Jump to content

Arturrro

Użytkownik
 • Content Count

  41
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

2 Neutralna

About Arturrro

Informacje

 • Imię
  Artur
 • Auto
  Mitsubishi Outlander Sport 2.0 2015
 • Lokalizacja
  Przemyśl
 • Województwo
  Podkarpackie

Recent Profile Visitors

413 profile views
 1. Mam latarkę z silnym punktowym światłem, parasolki ze świetlówkami i dodatkowo po południu światło słoneczne pada na zderzak. Jak już pisałem, proces warstwowanie trwał cały tydzień. Co do wymywania to stosuję 25% roztwór ipy z dodatkiem SLS, toluenu i metoksypropanolu, a więc składników stosowanych przez Gtechniq w ich produkcie. Jeśli nie wymyłem dokładnie pasty, to powłoka zapewne spłynie po kilkunastu myciach?
 2. Przez noc nie zniknęły. Dziś auto postoi pół dnia na słońcu. Aż boje się myśleć, co zobaczę. Cały tydzień mojej pracy pójdzie na marne?
 3. Rzecz w tym, ze dopóki nie wyjechałem na słońce, to tych śladów nie było. Byłem pewien ze je usunąłem. Zdjęcia zrobiłem w garażu. Te powłoki kładłem cały tydzień popołudniami. Musiałbym widzieć, że wciąż są.
 4. Zdjęcia przedstawiają zderzak i lusterko mojego Mitsubishi. Spolerowalem to Kochem 8.02 na żółtym NAT-cie, a następnie Rupesem Rotary Ultrafine na czarnym - wszystko rotacją. Reszte auta przeleciałem samym rupesem. Dzień po dniu nałożyłem 3 warstwy Cquartza UK 3.0, a następnie warstwę Glissa. Warunki w garażu miałem stabilne - temp. 11-14 st.C i wilgotność 60%. Dziś wyjechałem na słońce, żeby utwardzić powłoki i przy okazji założyć zdemontowane elementy. Po ok. 3 h zaczęło zbierać się na burzę i po pierwszych kroplach wjechałem do garażu. Jakie było moje zdziwienie, gdy zobaczyłem jak znikły efekty mojej całotygodniowej pracy. Co się stało? Co poszło nie tak? Pomóżcie, proszę.
 5. Zacytowałem instrukcję oficjalnego dystrybutora. 9H MrFix są podrabiane przez samych Chińczyków, wiec to prawda ze nie do końca wiadomo jaką wersje się kupiło.
 6. Tak zaleca wyłączny importer na Polskę. W relacji @mx_nowicki z premiery powłoki Qjutsu też mozna usłyszeć, że do wiązania powłoki potrzebna jest wilgoć.
 7. Bardzo ciekawy test. Dopiero dziś na niego trafiłem. Przeczytałem z uwagą cały wątek i nigdzie nie znalazłem informacji, czy powłoki były docierane na mokro. Nie wiem, jak inne, ale 9H Mr Fix potrzebuje wilgoci do aktywacji i związania.
 8. Arturrro

  9H MrFix

  Rising Star mam od roku na mitsu. Tyle, ze trzeba czesto odtykać, bo nie mialem garazu i auto stoi pod chmurką. Kurz i rosa powodują szybką mineralizację osadów.
 9. Arturrro

  9H MrFix

  Autokorekta: na pokrywie bagażnika położyłem miksturę 50/50 Mr Fixa i Rising Star. Tym razem bardziej nawilżyłem szmatkę i to jest chyba klucz do sukcesu. Powierzchnia jest wyraźnie gladsza, o ile nie zmyłem powłoki.
 10. Arturrro

  9H MrFix

  Właśnie nalozylem Fixa na dach mojej mazdy. Warunki: garaż, 23 st.C, wilgotność 60%. Nalozylem na całość, co zajęło mi ok.2 minut. Po odczekaniu 2 powłoka zaczęła schnąć, wiec wzialem sie za docieranie wilgotną fibrą. Jako suchą wziąłem włochatą 800 g i tu już nie było lekko. Mazów nie mam, ale powierzchnia była tępa i zostawaly kłaczki. W porównaniu do sąsiednich elementów po korekcie (8.02 i Essence) jest jak papier ścierny. Tak ma być, coś źle zrobiłem czy po pełnym utwardzeniu wygladzi się? Obawiam się, ze bez top coata będzie szybko łapać brud.
 11. Arturrro

  9H MrFix

  Od dystrybutora powłoki, czyli firmy Diversa, dowiedziałem się że nie prowadzą sprzedaży detalicznej. Przy okazji dodam, ze lubię eksperymenty. Mam już jedną chińską powłokę, która mocno przyciemnia lakier, ale wymaga natychmiastowego dotarcia. Zmieszam próbki obu i zobaczę, co wyjdzie. Powłoki stosuję w kuchni i łazience do ochrony armatury. Ułatwiają mycie przy mojej twardej, studziennej wodzie.
 12. Arturrro

  9H MrFix

  Skuszony niską ceną, też kupiłem na alle niebieską buteleczkę. Przyszła wczoraj i od razu nabrałem podejrzeń, co do oryginalności produktu. Szukając informacji natrafiłem na ten wątek, ale i znalazłem jedynego oficjalnego dystrybutora na Polskę. Zadzwoniłem i dowiedziałem się, że firma planuje akcję oczyszczenia Allegro z nieuczciwych sprzedawców. Jeśli dobrze zrozumiałem, to nazwa powłoki została zastrzeżona w Polsce, bo w Chinach nie ma ochrony znaków towarowych (tu się przydaje prawo UE) i każdy może produkować co chce i pod jaką chce nazwą. Zapomniałem zapytać o czarne butelki, ale ogólnie w zestawie ma być naklejka ze zdrapką, polska instrukcja (ja mam instrukcję "złocenia", he he) a sprzedawca na żądanie ma udostępnić kartę charakterystyki produktu, której wystawcą jest dystrybutor, czyli firma Diversa. Zalecono mi przeprowadzić test krystalizacji, bo być może mam produkt spoza oficjalnej dystrybucji, niekoniecznie lipny. Przepraszam, jeśli powielam informacje już znane, ale z braku czasu zdążyłem dojść tylko do czternastej strony wątku
 13. Uważam, że opryskiwałem dość obficie, wcierając produkt ręcznie, tak jak robił to MX Nowicki (tam zresztą kupowałem). Było czuć, że materiał jest wilgotny, choć miałem rękawiczki. Kolejne warstwy aplikowałem po upływie doby, bo producent nic nie pisze oprócz uzyskania pełnej trwałości. Łącznie zużyłem ok. 250 ml. Jak na razie uważam to za najgorzej wydane pieniądze w tym roku.

Sponsor serwisu

Pogotowie Zamkowe Gdynia

×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.