Skocz do zawartości

Powloka na felgi


krd

Rekomendowane odpowiedzi

W dniu 8.02.2018 o 12:36, Swift napisał:

Testował ktoś PROSTAFF WHEEL COATING SPRAY „CC GROSS GOLD” ?

 

Tak jak wspominałem - dzisiaj założyłem felgi po renowacji i zabezpieczyłem Prostaffem. Aplikacja typu przetrzyj zapomnij. Zobaczymy jak się zachowuje i ile poleży. Jak zejdzie do Mr. Fixa położę z ciekawości

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...
  • 1 miesiąc temu...
  • Moderator
16 minut temu, zdrowy_zab napisał:

o następnym razem pokaż jak pył/brud schodzi pod samym ciśnieniem z myjki...bo po co komu powłoka jak i tak deironizer i szczota w dłon

To są bajki marketingowe 😉 Tak samo jak te powłoki 10h etc... fizyki nie oszukasz. Ludzie myślą, że nałożą powłokę i przestaną auto dotykać albo samo sie umyje 😉 Felgi musisz domyć ręcznie - porządnie - chodzi o zabezpieczenie, łatwość mycia, kropelkowanie, zrzut który siedzi mimo takiego przebiegu i używania mocnej chemii  🙂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderator

Jestem bardzo sceptyczny jeśli chodzi o domywanie felg pod samym ciśnieniem bez użycia chemii. Może mam zbyt wygórowane wymagania czystości 😉

Po spłukaniu zrób sobie jeszcze "test palca" tak jak na początku. Jeśli masz błysk - to tylko się cieszyć.

Tutaj robotę u Ciebie robi jeszcze "domowa" myjka z lancą z wąskim kątem oprysku. A na miejskich myjkach gdzie kąt oprysku ma przeważnie 110st to ciężko mi domyć tak ładnie felgi.

Mimo wszystko sprawdzę sobie w tych dwóch warunkach czy Dlux domywa się na błysk bez dotykowo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Dziś zabezpieczyłem nowe felgi powłoką Carpro Dlux (na innych alufelgach powłoka kropelkuje jak szalona rok po aplikacji i po ok. 12 tys.km przebiegu)

Felgi zostały odłuszczone Prepem

33059790_odtuszczanie.jpg.eb0ef423adff2c49d1d31b69129c1110.jpg

Z zewnątrz powłokę aplikowałem płatkiem kosmetycznym ze względu na wzór alufelg

zew.jpg.3931cd3b81dd032edd11d3cd3e4367ce.jpg

Wnętrze przeleciałem tradycyjnie aplikatorem

wew.jpg.77ef9e4dce868708c3f2c7825b66b348.jpg

A to już na gotowo 4 sztuki. Felgi zyskały szklisty połysk i mega śliskość. 

425714896_nagotowo.jpg.7dc2415c6f3216c9e1db0e1dc1553d48.jpg

Powłoka bardzo łatwa w aplikacji: nakładasz i ścierasz mf. Przy dzisiejszych wysokich temperaturach docierałem po 2-3 minutach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.