Skocz do zawartości

Jaki zestaw past do DA?


Rekomendowane odpowiedzi

20 minut temu, powalla napisał:

O kazdej znajdziesz info na forum, tylko zamiast czekac az Ci pod nos podsuna gorowca zacznij czytac ...

Na forum jestem od 2011 roku i czytam je codziennie, więc dokladnie wiem co tu jest. Natomiast każdy ma swoje sporzezenia na temat danych produktów. Szczególnie jeśli ma możliwość przetestowania ich w jednym czasie to taka opinia jest dla mnie interesujaca. Jednym cos dziala innym nie. Nie wiem po co glupie uwagii.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Maciej WTN napisał:

Natomiast każdy ma swoje sporzezenia na temat danych produktów.

No i te spostrzeżenia dawno są już opisane ... nie wierzysz? Poszukaj i poczytaj .

1 godzinę temu, Maciej WTN napisał:

Nie wiem po co glupie uwagii.

Pozwolisz że nie będę się zniżał do Twojego poziomu i zostawię to bez komentarza ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...

Święta idą, maszynka na prezent również - Yato YT-82200. Pytanie mam o pastę i pady do wykończenia lakieru czarna perła w Mondeo MK4. W zeszłym roku była korekta 2-etapowa, no ale wiadomo, przez mycie i tak powstały swirle. Zatem pytanie takie jaką pastą usunąć te swirle celem położenia powłoki Aqua 9H. Czytam, że Sonax Perfect Finish, Koch 5.01, a może Urban Honey ?? Jedyne co mam i mogę ewentualnie wykorzystać to pasta ScratchX oraz cleaner Sonus. No i jako uzupełnienie do pytania - jakie pady dodatkowo kupić.

Będzie to moja pierwsza praca maszyną, poprzednio kolega świadczył mi tą usługę, ale niestety wyprowadził się za granicę i czas się samemu za to zabrać. Dość teorii, czas na praktykę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderator

@kedar każdy lakier to indywidualna sprawa, w sumie to jak masz kontakt do kolegi to pewnie bedzie pamietał jaka pastą robił na finish 😄 ja Ci powiem że nie ma czegos takiego jak złoty środek że kup żółty pad i paste sonaxa PF i bedzie super. To tak nie działa bo niekiedy nawet auta z różnych roczników i różne odcienie maja różne twardości. Jeżeli odświeżenie lakieru to zwykle czerwony/zółty pad i pasta finishowa potrafi zdziałąć cuda 😉 czy to własnie sonax PF ale to juz trzeba usiąść do auta i zobaczyć co i jak 😄 

  • Okay 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

@kedar mam takie samo auto i taki sam kolor i gdzieś słyszałem że lakier jest miekki a to wcale nie jest prawda. Zacząłem kombinacją czerwony nat (czyli potencjalnie średnio miękki nie ten najmiększy) + menzerna 3800 super finish. Ogólnie lakier mam w bardzo dobrym stanie tylko swirle od mycia nic wiecej czyli tak jak u Ciebie. Taka kombinacja nie przyniosła żadnego efektu. Gloss owszem ale nie usunięcie świrli czyli za słabo. Gąbki nie zmieniałem ale mam w swoim arsenale jeszcze menzerne 400. To jest w sumie taki "agresywny one step" w każdym razie pasta fenomenalna nawet jak przejdziesz na średnią gąbke (czyli żółtą) nie zostawia zadnego bałaganu. Ja akurat nie miałem pasty pośredniej typu (menzerna 2500, carpro essence, menzerna aio, koch f6.01 i inne pasty pośrednie) więc postanowiłem przejść na gąbke średnią + menzerna 400 i to dało konkretne wycięcie wszystkiego. Ale podejrzewam że jak bym użył jakiej kolwiek pasty pośredniej typu Aio to też by było ok. Jak zaczynasz przygodę zawsze kup sobie przynajmniej 1 komplet past i gąbek. Zeby znaleźć złoty środek zawsze zaczynaj od jak najmniej agresywnych kombinacji po kawałku. Jak nie dają rezultatu zwiększasz siłę cięcia. Ja proponowałbym średnia gąbka + aio bądź średnia pasta (jakią już tam sobie upodobasz) i bedzie gites.

  • Dziękuję 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

@Moniak Lord Masło sądząc po dziale to raczej logiczne, ale podpytam. Tej manzerny 400 używaleś na DA? Jeśli tak to na jakim skoku? Niektórzy mówią, że m400 średnio działa z DA.  Wykończałeś to m3800, czy tak zostawiłeś? Pytam bo mam do obrobienia swoje mk4 w metaliku (taki dziwny wrzosowy jakby- tak twierdzi żona)...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@nossy Tak, m400 używałem na da o skoku 15mm i średniej gąbce. Nie zacierałem 3800 bo generalnie nie zauważyłem jakiegoś bałaganu. Gloss zadowalał mnie na tyle ze zostawiłem. Potem tylko ipa i wosk wleciał. Ja mam black partner ni to czarne ni to granatowe. Takie w sumie ciemno granatowe uni to jest, bo dodatków metalicznych nie ma. Twój lakier może być zupełnie inny jak masz metalik. W jakimś poście kiedyś widziałem ktoś się wypowiadał że to wgl akryl jest 😄 także ile ludu tyle opinii. Jeden mówi że miekki drugi że twardy trzeci że akryl itd.. Metodą prób szybko dojdziesz jaka kombinacja. Tak jak mówiłem wcześniej ja bym zaczął od sredniej gąbki i średniej pasty albo jakieś aio. Potem możesz ipą wymyć i wosk też dobrze usiądzie. Jak nie wytnie to zmień pastę na cut. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

3D One ma wieksze mozliwosci niż 04-06, jeśli chodzi o cutting.

W zależności od stanu lakieru (nie jest zniszczony) to te pady powinny wystarczyc ewentualnie mozna dobrac nieco twardsze np. gabke niebieska lub biala/cutting.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, ShiningCar napisał:

3D One ma wieksze mozliwosci niż 04-06, jeśli chodzi o cutting.

W zależności od stanu lakieru (nie jest zniszczony) to te pady powinny wystarczyc ewentualnie mozna dobrac nieco twardsze np. gabke niebieska lub biala/cutting.

Czyli chyba dobrze dobrałem 🙂 a jeśli chodzi o wykończenie to na podobnym poziomie?  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Cześć. 

Przybywam z potrzebą porady. Będę mieć niebieski lakier Fiata do wypolerowania, obecnie lakier jest w fatalnym stanie, sporo głębokich rys, a jeszcze więcej tych od automatu i nieudolnego mycia. Zatem muszę przeprowadzić konkretną pełną polerkę. Mam na wykończeniu zestaw past z 3M, z których szczerze mówiąc byłem średnio zadowolony. A samemu ciężko mi coś wybrać, bo trochę wypadłem z obiegu od dłuższego czasu... Pracować będę na podstawowej maszynie DA z firmy Bass.

Jakie pasty i pady byście polecili do tego konkretnego przypadku? Czy warto interesować się futrem polerskim do mocnego cięcia, czy jednak agresywne pady wystarczą?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Testowałem wczoraj wstępnie pastę Herrenfahrt Heavy Xcut-1000 na DA15 z najtwardszym niebieskim padem.

Ładnie pachnie, bez piktogramów.

Fajna tłusta, mimo wysokiej temperatury otoczenia ni grama nie pyliła.

 

Może się okazać, że to będzie przyjaźń na dłużej.

 

Ktoś testował i wie kiedy zidentyfikować, że już jest wypracowana? Bo mam wrażenie, że można pracować na niej dość długo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderator

@buka kazdy lakier jest inny i nikt Ci nie powie jakiej kombinacji uzyć do danego lakieru bo tutaj to trzeb podejsc indywidualnie. Najlepiej kabys mial po jednej z kazdego rodzaju. Fajna pasta do one stepa jest 3D One ale ona tez nie zawsze sie sprawdza 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Streat napisał:

Fajna pasta do one stepa jest 3D One ale ona tez nie zawsze sie sprawdza 

Ideału do każdego lakieru raczej nie ma, ale 3D One bardzo solidna pozycja i uniwersalna.

Jeśli lakier nie jest bardzo zniszczony jest jeszcze 3D Speed, na twardej gąbce potrafi usunąć ślady po papierze 3000 a wykończenie robi na wysokim poziomie/połysk.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderator

@buka który z sonaxów bo sa dwa 04-06? 
M2 nie wiem czy jeszcze kupisz, predzej M3. 

CP clearcut nie pracowałem wiec nie wypowiem sie. 

Ogólnie ja osobiście zaczynałem od past menzerna 400-2500-3500 i naprawde to sa fajne pasty wiec moze bardziej ku takiemu rozwiązaniu 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie zestaw hamron da 15mm, kupiłem pady niebieski żółty i czerwony z nata,  no i do one stepa z Royal pads.  
Pytanie jakie pasty do tego dokupić? 
Mam na pierwszy rzut do polerki lc9z i lakier złoty na peugocie 
Ja bym kupił Sonaxa Cutmax i perfect finish. Od takich samych niedawno zaczynałem i jestem z nich bardzo zadowolony. Im więcej będziesz czytał to będziesz miał większy mętlik.

Wysłane z mojego SM-G973F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@buka jeśli szukasz czegoś na max-a uniwersalnego to spróbuj sobie 3D ONE. Ja stosuje ją od gąbki finishowej (czarnej) po futro od Supershine. 2 dni temu usuwałem nią oraz bordowym padem od 4cr (na 9mm Rollerze) zmatowienie po papierze 3000, i usunęło wszystko bez większego problemu. Na to żółty pad 4cr i znów 3d one i wykończenie idealne. Na lampach to samo -> Futro + 3d ONE jako 1 krok, potem 4cr żółty + 3d ONE i na koniec czarny finishowy pad + 3D ONE. Co jest olbrzymią (a przynajmniej dla mnie jako kompletnego amatora) zaletą tej pasty ? Kompletny brak pylenia, oraz łatwość jej dotarcia (wybacza nawet pozostawienie na 24h na jakimś fragmencie auta). Gdzieś z 2 tygodnie temu porównałem sobie Sonax-a Perfect Finish + Żółty oraz Burgund od 4cr na 9mm maszynce i.. występowało drobne pylenie, oraz znacznie mniejsza siła cięcia od 3d ONE. (lakier EKQD -> jak się okazało, idealna kombinacja na solidny One-Step to 3d ONE + Bordowy 4CR na 9 i 15mm DA) 

@ShiningCar Dzięki za polecenie past  bo chyba wam jeszcze nie podziękowałem za pomoc 😜 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, FilipO napisał:

Co jest olbrzymią (a przynajmniej dla mnie jako kompletnego amatora) zaletą tej pasty ? Kompletny brak pylenia, oraz łatwość jej dotarcia (wybacza nawet pozostawienie na 24h na jakimś fragmencie auta).

Aplikacja to jedna z zalet systemu polerskiego 3D, w zasadzie każdą pastę dociera się bajecznie łatwo.

Jeśli chodzi o 3D One to na upartego można się nim nawet pobawić w tzw. jeweling a jeśli w przyszłości będą chęci, żeby osiągnąć przysłowiowy 'show car' warto na koniec dodać 3D Poxy.

Miło, że produkty się sprawdzają - miłej pracy! 😉

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.