpieczniej będzie pójść w małe DA.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.