Skocz do zawartości

Wybór myjki ciśnieniowej


Rekomendowane odpowiedzi

MirekGTS, każdy ma jakiś budżet i granicę, której nie może przekroczyć... Dokładanie to droga w nieskończoność bo zawszę dokładając "trochę" otrzymamy lepszy produkt ;) Dla jednych myjka za 300 to dużo, a inni jedzą stejki za 300 :mrgreen: Tak więc każdy kupuje pod swój budżet.

500 zł na myjką wydaje mi się dla większości wystarczające, mówię o osobach dbających o auto hobbystycznie a nie zawodowo ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

... tak tylko mając tą myję niby do mycia sporadycznego aut zaczniemy myć i kostkę (sporadycznie, małe fragmenty) i elewację (np sporadycznie ścianę frontową) i sporadycznie pożyczać szwagrowi. A potem stwierdzimy iż za słaba, można było dołożyć te 200-400zł na coś większego.

Ale jak kupimy wielkiego olbrzyma to może on stać i 30 lat nieużywany.

Do mycia dywaników welurowych, gumowych czy opłukiwania samochodu w zupełności stare karchery wystarczą lub nowe inne marki ; i z ciśnieniem 110-140bar starczą.

Też planuje kupić ale mam dylemat stary po remoncie czy nowe byle co z marketu ;p

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bylem k2 compakt 279 zl lavor 145 - 429 zl i k4 899 zl i wez tu kup.prawda jest taka ze ta myjka nie bede myl auta bo kazda myjka nie domyjemy mam pianownice reczna i chce auto splukac wiec pewnie i karcher za 279 mi to splucze a dokladac do K5 nie bede bo to sie robi 700 wiecej. Jeszcze jest nilfisk za 400 zl chyba 125 model dokladanie jest najgorsze bo nie wiemy czy nam sie tak naprawde ta droga myjka przyda. Wiec ja chyba zostane przy tanich hee

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam i w sumie nie jestem zadowolony....

Moja ma chyba lekko ponad rok i musze już szukać czegoś innego.

Ciśnienie jest jakie jest do tego się nie czepiam-jaka cena takie ciśnienie.

 

Przechowywana w pomieszczeniu gdzie zawsze jest plusowa temperatura.

Kilka razy mi się przewróciła na ziemie.

Od jakiegoś czasu po puszczeniu pistoletu właczała się i wylaczala.Słychać/nie słychać i tak co sekunde.

Teraz po puszczeniu wody i nacisnieciu pistoletu tylko buczy i ciśnienia brak.

Wąż słaby,cięzko zwinąć,plastiki kruche.

W sumie nawet jej nie będe wysyłać na gwarancje bo i tak pewnie uznają,ze to moja wina.

Jeśli ktoś chce czasem używać do przepłukania auta to może być,a jak dosyć częściej to trzeba zaiwestować troche więcej pieniedzy.

Pianownica PA działa z tą myjką i to całkiem dobrze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

PArkside ma ciśnienie 150 bar maksymalne. W instrukcji pisze dokładnie że ciśnienie robocze to tylko 110 bar. Ja mojego parkside po 3,5 roku musiałem rozebrać bo uszczelniacz pompy padł. kupiłem 3 uszczzelki po 4 zł i wymieniłem wszystkie od razu. Śmiga... Jak myjka ma służyć do spłukiwania to wystarczy...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tadzior, a która firma nie posługuje się ciśnieniem maksymalnym ? Czy to parkside, karcher, nilfisk zawsze na pierwszym miejscu masz podane ciśnienie maksymalne. To chwyt marketingowy, jak piksele w aparacie czy waty we wzmacniaczach...

"robocze tylko 110 bar"

Mało w myjce za 399 zł ??? Pokaż mi myjkę za podobne pieniądze z takim ciśnieniem roboczym...

Nie chwalę parkside'a bo to budżetowa marketówka ale za takie "grosze" 110 bar to luksus... ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tez sie nad nia zastanawiam jak ma sie zepsuc to kazda padnie mysle ze do uzytku domowego wystarczy. Ktos sie orientuje czy waz ewentualnie mozna bez probllemu wymienic pytam bo moze jest jakis nietypowy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trzeba po pierwsze ustalić do czego ma myjka służyć, jeśli użytek domowy 2 razy mycie auta w tygodniu to po co kupować myjkę za 2 koła ? Wystarczy taka za 400-500zł spokojnie, pianownicę do tego i tak samo to auto umyjesz jak z myjką za 2 tys. Chcesz myć profesjonalnie-usługowo to kupujesz profi sprzęt. Ja lece ponad rok na B&d 1700pw i jestem zadowolony, nie jest to jakiś szczyt doskonałości ale z pianownicą działa idealnie, spłukuje brud dobrze to co więcej wymagać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ktos sie orientuje czy waz ewentualnie mozna bez probllemu wymienic pytam bo moze jest jakis nietypowy

Jak chcesz wymienić, to nie ma problemu, bo i tak zakują Ci końcówki takie, jakie potrzebujesz.

Ja u siebie wymieniłem na elastyczny, bo ten plastikowy już mnie drażnił.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem dzisiaj w Jula myjkę Nilfisk C120.6-6X X-TRA za 299zł myślę, że to dobra cena patrząc, że w castoramie prawie 450 ta sama.

Służyć będzie do mycia auta raz lub dwa w tygodniu.

Ta pianownica z zestawu daje rade czy od razu zamawiać PA?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem dzisiaj w Jula myjkę Nilfisk C120.6-6X X-TRA za 299zł myślę, że to dobra cena patrząc, że w castoramie prawie 450 ta sama.

Służyć będzie do mycia auta raz lub dwa w tygodniu.

Ta pianownica z zestawu daje rade czy od razu zamawiać PA?

Pianownicą z zestawu można sobie .......

 

Nie zastanawiaj się i zamawiaj PA ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest ktoś w stanie porównać ciśnienie nilfiska c130 do ciśnienia na bezdotyku np na orlenie ?

 

Ciśnienie będzie prawie porównywalne, ale efektywność mycia i szybkość już niestety nie.

Nie ten wydatek wody. :thumbdown:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.