Skocz do zawartości

Jaka maszyna polerska dla początkującego ?


nOx

Rekomendowane odpowiedzi

  • 2 tygodnie później...

Troche się naczytałem x tematów, więc nastawiam się na kupno. Otóż interesuję mnie maszyna Oscylacyjna czyli Dual Action z talerzem wymiennym na powiedzmy 80mm oraz 125mm (chociaż tutaj może być nawet 150mm). Ponieważ dochodząc do wniosku jakim jest całość auta, które będę musiał polerować i jako taki dostęp do pewnych elementów, czyli słupek auta oraz tył, chce uzyskać jak najlepszy dostęp pod kątem opcji z mniejszym talerzem. Informacyjnie dla was będe robił to pierwszy raz oraz na bardzo zmatowiałym czerwonym kolorze jaki daje w podglądzie niżej

KYsBBs8.png

Zmieszcze się z tymi parametrami w cenię 300-400zł ?

Patrząc na ofertę maszyn oscylacyjnych firm takich jak: Vander VPO709, Bass Polska oraz Eurotec, nie znalazłem takich opcji (być może źle szukałem).

Proszę o wasze wskazówki i z góry serdecznie dziękuje !

@EDIT

Znalazłem coś takiego jak FLEXIPADS talerze o średnicy 125mm i 75mm. Będzie pasowało do bassa? :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za szybką odpowiedź ! Tak więc wybór pada na bassa, dużo o nim się już dzisiaj oczytałem.

Teraz tylko wybór padów. 

Tak więc Cutting - Koch Heavy Cut 8.2 i wykończyć całość Sonax Perfect Finish i będzię cacy myślicie?

Co do tych padów jeśli byście mogli dać jakieś spostrzeżenia to byłbym niezmiernie wdzięczny. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
12 godzin temu, Xtreamer napisał:

Panowie która DA 15 będzie lepsza (wygodniejsza, lepiej wykonana, lepiej dobrane obroty itp) Lare czy Krauss? Lare droższe ale czy warto?

http://www.intercash.pro/fr/krauss-s15-lustreuse-900-watts/4978-lustreuse-roto-orbitale-krauss-s15-900-watts.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Debilne pytanie - wiem. Ale przejrzałem kilkadziesiąt stron różnych tematów i nigdzie nie ma tego opisanego. Co to jest ten skok w polerkach, np ten w BP5119 8mm? Co to oznacza?

Oraz, np widzę, że NAT (nie wiem jak inni producenci) mają gąbki z dziurą w środku które są tylko i wyłącznie do DA żeby lepiej odprowadzać ciepło itp. Czy jest to warte zachodu i warto kupić te dziurawe czy całe na gwint 5/16?

Oraz, (tutaj zgaduję) że te pady z jakimś włosiem czy mikrofibrą są ostrzejsze od tych padów gąbkowych np. twardych jak NAT czarny?

I na koniec, da się jakimś cudem wypolerować rysy pod klamką maszynką BP5119? Kupując nawet najmniejszy BP to jest to możliwe (o ile drgania z takim małym BP nie będą tragiczne)?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Są w ogóle gwintowane gąbki pod 5/16? Na oczy nie widziałem jeszcze. Nawet jeśli, to zmiana takich gąbek będzie męcząca. Lepiej kupić porządny bp i gąbki na rzepy. Te bez dziury będą się przepalać na DA dużo szybciej niż pady dedykowane do takich maszyn. Skok DA to odchylenie od orbity ruchu rotacyjnego. Im większy skok, tym większa agresywność maszyny. 8mm to takie minimum do polerowania. Warto też pamiętać, że prowadzenie maszyn o dużym skoku wymaga trochę więcej skupienia od operatora.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli rozumiem, że do DA tylko kupować te dziurawe.

A co do tego?

"Oraz, (tutaj zgaduję) że te pady z jakimś włosiem czy mikrofibrą są ostrzejsze od tych padów gąbkowych np. twardych jak NAT czarny?

I na koniec, da się jakimś cudem wypolerować rysy pod klamką maszynką BP5119 (lub w ogóle DA)? Kupując nawet najmniejszy BP to jest to możliwe (o ile drgania z takim małym BP nie będą tragiczne)?"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderator
1 minutę temu, maro112 napisał:

Oraz, (tutaj zgaduję) że te pady z jakimś włosiem czy mikrofibrą są ostrzejsze od tych padów gąbkowych np. twardych jak NAT czarny

Gabka NAT-a czarna to jest miekka i sluzy do finishu oraz nakladania np cleanera. Pady z futra badz mikrofibrowe sa agresywne i sluza do ciecia czyli polerowania z pastami sciernymi. Sa bardziej agresywne ale potrafia zostawic wiekszy bałagan na lakierze niz np gabka 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

32 minuty temu, maro112 napisał:

 [...] Pady z futra/mf są też bardziej agresywne od twardych gąbek?

Dokładanie, tak jak napisał BiałyGTI - pady z mikrofibry, ewentualnie futrzane z króciutkim włosiem mają największą moc na maszynach DA. Dają lepsze rezultaty niż twarde gąbki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czy świeżak używając rotacji zamiast polecanej dla początkujących DA - może spartolić robotę używając zamiast twardego pada jakiegoś medium/soft i na to mocno ścierna pasta? Pytam ponieważ właśnie bardzo mi zależy na usunięciu rys pod klamkami... Czy tutaj już na prawdę trzeba się mocno postarać by zniszczyć lakier w tym przypadku?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, david2888 napisał:

Po co kombinować jak w tej cenie masz sprawdzone LARE czy Krauss s15 ( po rabacie forumowym)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak dla mnie to ta polerka jest z wyglądu podobna do nowych Lare a przynajmniej ten uchwyt nad głowica jak i sama głowica, parametry tez podobne silnik 500W i skok 15. Być może zamawiane są z tej samej fabryki od majfriendów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Witam , Chciałbym kupić maszynę polerską DA ale nie wiem co wybrać , zaczynając od skoku 8,15,21 no i firma . Myślałem nad krauss 5800 ale wyczytałem na forum że do wycinania to maszyna o skoku 8 słabo .

Dodam że moje doświadczenie jest znikome, minimalne .

Ostatnio zaczarowali mnie trochę maszyną FLEX XC 3401 VRG DA Ale cena jest powalająca i moje pytanie co do następnej FLEX XFE 7-15 150 , czy ta maszyna ma również system sałego obrotu jak VGR ?

Co do ceny to nie chciałbym bardzo dużo pieniędzy wydać na początek , może i być jakaś używka ale i nie mówię nie na propozycje cenowe do 1200 zł :)  bo i nie powiem ze miałem chwilową słabość do XC3401 ale kupowałem myjkę i odkurzacz i już nie starczyło

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, axidix napisał:

Ostatnio zaczarowali mnie trochę maszyną FLEX XC 3401 VRG DA Ale cena jest powalająca i moje pytanie co do następnej FLEX XFE 7-15 150 , czy ta maszyna ma również system sałego obrotu jak VGR ?

 

Popatrz sobie na tą evoflex hdx czy się nada https://www.facebook.com/pl.evoflex

A swoją drogą to w czym jest różnica takiej polerki do zwykłej DA? Rozumiem że techniczna ale jak to się przekłada na efekty czy szybkość pracy? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.