Skocz do zawartości

Wybór myjki ciśnieniowej


jarusiek

Rekomendowane odpowiedzi

 

Problemem okazał się tak jak mi podpowiedział [ref]mkr[/ref], zanieczyszczony zawór zwrotny, wydaje mi się, że ta kulka w zaworze po prostu stanęła, odkręciłem, oczyściłem złożyłem i myjka śmiga bez zastrzeżeń. Cała robota trwała minutę, jedyny problem był taki że dostałem polską instrukcję starej wersji i nie mogłem zidentyfikować który dokładnie to zawór, wystarczyło zerknąć na instrukcję w języku angielskim na stronce kranzla i "serwis" był błahostką :D czas pomyśleć o konkretniejszym filtrze wody

Po raz kolejny dzięki [ref]mkr[/ref], za pomoc :good:

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderator

Jak masz mozliwosc to szukaj sznurkowy. Fajnie oczyszcza wode . Ja mam taki na caly dom zalozony, wkład ok 10 zl wymieniam raz na miesiac czasem raz na dwa. Na myjce mam ten plastikowy siatkowy i narazie czysty wiec cos ten sznurkowy jednak daje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Które myjki bardziej polecacie w okolicach 600-700 zl. Myjka Nilfisk 125/130 , Lavor prime 165 , a może jeszcze coś innego? Myjka będzie używana z 1-2 razy w tygodniu do mycia smochodu.

 

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 minut temu, Gesiu_15 napisał:

@zyla Ważne żeby pompa była aluminiowa . Nifilisk , Black Decker , Lavor poszukaj bo spory wybór ;)

 

Jest Nilfisk C 125.7-6 X-TRA 1500w  za 419zł i zastanawiam czy wziąć. Chociaż też jest Lavor 135 R-line ta sama cena. Mogę też dorzucić z 200 zł i mam:

Lavor R150 za 550zl , Lavor prime 165 r-line za 599 zl i nie wiem co kupić,bo jestem zielony w temacie myjek.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, zyla napisał:

 

Jest Nilfisk C 125.7-6 X-TRA 1500w  za 419zł i zastanawiam czy wziąć. Chociaż też jest Lavor 135 R-line ta sama cena. Mogę też dorzucić z 200 zł i mam:

Lavor R150 za 550zl , Lavor prime 165 r-line za 599 zl i nie wiem co kupić,bo jestem zielony w temacie myjek.

 

stałem przed tym samym wyborem i wybrałem nilfiska, użytkownicy lavora piszą, że dane techniczne na myjce lavora trzeba traktować przez pół :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 30.03.2016 o 21:50, FPPfan napisał:

Natrafiłem jeszcze na małe mobilne myjki Karchera 505M i 520M. Znalazłem ich specyfikacje i nie są złe: pompa aluminiowa... silnik indukcyjny 2kW, ciśnienie robocze 120bar dla 505M i 130bar dla 520M, przepływ wody 450l/h... max temperatura wody 60C. Nie potrafie nic znaleźć na ich temat a wyglądają ciekawie - wedlug tego byly by na moje potrzeby super :)

 

Warto coś takiego kupować (kosztują używki koło 4 stówek) ?

Witam. Wałkuje ten temat od kilku dni i początkowo już byłem na TAK na Nilfisk C120 lub C125 (mocniejsza i wydajniejsza) - podstawa to 5 lat gwarancji. Tylko jak czytam o tej gwarancji to różnie może być z uznaniowością usterki. Z tego co czytam to optymalny zakup to właśnie C125 + pianownica PA + ewentualnie dokupić gumowy wąż - spokojnie się mieszczę poniżej 600 zł. Reszta przystawek mi średnio potrzeba - mam 3 auta + ciągnik + kostka 2 razy do roku.

No i właśnie patrzę na OLX i dosłownie 15 km ode mnie jest gość który ma serwis i sprzedaż używek - podobno dosyć dobry, podzwoniłem do znajomych i raczej polecają czy to naprawę czy kupno używki. 

Ceny:

1. Karcher 520m - 600 zł

2. Karcher 695 - 550 zł

3. Karcher 620m - 700 zł

4. Karcher hd720 (mosiężna głowica) - 900 zł

Celowałbym raczej w tą 695, ewentualnie 520m - czyli maks ok 700 zł z pianownicą PA żeby wyszło.

Jak patrzę w necie to te myjki to dosyć stare modele, bo jakiekolwiek wzmianki o nich to lata ok 2010.

Ktoś może coś powiedzieć czy warto brać te modele czy lepiej kupić nowego NILFISK C 125.7-6 X-TRA 1500W aukcja (6775403312) za 419 zł ale "tylko" 2 lata gwarancji. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przemprzem to zależy czy potrzebujesz tej myjki do hobbystycznego mycia auta czy zarobkowego przez pewien czas uzywalem myjek w granicach ok. 800 zl przerobilem karchery nilfiska i black deckera a nie dawno kupilem karchera 6/15c uzywke na alledrogo i szczerze mowiac w porownaniu do tamtych sprzetow to jest przepasc z wodospadem.

  • Super 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zastosowanie hobbystyczne - ale kwestia trwałości sprzętu bardziej mnie interesuje. Bo kupić i żeby padło za chwilę to średnio mi się chce kasę wydać. Ciekawe jak podchodzą do napraw gwarancyjnych bo kiedyś rozmawiałem z gościem który handluje Vanderem - 2 lata gwarancji i z jego doświadczenia serwis nie patrzy czy padło czy ktoś "pomógł" czy nawet próbował sam naprawić - naprawiają i się tyle. Chodziło nie o myjkę ale o wkrętarki, szlifierki itp. Napaliłem się na Nilfisk C125 z 5 lat gwarancji - tylko czy ta gwarancja przedłużona działa? Bo coś właśnie i tutaj pisaliście że były jakieś roszady w tej firmie jeśli chodzi o serwis gwarancyjny - ktoś odsyłał na gwarancji?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moj nilfisk nie mial gwarancji 5 letniej tylko chyba 2 lata przechodzil bez problemowo okres gwarancji porownywalny do niego( a moim zdaniem nawel lepszy) jest black decker pw1700 albo pw2000. Mialem model 1700 z pianownica PA i zlego slowa powiedziec nie moge. Do tej pory stoi gdzies w garazu jako kolo ratunkowe a ma ok 4 lat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szukam nowej myjki, mój Karcher K2 wyzionął ducha, dodam tylko, że miałem go prawie... 10 lat!

Chciałbym kupić Karchera K5, miałem okazję nią umyć auto (ktoś z rodziny posiada i pożyczył) - ogólnie fajnie, wystarczy mi w zupełności.

K5 znalazłem najtaniej w OBI:

https://www.obi.pl/myjki-cisnieniowe/kaercher-myjka-wysokocisnieniowa-k-5/p/6071161

 

Pytanie czy brać za 900zł z OBI czy dopłacić i kupić:

 

https://myjki.com/8-dom-i-ogrod/2346-k-5-premium-full-control-145bar-500lh-myjka-karcher-4054278044781.html

 

Z tego co widzę, to droższa pozycja posiada zwijak do węża... A te wyświetlacze na pistolecie to mam w nosie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już pisałem dlaczego jeśli już dopłacać do FC to tylkoi wyłącznie brać FC plus czyli całkowicie inna myjka niż taką jak pokazałeś . 

 

Niecałe 900zł zaK5 to dobra cena, bo na Śląsku 997 zł , a od 22 czerwca będzie promocja gazetkowa czyli 999zł  ;) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za odpowiedź, jutro w takim razie ją kupię.

Jeżeli jesteś tak uprzejmy pomóc to jeszcze jedno i ostanie już pytanie. Czy ta pianownica jest warta zachodu czy szukać czegoś innego?

 

https://myjki.com/152-lance-szczotki/1170-pianownica-profesjonalna-ls-3-do-k-2-k-7-zamiennik-2010000000830.html

 

Z tego co widzę na filmach to robi ładną pianę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
44 minuty temu, MBORO napisał:

Jesli chodzi o myjki to ja jestem zwolennikiem karchera...

Jakos nigdy nie wierzem wsię te lidlowe wynalazki

Posiadam Lidlową myjkę i po dokupieniu PA chyba mi nic nie brakuje :P 
Nie miałem styczności z jakimiś lepszymi myjkami, więc to co mam w pełni mnie zadowala, choć gdy już się popsuje, to pewnie zainwestuję w coś mocniejszego i wtedy się zobaczy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.