Skocz do zawartości

Jaki zestaw past do DA?


Rekomendowane odpowiedzi

To i ja podpytam, bo szykuję zestaw pod pierwsze zabawy dual-ką

Na początku chciałem iść w pasty Sonaxa, ale dużo dobrych opinii znalazłem o 3D i... Zvizzerze. Czy ktoś bawił się obiema firmami?

Jestem na 95% zdecydowany na zestaw 510 ACA + 520 ACA/ ewentualnie One + 520 ACA od 3D, w alternatywie 2000/4000 od Zvizzera. No chyba, że ktoś mi powie, że pasty X są mega, to wezmę pod uwagę. Przeczytałem caluśki wątek o 3D i wiem, że są bardzo uniwersalne i różne kombinacje z padami z jedną pastą mogą dawać inny efekt (a w dodatku mało problemowe, co dla amatora będzie dużym +).

Na pierwszy strzał pójdą miękkie lakiery Subaru i Toyoty (więc chciałem brać tylko 520/One od 3D i zabawa różnymi padami), ale potem wpadnie Mercedes, Audi, więc raczej twardsze lakiery, przez co mocniejsza 510 ACA może się przydać. Co do stanu lakieru, każde z aut ma co najmniej kilka lat, nigdy nie widziało polerki, więc jest co robić. Z drugiej strony na pewno nie będę szedł na wycięcie 100% rys, przynajmniej na początku. 

Za każdą podpowiedź dzięki. 

Pozdro!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@paki112 o Zvizzerze nic Tobie nie powiem, ale jeśli chcesz wejść w 3d to 510+520 lub 510+one. Moim zdaniem 3d one pracuje się bardzo miło, ale na pewne rzeczy będzie za słaba. Robiłem białego dostawczaka partnera z 2013r z mega zmatowionym lakierem (ok. 23-27st.połysku). Weszła 3d one z niebieskim natem i ten zestaw okazał się nieco za słaby do tego zadania. Z pomocą przyszła manzerna hcc400 i biały nat i wyciągnęła mi temat na ponad 104stopnie. W najbliższym czasie będę chciał na bmw przetestować aca510 + 3d one. Spróbuje zafinishować 3d one (no bo już jest- a jak nie da rady to manzerna 3500/3800 na finish)-liczę że z finishowym padem jako ostatni etap też się może sprawdzić. Może się okazać, że zestaw 3d aca 510+ 3d one będzie bardzo uniwersalny...jest pasta cutingowa plus bardzo dobra one stepowa, którą będzie też można zrobić drugi etap. Obadamy...a co do manzerny, fajne pasty (m400 dobry cutting, który daje zarazem dobre wykończenie), ale na DA nieco pylą i w stosunku do 3d one zapach dużo gorszy. Niemniej jednak manzerne też warto wziąć pod uwagę.

  • Super 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 12.06.2021 o 23:33, paki112 napisał:

To i ja podpytam, bo szykuję zestaw pod pierwsze zabawy dual-ką

Na początku chciałem iść w pasty Sonaxa, ale dużo dobrych opinii znalazłem o 3D i... Zvizzerze. Czy ktoś bawił się obiema firmami?

Jestem na 95% zdecydowany na zestaw 510 ACA + 520 ACA/ ewentualnie One + 520 ACA od 3D, w alternatywie 2000/4000 od Zvizzera. No chyba, że ktoś mi powie, że pasty X są mega, to wezmę pod uwagę. Przeczytałem caluśki wątek o 3D i wiem, że są bardzo uniwersalne i różne kombinacje z padami z jedną pastą mogą dawać inny efekt (a w dodatku mało problemowe, co dla amatora będzie dużym +).

Na pierwszy strzał pójdą miękkie lakiery Subaru i Toyoty (więc chciałem brać tylko 520/One od 3D i zabawa różnymi padami), ale potem wpadnie Mercedes, Audi, więc raczej twardsze lakiery, przez co mocniejsza 510 ACA może się przydać. Co do stanu lakieru, każde z aut ma co najmniej kilka lat, nigdy nie widziało polerki, więc jest co robić. Z drugiej strony na pewno nie będę szedł na wycięcie 100% rys, przynajmniej na początku. 

Za każdą podpowiedź dzięki. 

Pozdro!

nie wiem, czy można post pod poste (najwyżej prośba do moda o połączenie). Jestem po zabawach/pracach na pastach 3d aca510, 3d one oraz manzernie. Pacjent bmw e46 granatowy metalik, stan lakieru raczej mocno średni. Co mogę Tobie podpowiedzieć, że potwierdziły się moje przypuszczenia, o czym poniżej. Pracowałem nieco testowo 4 pastami na padach natach (biały, niebieski, żółty i czerwony):

-Manzerna hcc400- mocno cutingowa pasta dająca bardzo dobre wykończenie przy mądrym doborze pada, docieranie spoko, nieco gorszy zapach

-Manzerna 3500 -finishowa z czerwonym natem bardzo dobre wykończenie, docieranie bajka

-3d one- po raz drugi na cutting z niebieskim natem okazała się za słaba, ale dała bardzo dobry finish już na żółtym nacie, docieranie bajka, pracuje się rewelacyjnie.

-3d aca 510-dobre cięcie, ale wykończenie gorsze niż na Manzernie, też trochę pyli, ale można pracować nieco dłużej na DA niż na M400, docieranie najgorsze z całego zestawu, ale mimo wszystko dobrze się nią pracowało.

Pobawiłem się na różnych detalach (zdjęcia mogę podesłać) i robiąc korektę dwuetapową zestawem m400 (biały nat) i m3500 (czerwony nat) oraz aca510 (niebieski nat) i 3d one (żółty nat) nie widzę zbytnio różnicy w poziomie wykończenia, finiszu itp. Na to wszystko poszedł jeszcze good stuff show wax i good stuff show detailer więc efekt taki, że jak dzieciak co chwilę przez okno wyglądam żeby nacieszyć oko 😀. Tak więc jeśli chodzi o 3d to spokojnie można wejść w 3d one i potraktować ją jako pastę do lekkich zadań one stepowych (wiadomo na miękkich lakierach zrobi więcej) lub finishową, a dokupić aca 510 pod cutting. Całą resztę załatwią pady. Nie ważne czy maszynka da15, czy roller 9mm z małym bp...dają radę....podobnie zresztą jak manzerna.

  • Lubię to 2
  • Dziękuję 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jak z pracą na paście 3D ONE ? Trzeba się nią nauczyć pracować ? Posiadam Sonaxa CutMax oraz Perefect Finisha i trochę mi zajęło nauczyć się pracować tymi pastami żeby uzyskać fajny efekt. Da radę nią zrobić One Stepa przy średnio zniszczonym lakierze BMW ?

P.S mam nadzieję, że pytam w dobrym dziale.

Pozdro ! 🙂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@nossy ACA510 nie powinna pylić, może zbyt długo była wypracowywana? 

Jeśli słabo się docierała to poszukaj w tym aspekcie poprawy bo ogólnie z 3Dkami problemów z docieraniem nie ma.

Jeśli stosujesz metodę (stałe ziarno) jak ACA500, czyli rozprowadzasz, od razu wchodzisz na wyższe obroty, kilka przejazdów, docierasz, to co wyżej nie będzie miało miejsca.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Kuch4r jeśli chodzi o 3d one to uwielbiam pracę z tą pastą, czy trzeba się jej nauczyć...niezbyt, bardzo łatwy produkt w obsłudze, co najwyżej można dopracować szczegóły  własnej techniki. A co do one stepa- to pytanie co przez niego rozumiesz i co chcesz nim osiągnąć i na jakim lakierze bmw. Moim zdaniem dobrego one stepa jak np.: manzerną 400 nie zrobisz. Przynajmniej mi się nie udało na ww. e46 oraz białym mocno zajechanym dostawczaku (no ale to już było grube wyzwanie). Próbowałem z białym i niebieskim natem i m400 dawała lepsze wycięcie z lepszym wykończeniem. No ale to trochę dwa różne produkty. Oczywiście można by próbować użyć jeszcze czegoś mocniejszego.  Ale żeby była jasność- odnoszę to do swoich doświadczeń, szczególnie że 3d one wpadła na lakiery w średnim lub słabym stanie. 

@ShiningCar dziękuje za uwagi i wskazówki. Zdziwiło mnie trochę to pylenie czytając wcześniejsze opinie. Zarówna na da15 i da9 z niebieskim natem praca taka sama , czyli dystrybucja pasty na wolniejszych i od razu wejście wysokie. Na pewno będę się jeszcze bawił i szukał poprawy bo tymi 3d-kami pracuje mi się ogólnie fajnie.

Już wpadł mi w oko następny produkt 3d hd poxy montan wax, jestem bardzo go ciekaw😀

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@nossy, zgadza się, to jest kwestia wyczucia, myślę, że problemów nie będzie a czas pracy powinien się skrócić 😉

Dodatkowo jako ciekawostkę napiszę, że po wypracowaniu pasty np. ACA510 można (ale nie jest to zasada) jej nie ścierać i przejść do wykończenia - ACA520/One. Taki trick. 

3D Poxy, efektowny produkt.

Na lakierze może leżeć (w odpowiednich warunkach) nawet kilka godzin przed dotarciem! Możesz aplikować zarówno ręcznie jak i maszynowo.

Fajne szkiełko i nacycenie, szczególnie na żywych kolorach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Mam pytanie,  jaki zestaw padów i Past pod rollera 9mm? 

Tak dla początkującego,  żeby też nie było zbyt drogo 🤔

Mam na myśli Onestepy, polerke lamp. Chciałbym kupić coś uniwersalnego.  Myślałem o pascie kocha tnacej. 

Mam póki co w garażu menzerne AIO 3W1 😅

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak wiem że jest szukajka...

Przewertowac całego tematu nie jestem w stanie. Jaka pasta cuttingowa najmniej pyli?  Czy jako finish mógłbym użyć coś z sonaxa przy maszynie ADBL? 

Kolejna sprawa przy okazji,  najlepiej zaopatrzyć się w pady po 2 szt każdego rodzaju? Mam na myśli np 2 miękkie, 2 twarde gabkowe?  Wyczytałem w tym temacie też że dobre jest futro przy DA. .. Ale co będzie najlepsze pod one stepy + polerka lamp?

Może ktoś ma sprawdzone tutaj konfiguracje pod maszynę adbl ??

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzień dobry.

Szukam zestawu dla szwagra na prezent. Ma maszynę Yato YT 82200 Dual Action, chciałem mu kupić talerz 125mm, pastę i pady. Szwagier jest amatorem, a samochód to Audi A4 B7 o kolorze lakieru LY1Q (złoty). 

Wybrałem taki zestaw, budżet to około 300 zł

Talerz oporowy Evoxa BPDA 125mm - https://allegro.pl/oferta/evoxa-bpda-125mm-m8-talerz-na-rzep-talerz-oporowy-10956752988

Koch Chemie P6.01 One Cut & Finish Pasta 250ml - https://allegro.pl/oferta/koch-chemie-p6-01-one-cut-finish-pasta-250ml-9886849334

4x ADBL ROLLER PAD DA-ONE STEP - PAD POLERSKI 125MM - https://allegro.pl/oferta/adbl-roller-pad-da-one-step-pad-polerski-125mm-10503839050 

Ma to sens czy lepiej wybrać coś innego? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzień dobry.
Szukam zestawu dla szwagra na prezent. Ma maszynę Yato YT 82200 Dual Action, chciałem mu kupić talerz 125mm, pastę i pady. Szwagier jest amatorem, a samochód to Audi A4 B7 o kolorze lakieru LY1Q (złoty). 
Wybrałem taki zestaw, budżet to około 300 zł
Talerz oporowy Evoxa BPDA 125mm - https://allegro.pl/oferta/evoxa-bpda-125mm-m8-talerz-na-rzep-talerz-oporowy-10956752988
Koch Chemie P6.01 One Cut & Finish Pasta 250ml - https://allegro.pl/oferta/koch-chemie-p6-01-one-cut-finish-pasta-250ml-9886849334
4x ADBL ROLLER PAD DA-ONE STEP - PAD POLERSKI 125MM - https://allegro.pl/oferta/adbl-roller-pad-da-one-step-pad-polerski-125mm-10503839050 
Ma to sens czy lepiej wybrać coś innego? 
Kup 3D One zamiast KC- będzie git.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@RoBee
Dzięki. Mówisz o HD SPEED pasta 3in1 / All in One czy HD ONE? Gąbki będą okej? 
 
3D ONE Hybrid się to bodajże zowie. Bardzo dobra, uniwersalna pasta do zadań cuttingowych jak i finishowych gdzie to pad decyduje o sile cięcia i wykończeniu.

Gąbki jak na ten budżet będą okej.
  • Dziękuję 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do znawcow past 3D czy po cieciu np.Aca510 lepiej miec ich finisha do wykonczenia czy posidajac One hybrid mieksza gobka wykoncze tak samo dobrze ? 
Ciężko powiedzieć, bo to zależy od lakieru. Ja często próbuję i czasami lepszy finish mam po 3D One. Trzeba sprawdzać, choć trzeba podkreślić, że w obu przypadkach jest bardzo dobrze.
  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
W dniu 19.09.2021 o 11:28, menior napisał:

Do znawcow past 3D czy po cieciu np.Aca510 lepiej miec ich finisha do wykonczenia czy posidajac One hybrid mieksza gobka wykoncze tak samo dobrze ? 

Dokładnie na tej stronie masz odpowiedź na nurtujące Ciebie pytanie w moim wpisie nt. dwuetapówki na e46...żebyś nie musiał przewijać- spokojnie 3d one jako finish z padem finishowym styknie.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.