Skocz do zawartości

Jaka maszyna polerska dla początkującego ?


nOx

Rekomendowane odpowiedzi

8 minut temu, s6peres napisał:

Panowie, muszę kupić maszynę, myślę nad krauss db 5800s, czy może lepiej dołożyć do mequiara mt300 

Może coś innego w podobnej półce cenowej? Musi być da 

 

Pozdrawiam 

Bierz db 5800s i będzie Pan zadowolony 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam potrzebuję pomocy i konkretnej odpowiedzi. zaczynam się bawić z polerowaniem. Mam już wcześniejsze etapy ogarnięte jak mycie i przygotowanie itd... nigdy nie polerowałem bo się bałem że lakier zepsuję ale czas z tym skończyć i wziąć się do roboty. Chce kupić pełen zestaw i liczę na waszą pomoc.

 

1. Polerka

Myślę nad:  KRAUSS Shinemaster S15 900W DA 

i pytanie czy ta jedna wystarczy mi do wszystkiego w aucie. aby wszędzie dojść. Czy muszę się jeszcze dozbroić w rotację lub w KRAUSS DA DB5800S Dual Action abym miał mniejszy skok i możliwość wymiany na mniejszego pada. Proszę o porady!

2. Gąbki/futro/ dyski

Jakie najlepiej wybrać do tych polerek żeby to miało ręce i nogi. Dokładnie bym prosił o listę co kupić i to zamawiam od razu :)

3. Pasta

Jakie pasty? Menzerna? mam jakieś próbki po 200 ml z nanolexa więc mogę wykorzystać na start ale tak czy siak chcę kupić wszystkie jakie będą mi potrzebne do całego auta. W tym oczywiście gąbki też I czy gdzieś jest ściąga jakie gąbki pracują z jaką pastą :)

4. resztę już mam w zapasie i proszę o pomoc co mam zrobić 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, jestem nowy na forum chciałbym podpytać czy taki zestaw dla początkującego jest ok? 
http://showcarshine.pl/maszyny-polerskie/1768-zestaw-full-do-polerowania-lakieru-krauss-dual-action-menzernaflexipads.html

Dopiero raczkuje w tym temacie chcę zacząć przygodę z detalingiem i nie wiem czy taki zestaw pozwoli mi ruszyć.

Dopiero się uczę i chcę zacząć na autach znajomych (którzy mi chętnie użyczą swoich aut) coś już tam polerowałem głównie reflektory ale jeśli chodzi o karoserię to stoję przed debiutem.

Póki co takie dłubanie traktuje jako pasję ale może z czasem przerodzi się to w jakiś własny zakładzik.


Znajomy który to robi na co dzień powiedział że mam szukać maszyny dual action (jest podobno bezpieczniejsza na początek).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szukam jakiejś niedrogiej rotacji, która będzie lepsza od chińczyków, Euroteców, K2 i ich klonów: chcę by była lżejsza i kosztowała maks 500 zł. Podejrzewam, że za tą kase będzie już soft start i jakieś podtrzymanie. Do korekty parę razy w roku, kolegom, gdy się uprą że chcą ;). Do pieszczenia cleanerów, politur itp mam DA

Dwie pierwsze propozycje:

Krauss P7 w promocji lekko przekroczy budżet

Lare LR10- 125 - 450zł z wysyłką

-coś jeszcze? Nie musi być mega smokiem.

Czym się różnią? Lare wygląda bardziej pospolicie, jakbym już widział gdzies ten kształt w produkcie za 200zł mniej. A no i czy odczuję różnice w wadze 2,8kg a 2,2 kg?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Stoję właśnie przed dylematem wyboru urządzenia do polerowania.

Chcę wejść małymi krokami w świat polerowania i detailingu. Ze względu na chwilowo okrojony budżet mogę pozwolić sobie na urządzenia:

1. Rotacja: (którą z nich wybrać?)

- Graphite PRO 59GP200 (czy zakres obrotów 1000-->1500--->2000--->2500--->3000 bedzię wystarczający?)

- LARE PRO LR21-125 (zakres obrotów 700--->1000--->1500-->1800-->2200-->2500-z tego co wiem nie ma stabilizacji obrotów)

- Krauss P7 (zakres obrotów 700--->1000--->1500-->1800-->2200-->2500)

2. Dual Action

- Bass Polska B-5119  (wiem że budżetowa)

 

Cel: korekty lakieru, nakładanie powłok wosków, one step, 

 

Bardzo proszę forumowiczów o wskazówki co najlepiej wybrać

 

Pozdrawiam

Mateusz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie i Panie, 

dopiero raczkuje jeżeli chodzi o detailing. Szukam jakieś maszyny która mógłbym nakładać wosk i zrobić minimalna korektę lakieru. Ostatnio pojawiło się coś takiego w biedronkach. 

Ppw2iUwKhErVGMG5kAKyzwlf9kPo4NN95m_B0u-0


Nada się taka maszynka żeby nią, anie łapą nakładać wosk raz w miesiącu? Czy szkoda tych 99 zł? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie to strata pieniędzy i nie warte to jest zachodu, brak stabilizacji obrotów, brak regulacji obrotów, brak możliwości założenia mniejszych talerzy.

Kup maszynę DA np: Euroteca 219zł, Bass Polska ok 280zł, Vander 300zł, N-tools ok 330zł. to są tanie maszynki polecane dla początkujących i posiadające wyżej wymienione funkcje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, wilk30 napisał:

Nie to strata pieniędzy i nie warte to jest zachodu, brak stabilizacji obrotów, brak regulacji obrotów, brak możliwości założenia mniejszych talerzy.

Kup maszynę DA np: Euroteca 219zł, Bass Polska ok 280zł, Vander 300zł, N-tools ok 330zł. to są tanie maszynki polecane dla początkujących i posiadające wyżej wymienione funkcje.

Dzięki Wielkie! Pewnie wjade w tego euroteca. 

Mozesz podac konkretny model ktory polecasz?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.