Skocz do zawartości

Powloka na felgi


krd

Rekomendowane odpowiedzi

1 godzinę temu, Amatordetailingu napisał:

Słuchajcie mam pytanie możliwe by po 5 miesiącach padła powłoka na felgach bo felgi jakby nie kropelkują już. Jak się leje wodę to tafla jest?

Potraktuj szamponem/pianą do odtykania powłok.

Druga sprawa zależy co i jak tam było położone - jak spartolone, to możliwe...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
  • 3 tygodnie później...

Wrzuciłem DLUXa na swoje felgii, ale tylko na fronty. Na wewnetrzne części dałem zwykły wosk. Czy ktoś się wypowie na temat czy ten wosk coś pomoże. Ale proszę tych co tak próbowali.

Ogólnie DLUX bo najtańszy, ale przeczytawszy tych 13 stron, jakby większość średnio zadowolona. Gtechniq jest dwa razy droższy, więc w moim przypadku nie ma w ogóle o czym myśleć.

1. Czy ktoś używa czegoś taniego do środka, ale co daje rade?

2. Na stronach polskich odnośnie CarPro DLUX jest informacja, że należy produkt zostawić na 10-30 min. Rozumiem, ze ktoś tu sie pomylił? Ja ścieram pare minut po nałożeniu

3. Jest sens wrzucania coś po myciu na tą powłokę? (Reload -> odpada, cena jest spora). Coś budżetowego, ale dającego rade między myciami?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

32 minuty temu, aabbcc123 napisał:

Wrzuciłem DLUXa na swoje felgii, ale tylko na fronty. Na wewnetrzne części dałem zwykły wosk. Czy ktoś się wypowie na temat czy ten wosk coś pomoże. Ale proszę tych co tak próbowali.

Ogólnie DLUX bo najtańszy, ale przeczytawszy tych 13 stron, jakby większość średnio zadowolona. Gtechniq jest dwa razy droższy, więc w moim przypadku nie ma w ogóle o czym myśleć.

1. Czy ktoś używa czegoś taniego do środka, ale co daje rade?

2. Na stronach polskich odnośnie CarPro DLUX jest informacja, że należy produkt zostawić na 10-30 min. Rozumiem, ze ktoś tu sie pomylił? Ja ścieram pare minut po nałożeniu

3. Jest sens wrzucania coś po myciu na tą powłokę? (Reload -> odpada, cena jest spora). Coś budżetowego, ale dającego rade między myciami?

Z mojego doswiadczenia powiem tak

1.wielkiego sensu nie widze,gdy dawałem od srodka produkty typu Fk1000 czy Colli to po sezonie nie bylo po nich sladu ale moze cos tam i daje

2.ja tez scieralem po ok 5 minutach 

3.wielkiego sensu nie widze ale tez nie jest zabronione jesli chcesz tam odrobine cos wzmocnić 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • 4 tygodnie później...
  • 3 tygodnie później...
W dniu 7.06.2019 o 19:13, Mirabel napisał:

Stosuje ktoś może CarPro Hydro2 na felgi ? Czy może lepiej zabezpieczyć Fusso Coat ? 

Kładłem fusso na felgi. Na tą chwilę jakieś 2500km od początku kwietnia więc niewiele. Siedzi, również od środka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Witam, pytanie mam co do rims detailer od good stuffa, ktoś używał może się coś wypowiedzieć, ogólne wizualne wrażenia, trwałość i ewentualne trudności podczas nakładania? w necie praktycznie nic o tym produkcie nie mogę znaleźć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, pytanie mam co do rims detailer od good stuffa, ktoś używał może się coś wypowiedzieć, ogólne wizualne wrażenia, trwałość i ewentualne trudności podczas nakładania? w necie praktycznie nic o tym produkcie nie mogę znaleźć.

To chyba nowość jest
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderator
36 minut temu, kamil19883 napisał:

Witam, pytanie mam co do rims detailer od good stuffa, ktoś używał może się coś wypowiedzieć, ogólne wizualne wrażenia, trwałość i ewentualne trudności podczas nakładania? w necie praktycznie nic o tym produkcie nie mogę znaleźć.

Mogę Ci tylko powiedzieć że ma fajny zapaszek ;) Mam go od wczoraj dziś nie zdążyłem użyć na myjni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderator
11 minut temu, MarBi napisał:

@Domel jak zobaczyłem  go na twoim instastory serce zabiło mocniej 😄 czekam niecierpliwie na test i wrażenia.

Mam teraz 3 produkty do felg na tapecie.... trochę to potrwa, bo nie bawię się już #pretesty i inne ciamciaramcie - tylko robie testy od poczatku do końca zuzywajac produkty z butli do oporu przez kilka tygodni - na końcu opisuje wrażenia. Dwa z nich dostały juz ostro w dupę i wyniki sa mega skrajne. Bawię się dalej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Chcę zabezpieczyć fabrycznie nowe felgi - opony mają już założone. To będzie moja pierwsza taka zabawa, więc chciałbym się upewnić że dobrze zrobię - 

1. Szampon (tutaj jeszcze nie wiem który dokładnie)

2. Odtłuszczenie powierzchni (wybór jw.)

3. Powłoka - myślę nad dluxem po lekturze wątku

Zapewne do tego będę musiał jeszcze kupić mikrofibry, ale to gdzieś doczytam jakie warto wybrać - będę wdzięczny za wszelkie rekomendacje. Dobrze do tego podchodzę?

Felgi są nowe, nie mają właściwie specjalnych śladów od transportu, są lekko przykurzone, a jednej odcisnął się ślad z opony, ale to raczej nie wygląda na ciężki do usunięcia ślad - jedna felga przylegała była transportowana obok trzech leżących na sobie, oddzielonych pianką.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@PanKrzysztof Jak ma być pod powłoczkę i odtłuszczone to autoland aktywny albo inny czysty szampon czy dowolne apc - myjesz tylko kurzu, nie wolno oszaleć 😉 każdy się nada. Co do fiberek. Na forum pełno tego. Ważna uwaga - fibry po powłoce już nie użyjesz do lakieru. Do dotarcia jakiś kirkland, ew waxpro no limit. Potem bedą w kategorii b/c - matowy plastik, guma, albo od razu opony 😉

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, PanKrzysztof napisał:

Chcę zabezpieczyć fabrycznie nowe felgi - opony mają już założone. To będzie moja pierwsza taka zabawa, więc chciałbym się upewnić że dobrze zrobię - 

1. Szampon (tutaj jeszcze nie wiem który dokładnie)

2. Odtłuszczenie powierzchni (wybór jw.)

3. Powłoka - myślę nad dluxem po lekturze wątku

Zapewne do tego będę musiał jeszcze kupić mikrofibry, ale to gdzieś doczytam jakie warto wybrać - będę wdzięczny za wszelkie rekomendacje. Dobrze do tego podchodzę?

Felgi są nowe, nie mają właściwie specjalnych śladów od transportu, są lekko przykurzone, a jednej odcisnął się ślad z opony, ale to raczej nie wygląda na ciężki do usunięcia ślad - jedna felga przylegała była transportowana obok trzech leżących na sobie, oddzielonych pianką.

1. bez znaczenia, byle nie zawierał dodatków typu woski, nabłyszczacze itp

2. IPĄ 40% odtłuszczałem koła przed aplikacją TS Moonlight. Niby top coat, nie pełnoprawna powłoka, a już drugi sezon minął i dalej siedzi na kołach. Więc jak widać po genialnej trwałości nie musi to być płyn inspekcyjny do przygotowania

3. Dlux jest ok, choć oczywiście masz więcej opcji np>

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.