Skocz do zawartości

Wybór myjki ciśnieniowej


jarusiek

Rekomendowane odpowiedzi

Pytanie do znawców tematu. W sieci można znaleźć oferty sprzedaży myjki ciśnieniowej Nilfisk C120.6-6 oraz Nilfisk Alto C120.6-6. Wszystko jest to samo w wyposażeniu i parametrach myjki. Różnica jest w cenie. Nilfisk Alto jest o 200PLN tańszy od Nilfisk. O co chodzi?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przyznam, że od kilku dni robię "doktorat" z myjek ciśnieniowych.

I wychodzi na to, że:

1. kapitalizm zjada swój własny ogon, produkowanie rzeczy trwałej jest drogie i nieopłacalne (a nuż klientowi posłuży naście lat ? co wtedy ? bankructwo.... :dontknow: ) - stąd zalew tanich myjek, jednorazówek,

2. ciśnienie robocze i ciśnienie max. to zupełnie dwie różne rzeczy; to pierwsze ma duże znaczenie dla komfortu pracy - to w okolicach 130-150 bar - zapewnia solidne mycie wszelkich powierzchni: kostki, samochodu, bramy, ogrodzenia, tarasu; to drugie tak dumnie ogłaszane w Parkside i B&D to ciśnienie wyłączenia myjki....i wielkość ta ma marginalne znaczenie,

3.przepływ wody; 6 l/min to mało, 7l/min zaczyna coś myć, 8l/min jest fajnie, 9 i więcej l/min...jest bardzo fajnie i bardzo drogo... :shock:

4. silnik i jego moc.... z 230V nie ma się co łudzić, że ciśnienie robocze będzie większe niż 150 bar... dla myjek 130-150 bar moc silnika musi już przekraczać 2kW (tu uwaga moc silnika to nie samo ciśnienie, ale również przepływ wody, czyli patrz pkt. 3 - nawet jeśli silnik B&D 1700W potrafi chwilowo dać przyzwoite ciśnienie, ale przepływ będzie wtedy żenująco mały i przyjdzie nam powierzchnią szklanki umyć np. 100 m2 kostki... :/ )

5. pompa, to wszyscy wiedzą aluminiowa, ale tu też są różnice (nie przegryzłem, więc mogę tylko napisać, że Karcher od k4 w górę)

 

Podsumowując:

Jak ktoś zamiast węża ogrodowego z dobrą końcówką i ręcznej pianownicy woli myjkę za 400 zł., to jest to jakiś pomysł. Jak się zepsuje, to za 2-4 lata, kupi się nową i dalej naprzód.

Jak ktoś chce coś dobrego, coś co naprawdę myje i to różne powierzchnie, to trzeba głębiej sięgnąć do kieszeni. Przy tej opcji proponuję dokładnie rozejrzeć się za serwisem wokół siebie, bo taka myjka + dobry serwis z dostępem do części zamiennych = wieloletnia frajda mycia.

 

Ja się zastanawiam nad założeniem spółki z sąsiadem (zaprzyjaźnionym :-] ) i zakupem Karchera Hd 5/15 lub samodzielnym zakupem Stihla Re 128 Plus.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Można jeszcze poszukać używki karchera np 720mx. Ja mam swojego 12 lat, użytkowany bardzo dużo i chodzi jak nówka. Ciśnienie 150 przepływ ponad 9l/min. Ostatnio świrował zawór ciśnieniowy, wyklepana sprężyna dla wydłużenia bo się "ugniotła" i dalej śmiga. Jestem pewien, że przeżyje jeszcze niejedna marketową zabawkę nawet jak ją ktoś kupi dzisiaj :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rok z Bagien

stihl=nilfisk, kwestia ceny przy zakupie.

Stihl 128 to odpowiednik Nilfisk E140, jeśli jest tam ten sam wąż a długość 9m wskazuje że tak jest, to porażka, wąż twardy, zwija się, z bębna nie korzystam bo wtedy jest jeszcze gorzej z wygodą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj zakupiłem myjkę Nilfisk C120.6-6. W porównaniu do myjki Parkside PHD100B jest o niebo lepsza. Większe ciśnienie. Solidniej wykonana. Więcej akcesoriów. I co na plus, to ta pseudo pianownica moim skromnym zdaniem idealnie nadaje się do nanoszenia szamponu na auto. Cały pojemnik spokojnie wystarcza na "oblanie" dwóch aut. Na następny miesiąc kupuję pianownicę PA i dopiero zacznie się zabawa. A odpowiadając na przedmówcy ofertę, to cena bardzo atrakcyjna. Ja w Castoriamie zapłaciłem 468PLN, a w iBOOD za 399 z dodatkowymi akcesoriami - super oferta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

stihl=nilfisk, kwestia ceny przy zakupie.

Stihl 128 to odpowiednik Nilfisk E140, jeśli jest tam ten sam wąż a długość 9m wskazuje że tak jest, to porażka, wąż twardy, zwija się, z bębna nie korzystam bo wtedy jest jeszcze gorzej z wygodą.

 

Tak wiem, ale Nilfisk jest droższy, Stihla mogę mieć za ok. 1060 zł. i mega zaprzyjaźniony serwis (autoryzowany) gwarancyjny i pogwarancyjny.

 

W jula jest teraz promocja na taką myjkę

http://www.jula.pl/myjka-...ar-2-5kw-220131

Parametry niezłe. ?. Ktos testował ?

 

Ano właśnie są - wg mnie - 3 myjki, w podobnych cenach i podobnych parametrach, które trochę kuszą, ale brak jest o nich jakichkolwiek informacji:

1. j.w. ta z Jula

2. myjka-wysokocisnieniowa-hecht-326-26-kw-

3. GUDE-GHD-180

 

Pytanie co po gwarancji ? I nawet nie bardzo wiadomo, komu je zadać... :oops:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bardzo mocno zastanawiam się nad myjką z iBOOD ale im więcej czytam o iBOOD w internecie tym większe mam wątpliwości :/

 

Ja też mam zamiar kupić myjkę i waham się między tą z ibooda a lidlowskim parksidem.

 

Na IB kupowałem już z 20 jak nie więcej razy, nigdy nie miałem problemów :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy myjka Parkside z Lidla (2100W, 150bar) za 444 zł się opłaca? W tej cenie mogę też nabyć (nawet taniej) NILFISK C120.6-6

 

Możecie mnie zlinczować, ale Parkside to włoski Lavor. A jeśli chodzi o Italię, to wino, kobiety, śpiew, krajobrazy, narty, moda i zabytki (historia), ale nie sam...... tj, myjki. :D

 

Nilfisk to grupa ALTO i bodaj made in Dania. Jak trafisz 5 letnią gwarancję konsumencką i parametry Ci odpowiadają, to brałbym Nilfiska.

 

Ja bardzo mocno zastanawiam się nad myjką z iBOOD ale im więcej czytam o iBOOD w internecie tym większe mam wątpliwości :/

 

Kasę wpłacasz teraz dostawa po 21.03....

Pytanie kiedy po tym 21.03. ?

 

Ktoś coś słyszał o tym czeskim Hechcie ? Kupę produktów robią, łącznie z kosiarkami. :idea:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy myjka Parkside z Lidla (2100W, 150bar) za 444 zł się opłaca? W tej cenie mogę też nabyć (nawet taniej) NILFISK C120.6-6

 

Możecie mnie zlinczować, ale Parkside to włoski Lavor. A jeśli chodzi o Italię, to wino, kobiety, śpiew, krajobrazy, narty, moda i zabytki (historia), ale nie sam...... tj, myjki. :D

 

Nilfisk to grupa ALTO i bodaj made in Dania. Jak trafisz 5 letnią gwarancję konsumencką i parametry Ci odpowiadają, to brałbym Nilfiska.

 

Ja bardzo mocno zastanawiam się nad myjką z iBOOD ale im więcej czytam o iBOOD w internecie tym większe mam wątpliwości :/

 

Kasę wpłacasz teraz dostawa po 21.03....

Pytanie kiedy po tym 21.03. ?

 

Ktoś coś słyszał o tym czeskim Hechcie ? Kupę produktów robią, łącznie z kosiarkami. :idea:

 

ja bym nie demonizował ze jak myjka to nie lavor...

sam miałem marketową lavor skipper junior przeżyła 3 lata i zaczął przepalać się komutator a łatwo nie miała bo używana kilka razy na tydzień od kwietnia do października

jak się uda to jako pierwszy tu skuszę się na gorącowodnego lavora chociaz parkside kusi ceną

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Się wnerwiłem i chyba pojadę kupić tą myjkę z Jula.... :o

 

Zwrot towarów

Kupujący ma możliwość zwrotu towaru w ciągu 30 dni od daty zakupu towaru pod warunkiem, że towar jest kompletny, nie nosi żadnych śladów użytkowania oraz pozostaje w oryginalnym opakowaniu. Podstawą zwrotu towaru jest oryginał dowodu zakupu towaru, czyli oryginał paragonu fiskalnego lub faktury VAT.

 

Czyli możesz 30 dni testować i oddać, tylko wodę z niej trzeba wylać :kox:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wątpię, a nawet jeśli, to co najwyżej imitację pianownicy. Chociaż jakoś nie jestem do Lidla przekonany, nie wiem, czy nie lepiej za tym Nilfiskiem się obejrzeć...

 

 

Czy do takiej myjki można wlać wodę demineralizowaną, żeby potem nie było zacieków?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i wróciłem z Jula....

 

Pani z obsługi poinformowała mnie (nie było żadnego Dyrektora, więc nie mogłem zweryfikować :D ), że na ichniejsze marki - min. te ich zielone myjki - jest rok gwarancji...

Na pozostałe 2 lata.

 

Wygląda solidnie i pieruńsko ciężka.

Ale rok gwarancji ? No way.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

że na ichniejsze marki - min. te ich zielone myjki - jest rok gwarancji...

na sprzęt elektroniczny musi być 2 letnia gwarancja chyba, że bierzesz na firmę wtedy rok.

 

Ta myjka z Lidla posiada pianownice w zestawie?

 

ma zbiornik na chemię który działa jak odłączysz lance. Nic nie warte

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.