Skocz do zawartości

Wybór myjki ciśnieniowej


jarusiek

Rekomendowane odpowiedzi

Dnia 8.08.2017 o 19:50, kamykmm napisał:

czytając forum pojawia się wiele opinni że praca z K2 to udręka - nie domywa i jest za słaby...

Pojawia się ponieważ jest to najsłabsza z możliwych myjek ciśnieniowych na rynku i porównując ją do każdego mocniejszego modelu to zawsze K2 wypadnie słabo. Ale jak Ci napisałem wcześniej, jeśli potrzebujesz taniej myjki z ciśnieniem większym niż z samego węża ogrodowego to nie ma co się zastanawiać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś jeszcze ma problemy z podłączeniem pianownicy PA od techkaru do myjki karchera? Posiadam model K5, techkar potwierdził, że wysłali odpowiednią pianownice z mosiężnym połączeniem do mojej myjka ale sama pianownica wchodzi do pistoletu z ogromnym oporem. 20 min siłowania się żeby ją podłączyc i 20 min siłowania się aby ją odłączyc. Miał ktoś już taki problem?

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, BiałyGTi napisał:

gdzieś czytałem ze te mosiężne końcówki średnio właśnie pasują dlatego ja zamówiłem plastikowa

 

9 minut temu, Brzozek85 napisał:

Potwierdzam, miałem mosiężną w B&D i ciężko wchodziła. Teraz w K7 mam plastikową i nie ma problemu.

Wysłane z mojego XT1032 przy użyciu Tapatalka
 

Dzięki za szybką odpowiedź. Ja też potwierdzam, że mosieżna chodzi strasznie ciężko. Zamawiam plastikową :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 3.08.2017 o 19:53, koder napisał:

Co masz na myśli?

Zapomniałem Ci odpisać, przepraszam.

Jest bardzo dychawiczny przede wszystkim - porządne spłukanie auta z piany trwa dwa razy tyle co np. K5 albo K6, a i tak jest mniej efektywne. Ekstremalnie krótki kabel. Ekstremalnie krótki wąż. Mając K5, stawiasz myjkę, podłączoną bezpośrednio do sieci, przy aucie i obchodzisz je z samą lancą w ręku. K2 po chwili ciągniesz za sobą, obijając o samochód (jeżeli się nie zorientujesz) - bo jest lekki. Moim zdaniem to jest zabawka, a nie sensowna myjka. Ale z PA daje radę, przyznaję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, Torbba napisał:

Czy K7 potrzebuje dużego cisnienia wody do zasilenie ? 

Mylisz pojęcia ...K7 nie potrzebuje żadnego ciśnienia i nawet pociągnie sobie wodę z wiadra ;)

 

Weź wiadro zaznacz poziom np.10L  , weź stoper i zmierz czas w jakim napełnisz to wiadro wodą z węża u siebie w domu . W ten sposób sprawdzisz ile wody jesteś w stanie dostarczyć K7 wody , bo ona potrzebuje ok 600L na godzinę .

  • Super 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, powalla napisał:

Mylisz pojęcia ...K7 nie potrzebuje żadnego ciśnienia i nawet pociągnie sobie wodę z wiadra ;)

 

Weź wiadro zaznacz poziom np.10L  , weź stoper i zmierz czas w jakim napełnisz to wiadro wodą z węża u siebie w domu . W ten sposób sprawdzisz ile wody jesteś w stanie dostarczyć K7 wody , bo ona potrzebuje ok 600L na godzinę .

Dziękuje,teraz wszystko jasne 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 15.08.2017 o 11:21, Michał126 napisał:

Zapomniałem Ci odpisać, przepraszam.

Jest bardzo dychawiczny przede wszystkim - porządne spłukanie auta z piany trwa dwa razy tyle co np. K5 albo K6, a i tak jest mniej efektywne. Ekstremalnie krótki kabel. Ekstremalnie krótki wąż. Mając K5, stawiasz myjkę, podłączoną bezpośrednio do sieci, przy aucie i obchodzisz je z samą lancą w ręku. K2 po chwili ciągniesz za sobą, obijając o samochód (jeżeli się nie zorientujesz) - bo jest lekki. Moim zdaniem to jest zabawka, a nie sensowna myjka. Ale z PA daje radę, przyznaję.

Dzięki, dlatego się zastanawiam nad czymś lepszym, ale z drugiej strony tak dochodząc zaraz dojdę do HD, którą mam :)

Dnia 15.08.2017 o 21:28, BiałyGTi napisał:

Ktos sie orientuje ile czasu K5 moze pracowac ?? Podczas mycia polbruku??

15-30 min i przerwa. Im więcej przerw tym lepiej, gdzieś widziałem na stronie karchera podane maksymalne czasy pracy do przerwy, tylko teraz znaleźć nie mogę. Jak chcesz myc tego typu rzeczy to przystawkę tracer polecam, znacznie przyśpiesza proces mycia gładkich powierzchni.
 

 

Dnia 15.08.2017 o 21:20, powalla napisał:

Weź wiadro zaznacz poziom np.10L  , weź stoper i zmierz czas w jakim napełnisz to wiadro wodą z węża u siebie w domu . W ten sposób sprawdzisz ile wody jesteś w stanie dostarczyć K7 wody , bo ona potrzebuje ok 600L na godzinę .

No tak, tylko nalewaj przez ten wąż, którym doprowadzasz wodę do myjki, inaczej nie ma to sensu. I warto też przy okazji myjki zaopatrzyć się w dobry przedłużacz.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderator
18 minut temu, Mumins napisał:

Cześć Panowie.

Orientujecie się czy te standardowe pianownice dołączane do Nilfisków w ogóle się do czegoś nadają? Czy do PA nie mają podejścia?

Pozdrawiam

nie nadają sie do niczego  PA badz Techkar nic nie zastapi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderator
1 minutę temu, Mumins napisał:

A LS3? 

z tego co sie orientuje to cena cos ok 120 zł wiec to samo co sprawdzona PA badz tańszy techkar

 

wiec wybrał bym pewniaka PA no chyba ze w zestawie juz daja LS3

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ja tez mam pytanko co możecie polecić? Rozważam  BlackDecker PW1700 SPL,  Stanley SXPW16E (cofnąłem się kilka stron do tyłu i nie znalazłem o nich żadnego info) albo Karcher K2. Karcher na pierwszy rzut oka wygląda na najsłabszy. Jak  z akcesoriami do tych modeli np. pianownica?

Chodzi o mycie kilku- kilkunastu aut w roku i chcę przeznaczyć sumkę do około 400 zł. Która najlepsza?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

K2 słaba - krótki wąż i co chwile musisz przestawiać. Ciśnienie jeszcze jakieś tam w miarę, ale pianownica w zestawie to badziew i szkoda tylko chemii do tego lać. Teraz kupiłem PA do K2 i w widzę dużą różnicę. Pewnie na nowy sezon będę szukał czegoś lepszego z długim wężem i lepszym ciśnieniem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Witam,

to mój pierwszy post na tym forum ale po zakupie myjki pewnie nie będzie ostatni:)

Zastanawiam się nad solidną myjką na lata. Chcę nią myć do 2 samochodów tygodniowo i w niedalekiej przyszłości będę nią też czyścił kostkę. Jak będzie trzeba to też rury kanalizacyjne w domu. Budżetu nie mam do końca ustalonego ale raczej nie chcę przekroczyć okolic 2500zł. Możliwe, że coś za 1000-1500zł mi wystarczy ale jestem skłonny zapłacić więcej za bardziej trwały sprzęt oraz przede wszystkim za sprzęt, który będzie w stanie zaoszczędzić mi trochę czasu. Do myjki dokupię osobną pianownicę PA.

W górnej granicy cenowej rozważam zakup:

  1. Nilfisk P 160.2-15 X-TRA (lub inny wariant) - od ok. 2200zł, maks. 160 bar, 570-650l/h, mosiężna pompa (w niektórych wariantach ceramiczne tłoki), maks. temp. 60°C
  2. Stihl RE 163 - od. ok. 2250, ciśnienie robocze 10-150 bar, maks. 160 bar, 570-650l/h, mosiężna pompa
  3. Karcher HD 5/15 C - od ok. 2600zł, ciśnienie robocze 150 bar, maks. 200 bar, 500l/h, maks. temp. 60°C 

Wygląda na to, że Stihl to ta sama myjka co Nilfisk. W przypadku Nilfiska niepokoi mnie mała liczba serwisów. Ze Stihlem jest o wiele lepiej chociaż nie wiem jak w praktyce wygląda ich serwis poprzez dealerów. Natomiast zakładam, że z serwisowaniem Karchera nie powinno być problemów. Jedyne co przemawia na jego niekorzyść to o ok. 100l/h mniejsza wydajność tłoczenia. Jednak jest to linia profesjonalna to może i liczby są bardziej realne?

Co mi polecacie?

Czy do myjki bez bębna można później dokupić bęben z dłuższym wężem?

Jak w praktyce realizuje się regulację ciśnienia w myjkach? Czy jest to w ogóle potrzebne?

Czy jakaś dysza oprócz dyszy płaskiej będzie mi potrzebna do mycia samochodu?

Co to jest kąt dyszy (np. w Karcherze jest dysza trójstopniowa 0°/25°/40°)?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, radwash napisał:

Nilfisk P 160.2-15 X-TRA

Mam tą myjkę i z czystym sumieniem mogę ją polecić, tylko odradzam zakupy w WERA RZESZÓW.

 

10 godzin temu, radwash napisał:

Karcher HD 5/15 C

Mam też HDS i powiem, że jakbym miał wybierać miedzy Nilfisk-iem a HDS-em bez wahania brałbym tą drugą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.