Skocz do zawartości

Jaka maszyna polerska dla początkującego ?


nOx

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Zakupiłem Bass'a DA i chciałbym się poradzić gdyż na średniej gąbce RP + Koch Heavy Cut dość dobrze sobie radzi na moim samochodzie, ale chciałem sprawdzić jak sprawdzi się na Flexipads 135mm PRO-Wool jednak na tym padzie maszyna do 4 biegu praktycznie staje/traci rotacje - czy to normalne przy tym sprzęcie , trochę lepiej jest na wyższych biegach.

 

I to chyba normalne, że na 4-5 biegu płynniej chodzi maszyna niż na np. 2 (bardziej mam wrażenie, że nią rzuca)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chce kupic Lare LD 09 i wstepnie miala byc to maszyna do cleanerow ale zaczalem sie zastanawiac czy nada sie tez do pasty one step albo finish zeby przytrzec/wykonczyc lakier? Czy do cieciaraczej szukac o wiekszym skoku?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Panowie chciałbym kupić da na użytek prywatny (czyt będzie używana 1-2razy w roku)

Myślałem o lare, ale.....zastanawiam się czy nie kupic vandera 8mm (tańszy, myślę że na moje potrzeby wystarczający)

Do tego naturalnie jakieś fajne pady

 

Co myślicie o takim wyjściu??

Aha lakier 12lat bmw

 

Pozdrawiam i dzieki za odp

Paweł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ja polecę Ci Bass 5119 - zrobiłem jeden samochód po zakupie i jestem zadowolony. Jakbyś robił kilka samochodów w miesiącu (co miesiąc) to fakt, przydałby się sprzęt o większym komforcie pracy...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poleci mi ktoś maszynę DA w przystępnej cenie do użytku domowego?

Chodzi o to, że używać jej będę raz lub dwa w roku, w porywach do dwóch aut. W celu nałożenia politury lub spolerowania wosku. Oglądałem Kraussa ale 700zł trochę drogo na tak rzadkie użycie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też Szukam maszynki do amatorskiej polerki. Na alledrogo jest jeszcze jeden model w okolicach 300 zł którym nikt tu nie pisał. MSW-PSM 800

Link do strony producenta:

http://www.msw24.com/pl/polerka-msw-psm-800/

 

Zastanawiam sie nad nim bo ma od razu rzep o średnicy 125mm i deklarowaną 800W moc.

Jest tez niewiadoma w postaci wychylenia mimosrodu.

 

Czy ktoś miał kontakt z tą maszynką?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chce kupic Lare LD 09 i wstepnie miala byc to maszyna do cleanerow ale zaczalem sie zastanawiac czy nada sie tez do pasty one step albo finish zeby przytrzec/wykonczyc lakier? Czy do cieciaraczej szukac o wiekszym skoku?

 

Posiadam ta maszynkę i wprawdzie moje doświadczenie znikome maszynka się nadaje. Sprzedawałem auto które miało na zmatowiały lakier w niektórych miejscach i maszynka sobie poradziła z tym pasta One Step. Przyznaje ze ciut mi to zajęło czasu 2-3 godz, ale to przez to ze pracowałem jak najmniej ściernym połączeniem padów i past z mojego braku doświadczenia no i obaw. Teraz już te kilka godzin za sobą jestem pewniejszy i na pewno odważniejszy aby jak będę pracował już przy moim aucie to dobiorę pady/pasty lepiej do tego co chce zrobić.

 

Co do maszynki jest leciutka, fajnie się nią pracuje przez dłuższy czas. Zakupiłem także BP o średnicy 75mm, mogę popracować na mniejszych elementach. Mogę stwierdzić na moje potrzeby jestem zadowolony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledzy podpowiedzcie proszę chce zmienić polerka na coś lepszego. Do tej pory mam Power Up i mimo sentymentu do niej(od niej wszystko sie zaczęło i mimo ze tania nigdy nie zawiodła) chce iść o krok wyżej. Mam dylemat czy brać rotacje czy Da ale bardziej myśle o kolejnej rotacji. I tu pytanie czy warto dopłacać do Lare Pro Lr 21 na rzecz Krauss P7? Czy może jednak DA? Głównie pracuje ze swoim BMW czarny szafir i głównie robię Polishing z finishem. Boje je Da bo "podobno" nie tnie lakieru....z gory Wam dziękuje :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja jestem po 8h polerowania K2 Masner, jak do tej pory polecam, jedyna wada to naprawde ciężka gdy ktoś nie ma dużo siły. ;)

 

Do amatorskiego polerowania się nada? znalazłem w fajnej cenie za 215zł :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja jestem po 8h polerowania K2 Masner, jak do tej pory polecam, jedyna wada to naprawde ciężka gdy ktoś nie ma dużo siły. ;)

 

Do amatorskiego polerowania się nada? znalazłem w fajnej cenie za 215zł :P

Ja zamawiałem na perpetto, ale szczerze nie polecam. A na motochemii masz kod rabatowy 5% "nalato"

 

Wysłane z mojego LG-P760 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pomimo mnogości informacji na forum pozwolę sobie opisać własne spostrzeżenia i wątpliwości co do zakupu maszyny polerskiej.

Zacznę od tego, że nie jestem jakimś zaawansowanym autodetailerem, ale bawię się w temacie ok 2 lat. Ostatnio robiłem odszczurzanie i powiem szczerze odczułem konieczność zautomatyzowania procesu.

ZABIEGI : Prickbort / Airon-X / Megifoam / ADBL APC / SG S&B / Glinka / SG S&B / Dodo Cleaner / PB Black Hole / Dodo Purple Wax.

Chciałbym dobrać sprzęt, którym mógłbym zrobić ewentualnie jakieś jednoetapowe cięcie + czy można maszynowo robić część powyższych zabiegów ( kładzenie cleanera, politury, wosku)?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.