Skocz do zawartości

Jestem w trakcie polerki, pytanka


Rekomendowane odpowiedzi

13 minut temu, Sebek330 napisał:

Mam maszynę z mniejszym skokiem myślisz zs może to coś zmienić ? Na innym lakierze normalnie działało i z 21

Weź z mniejszym skokiem i podejrzewam, że problem rozwiązany 🙂 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderator
W dniu 26.01.2021 o 14:11, Sebek330 napisał:

odpowiedz czemu tak jest

w detailingu nie ma tak łatwo 😛 tutaj trzeba wszystko robic z wyczuciem i podchodzić na wszystkie sposoby, niekiedy tak jest i koniec 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, Sebek330 napisał:

Dziś zacząłem dalej kombinować i na maszynie rotacyjnej taki problem nie występuje 🙂 pasta normalnie pracuje 🙂 dochodzę coraz częściej do wniosków ze jednak pora wrócić do maszyny rotacyjnej 🙂 

Szukaj maszyny i skoku 8-9mm

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Dostałem do poprawy po lakierniku całe auto. Auto było w całości lakierowane po czym najprawdopodobniej siadła wilgoć na nim (porobiły się kratery).

Lakiernik wytarł jakimś grubym papierem (mysle ze 1200-1500) całość by zniwelować ten efekt przecierając w kilku miejscach.

Potrzebuje to wypolerować szybko by jakoś wyglądało. 

Lepiej użyć do tego futra fioletowego Lake Country czy jakiegoś twardego pada? 

Po 2 wypracowaniach na futrze większość grubych rys po papierze znika.

Zastanawiam się czy dobrze, że daje około 6-7 dużych groszkó na pada ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...
20 minut temu, Ubotek napisał:

Pady Nat używane na rotacji.

Co robię nie tak, że te pady się tak szybko rozlatują, nawet gdy są używane na prostych elementach i wydmuchiwane kompresorem co element?

 

 

Przegrzany pad.

Za szybko wydmuchujesz, rozgrzany dostaje strzał i tak się dzieje.

Masz jeden pad? Kup trzy i co wypracowanie zmieniają, przed użyciem przedmuchaj

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 9 miesięcy temu...

Po polerowaniu Sonaxem EX 0406 zmywam resztki pasty Panel Wipem od Gtechniq (spsikuję element i docieram najpierw jedną potem drugą stroną fibry), niestety zostają dziwne smugi i plamki - ścierki czyściutkie, świeżo prane. Przemycie Menzerną Control Cleaner zostawia bardzo ładną powierzchnię zarówno na świeżo polerowanym elemencie jak i usuwa syf po wcześniej użytym Panel Wipe.

Czemu tak się dzieje, czyżby Panel Wipe nie lubił się z niektórymi pastami? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, 7777777 napisał:

Po polerowaniu Sonaxem EX 0406 zmywam resztki pasty Panel Wipem od Gtechniq (spsikuję element i docieram najpierw jedną potem drugą stroną fibry), niestety zostają dziwne smugi i plamki - ścierki czyściutkie, świeżo prane. Przemycie Menzerną Control Cleaner zostawia bardzo ładną powierzchnię zarówno na świeżo polerowanym elemencie jak i usuwa syf po wcześniej użytym Panel Wipe.

Czemu tak się dzieje, czyżby Panel Wipe nie lubił się z niektórymi pastami? 

Proponuję najpierw dotrzeć pastę  na sucho, następnie na mokro 🙂

CYżby MCC mocniejszy?! IPA 100%zadziałała by podobnie...  🙂 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście dotarłem najpierw grubszą fibrą, dopiero później odtłuszczałem. Panel Wipe wydaje mi się mocniej wymywać, ale menzerna control cleaner mam wrażenie, że nie wyjaławia tak lakieru i dużo przyjemniej się nią pracuje, ma fajny poślizg, wolniej paruje i nie zostawia smug.

Na początku po użyciu Panel Wipa myślałem, że na powierzchni ujawnił się syf po polerowaniu, ale zobaczyłem w latarce pod odpowiednim kątem dziwne smugi i postanowiłem użyć Menzerny, dotarło się bez problemu i zostawiło ładną powierzchnię usuwając syf i dziwne smugi po Panel Wipie.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Siema! Który sposób będzie lepszy? Po one stepie pastą 3D AAT 502 kłaść od razu powłokę po wymyciu pasty wipe outem? Czy zrobić korektę i umyć auto szamponem odtłuszczającym następnie osuszyć i odtłuścić jeszcze raz i dopiero powłoka CanCoat? 😉 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, rudi0018 napisał:

Siema! Który sposób będzie lepszy? Po one stepie pastą 3D AAT 502 kłaść od razu powłokę po wymyciu pasty wipe outem? Czy zrobić korektę i umyć auto szamponem odtłuszczającym następnie osuszyć i odtłuścić jeszcze raz i dopiero powłoka CanCoat? 😉 

Są dwie szkoły 

1) Ci co myją po korekcie lakieru / one stepie

2) Ci co nie myją  😛

One step to nie lot w kosmos 🙂 Robisz one step. Robisz 1-2 "wymycia" wipe outem. Czekasz dobre 30 min i przystępujesz do aplikacji powłoki 🙂 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.