Skocz do zawartości

Jestem w trakcie polerki, pytanka


Rekomendowane odpowiedzi

Czy pady k2 będą ok? Koleś co ma maszynę ma takie i myślałem by wziąć od niego. Tylko które do UC? Średnio ścierny, lekko, czy może wykończeniowy? 

Glinkę też mam, kupiłem już jakiś czas temu. 

Na jakich obrotach radzicie pracować, prawy bok poprzedni właściciel próbował polerować, bo jest cały otarty i właśnie są tam chyba hologramy. Postaram się zrobić zdjęcia o ile będzie coś widać. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli już mechanicznie to chyba poszedłbym w coś innego nic UC który jest dobry jak się go ręcznie aplikuje i nie wymywa bo jest mocno wypełniający. Ale jeśli już to średni pad do tego a czy z K2 to nie wiem, tu raczej nikt nie działa na tych gąbkach i ciężko powiedzieć do czego one się nadają. A różnica potrafi być znaczna 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Panowie, CapPro ClearCut, pad Royal Pads One Step Thin, maszyna DA Hamron. Wyczytalem ze ta kombinacja sie sprawdzi, jednak chcialbym dopytac odnosnie uzytkowania samej pasty - wg instrukcji zaczynamy bez docisku. Czy jeszcze na cos szczegolnego zwrocic uwage ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pany podpowiedzcie. Kompletuje zamówienie i chcę dorzucić także pastę do one stepa, którego mam zamiar przeprowadzić wiosną. Maszyna DA 15mm. Pierwsza akcja tego typu więc chcę żeby było skutecznie i bezpiecznie zarazem. Moje typy:

Koch F6.01

Sonax 04-06

Megs UC

3d car care aca 500 x-tra cut compound (tu nie jestem pewien czy dobry wybór do one step...nie ogarniam past 3D, ale biorę je pod uwagę na równi z powyższymi)

Co polecicie na pierwszy raz? 👍

Edit: zapomniałem jeszcze o..

CarPro Clearcut

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przeczytałem cały wątek o pastach 3D i sam nie wiem która lepsza by była dla mnie, amatora. 3D One czy aca500 im wiecej czytam tym trudniej coś wybrać 🤣 aca500 będzie mocniej cięła się wydaje, ale czy będzie wykończenie na poziomie 3D one?

Auto srebrny Saab 9-3, lakier miejscami mocno zmęczony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przeczytałem cały wątek o pastach 3D i sam nie wiem która lepsza by była dla mnie, amatora. 3D One czy aca500 im wiecej czytam tym trudniej coś wybrać aca500 będzie mocniej cięła się wydaje, ale czy będzie wykończenie na poziomie 3D one?
Auto srebrny Saab 9-3, lakier miejscami mocno zmęczony.
Sam odpowiedziałeś sobie na pytanie. 3D One to pasta one stepowa. Aca500 to krok pierwszy w dwukrokowym systemie ACA. Można zrobić nim one step przy dobrej kombinacji lakieru, maszyny i pada ale jeśli nie masz w tym doświadczenia to musisz się liczyć, że ci się nie uda i będzie trzeba będzie jeszcze jechać ACA520.
  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skończyłem jedno auto One Stepem żółty NAT + Cutmax na DA 8mm.

Teraz przede mną drugie auto, całe malowane od nowa. 

1. Jakim papierem przytrzeć auto przed polerką by usunąć morę? 1500? 2000? 2500? Czy różnicę miedzy firmami produkującymi papier będą znaczące?

2. Papier do ręki czy na kostkę przy szlifowaniu?

3. Jakie obroty, ile przejazdów przy futrze (lake country/brayt) i paście Koch 9 Heavy Cut ?  To będzie jako pierwszy etap cięcia.

4. Czy jest sens po kombinacji futro + koch Heavy Cut na rotacji oraz żółty nat + cutmax na DA 8mm stosować jeszcze żółty NAT + perfect Finish na DA 8mm?

Czy od razu po kochu dać Perfect Finish + żółty NAT? 

5. Robiłem dzisiaj mocno zmęczone progi Cutmaxem i białym padem Boskiego na DA 8mm. Przy pierwszym przejeździe na danym fragmencie wykraplały się małe kropelki wody. 

Gdy robiłem drugi raz ten sam fragment problem nie występował. Coś robię źle czy tak po prostu jest ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderator

@Ubotek

 

Nikt Ci nie powie ile przejazdów musisz zrobić bo nikt tutaj nie jest magikiem i nie wie jak twardy bedzie ten lakier, plus jak bardzo zjedziesz go papierem. 

Usuwanie mory nie jest takie proste a papier ma tutaj kolosalne znaczenie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Panowie od czego pasta bardzo szybko wysycha na lakierze i zaczyna dość mocno pylić ? Rozprowadzam robię dwa trzy przejazdy i nie ma . I od razu po rozprowadzeniu jest sucha . I mowa tu o paru pastach Koch h9, 3D aca500, rupes da coarse głównie dzieje się tak na futerkach na gabkach jest w miarę ok lecz siła cięcia znacznie słabsza a maszyna na jakiej pracuje to da21 . Lakier ori na Mercedesie cls 2018r . Już ręce opadają bo próbuje różnych technik itp psik qd itp i nic nie działa 😕

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderator
52 minuty temu, Sebek330 napisał:

Panowie od czego pasta bardzo szybko wysycha na lakierze i zaczyna dość mocno pylić ? Rozprowadzam robię dwa trzy przejazdy i nie ma . I od razu po rozprowadzeniu jest sucha . I mowa tu o paru pastach Koch h9, 3D aca500, rupes da coarse głównie dzieje się tak na futerkach na gabkach jest w miarę ok lecz siła cięcia znacznie słabsza a maszyna na jakiej pracuje to da21 . Lakier ori na Mercedesie cls 2018r . Już ręce opadają bo próbuje różnych technik itp psik qd itp i nic nie działa 😕

A nie jedziesz czasem od razu na pełnej prędkości ?

Każda pasta ma instrukcję obsługi i prędkości podane.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, Domel napisał:

A nie jedziesz czasem od razu na pełnej prędkości ?

Każda pasta ma instrukcję obsługi i prędkości podane.

Nie rozprowadzenie na 2 i potem 4 4,5 i nie ma reguły próbowałem różnymi technikami i wyższe obroty itp i cały czas to samo . 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Futerko czyszczone co przejazd sprężonym powietrzem impregnacja pasta pada próbowałem tez dedykowanymi preparatami typu chemicalguys bądź opt No rinse w rozcieńczeniu 1:200 jeżeli chodzi o ilość pasty ty cztery groszki próbowałem mniej lub więcej i żadnych zmian 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.