Skocz do zawartości

Jestem w trakcie polerki, pytanka


Rekomendowane odpowiedzi

@Streat chciałem jak najwięcej usunąć ( póki co to jakieś 70-80% zeszło), ale faktycznie menzerna 1100 nie zrobiła dobrej roboty przy tym lakierze.

@BiałyGTi spróbuje jeszcze raz dzisiaj z nat-em niebieskim 

Edit: Dalej efekt końcowy jest słaby, spróbuje sonax cutmax na twardej gąbce 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@lisek_92 ostatnio robiłem audi a6 z takimi samym lakierem i powiem Ci ze. SONAX CUTMAX i futerko do SS dało radę, ale teraz wiem że najlepiej do takiego wycięcia sprawdziłby się Megs 101.



Wysłane z mojego SM-G975F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Panowie posiadam polerkę , Krauss S8 , pasty Koch M6 , M3 i P3 do tego dedykowane pady Koch( żółty , fioletowy , zielony). Pacjent to 2 letnia Honda Civic , czerwona i nie jest to metalik.


 

Co mam dokupić do tego zestawu ? Pad z mikrofibry ? Jeszcze bardziej finiszująca pastę ? 

40D46452-D809-455A-AD3E-6BC48CBD1348.jpeg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderator

@Piotr83 tak jak @david2888 pisał ja robiłem swoją hondę 😎 co do past to używałem Menzerne 3500 i czerwony/żółty pad lakier bardzo miękki, tutaj masz nowy lakier hondy rally Red jak dobrze pamiętam nazwę, osobiście robiłem porównanie między Koch M3 a menzerna 3500 i lepsze wykończenie zostawia menzena na moim lakierze, możesz zobaczyć na czerwonym padzie i Koch M3 ale lakier hondy jest bardzo miękki 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki , nie mam czerwonego pada , najtwardszy jaki mam to żółty od Koch. Wysłałem ci prywatna wiadomość 🙂  To może lepiej zacząć od P3 Ta sama siła cięcia co M3 a lepsze wykończenie ?  Czyli do Hondy pada z mikrofibry nie trzeba , ani bardziej agresywnej pasty ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Piotr83 napisał:

Dzięki , nie mam czerwonego pada , najtwardszy jaki mam to żółty od Koch. Wysłałem ci prywatna wiadomość 🙂  To może lepiej zacząć od P3 Ta sama siła cięcia co M3 a lepsze wykończenie ?  Czyli do Hondy pada z mikrofibry nie trzeba , ani bardziej agresywnej pasty ?

Każdy lakier jest inny 🙂 ale jak to Honda, pewnie lakier bardzo miękki. Masz Koch P3, to wykonaj nim próbę 🙂Pad czerwony, czyli średnio miękki dokup lepiej, bo żółty (polish) może ta kombinacją być za agresywna.

Mikrofibra nie potrzebna 🙂 Piszesz, że masz dedykowane pady KOCH 🙂 no to weź zrób próbę - najpierw zielony i zobacz co ta kombinacja zrobiła. Jak za słabo, to popraw agresywniejszym np fioletowym

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...

Panowie mam taki problem, mam na lakierze chyba haze, świńskie ogonki jak zwał tak zwał.
Cięcie zrobiłem na niebieski nat i Cutmax, pozniej czerwony nat i perfect finish. Maszyna flex xce, lakier ori VW. Za mocna pasta?? Czy zła technika? Ogólnie z usunięciu defektów jestem bardzo zadowolony. Proszę o pomoc.




Wysłane z mojego SM-G973F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Potrzebuję porady, bo narobiłem sobie bałaganu na lakierze. Zacząłem przygodę z polerowaniem ale niestety od złej strony. Z braku wiedzy kupiłem polerkę rotacyjną i futro. Przepolerowałem auto w garażu i wyjechałem. Jakie było moje zdziwienie jak zobaczyłem stan lakieru w słońcu. Ślad po polerce w postaci wielu drobnych rys uwidocznił mój brak doświadczenia.

Czy to co widać na zdjęciach jest do uratowania? Mam zamiar użyć MENZERNA MCP 2500 z żółtym padem NAT oraz MENZERNA SF 3500 z czarnym padem. 

IMG_20200715_080244.jpg

IMG_20200715_080124.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Panowie, wykonuje polerkę i mam spory problem z hologramami. Pacjent to Honda Civic VIII Sedan z 2007 r, lakier czarna perła (kod B92P) bardzo miękki (sticky paint). Działałem na rotacji Masnera K2, żółtej gąbce nat'a i menzernie 2500 i miałem zamiar wykonać one step. Było ciężko bo pasta się rolowała i musiałem często wymywać pada żeby jakoś to zrobić, docieranie też było trudne. Jednak po wypolerowaniu samochodu i wyjeździe z garażu zobaczyłem spore hologramy. Spróbowałem w takim razie usunąć je pastą kocha antihologram m2.01 i czarną gąbka nata bezskutecznie. Pasta się rolowała i nie byłem w stanie jej do końca wypracować. Próbowałem zmniejszać obroty, spryskiwać gąbkę wodą, zmieniać ilość pasty ale tak jak napisałem bez efektów. Poczytałem troche informacji tu na forum z których wynika że najlepiej zabrać się do tego lakieru z maszyna DA. Zaopatrzyłem się w taką maszynę (ADBL Roller D09125-01) oraz pastę sonax np 03-06. Niestety próby z DA zakończyłem również bez efektów. Próbowałem kombinacji z czerwoną gąbką (otrzymanej do zestawu z maszyną) pastą sonax'a lub kocha na biegach  2,3,4 oraz z zwilżaniem pada. Następnie próbowałem usunąć te hologramy menzerna 2500 lub menzerna 3 w 1 na DA i żółtej gąbce (biegi 3,4) niestety także bez efektów. Ma ktoś z was jakiś pomysł co mógłbym jeszcze przetestować albo co mogę robić źle? Wiem że lakier jest niewdzięczny i wymaga sporo cierpliwości oraz doświadczenia (tego mi pewnie brak 😝).

 

20200802_132815.jpg

20200802_132803_HDR.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.