Skocz do zawartości

Black Hole Poorboy's - glaze czy cleaner?


CAR CRAZY

Rekomendowane odpowiedzi

  • 2 tygodnie później...
z tym przedłużaniem żywotności przez cleanery to róznie bywa, stosowałem Tough Prep i na to różne sealanty i spływały dwa razy szybciej niż z gołego lakieru. Wszystko co maskuje itp pozostawia na lakierze jakąś warstwe, na której wosk nie koniecznie dobrze siedzi.

Spróbuj Duragloss Squeaky Clean, nie zostawia nic, lakier tępy i skrzypi niesamowicie. Stosowałem pod 1 warstwę FK1000hp i trzymał prawie całą zimę, 2x wspomagany QD, płukany z reguły na myjni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

DP nie testowałem, bo posiadam DG. Nie kładłem na niego (DG) wosków, tylko sealanty (a konkretnie - z tego, co pamiętam: Soft99 Fusso i BF Wet Diamond). Nie jestem w stanie określić, jak wygląda maksymalna żywotność tych sealantów na tym cleanerze, gdyż "w sezonie" mam pod stałą opieką 3 (a czasem 4) auta i najczęściej co 1-1,5 miesiąca aplikuję ich lakierom coś innego ;) A zimą tylko na jednym z nich (Scenic) leżał Soft na DG - jednak nie wiem, kiedy dokładnie obumarło to zabezpieczenie - po położeniu pod koniec października (2 lata temu) miałem kontakt z autem pod koniec chyba marca, lub na początku kwietnia i lakier nie miał już żadnego zabezpieczenia, a właściciel auta nie był w stanie określić, kiedy lakier przestał "kropelkować" (myty co 2-3 tygodnie na bezdotykach).

Odnośnie tego, że cleaner DP jest zamiennikiem DG - taką informację otrzymałem od dwóch forumowych sprzedawców (na pewno od Mariusza z SCS i... nie pamiętam, od kogo jeszcze... Od Karola z Shiningcar...?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proszę jeszcze o info czy zamiast IPA lepiej będzie użyć cleanera i potem BH i wosk? Myślałem o IPA żeby odtłuścić przed BH i woskiem ale może cleaner tu będzie lepiej wskazany?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...
Oznaczenia w sklepie House of Wax maja charakter poglądowy. Panie Adamie, padło "poważne" słowo autoryzacja. Tylko kto ma autoryzować opisy w naszym sklepie? :)

 

Jeżeli wkradł się nam błąd w tłumaczeniu, przepraszamy poprawimy opis:)

 

 

 

Black hole mogę nakładać do polerowania maszynowego jako ostatnia finiszowa pasta?

 

Dodane po 5 minutach 4 sekundach:

zależy na jaki sealant i w jakich odstępach czasowych

 

 

Chce polerowac i nałożyć wosk z bh w takim systemie:

1. Zielony korek 3m

2.zolty korek 3 m

3.black hole jako finishing

4. ipa

5. Mycie

6.cleaner

7.wosk

 

Dobrze????????

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Black hole mogę nakładać do polerowania maszynowego jako ostatnia finiszowa pasta?

A kto Ci zabroni? :D

 

A poważnie to nie ma to żadnego sensu. Skoro już robisz korektę, to olej BH i zamiast tego obleć auto Antihologramem na finiszowej gąbce i wyprowadzi trwale więcej niż black hole'm zdołasz zakryć. :good:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...
  • 3 miesiące temu...

Zastanawiałem się jaki jest sens w aplikacji Black Hole (albo nawet innych glaze) po korekcie.

Czy uda się osiągnąć jeszcze lepszy wet look, głębie koloru, przyciemnienie.

Wg tego testu wychodzi, że nie:

http://e46forum.pl/poorboys-black-hole-porownanie-nakladania-recznego-i-mechanicznego-19252

 

Na nieprzygotowanym lakierze, przy aplikacji ręcznej lekko przyciemnił, przy aplikacji maszynowej jeszcze lepiej.

Natomiast po korekcie, przy żadnej formie aplikacji nie wniósł nic, poza dodatkową robotą.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fajnie porównanie. Wniosek jest taki ze BH (ogólnie chyba każdy glaze/politura) ma sens na lekko zmęczonym lakierze. Przykryje ryski, mocno przyciemni dając sporą głębie.

@Szymon871 Przed woskowaniem najlepiej. Politura sama w sobie jest średnio wytrzymała, więc kładąc na nią wosk dasz jej troche ochrony zachowując jej plusy.
Oczywiście jak teraz nałożysz to nic złego sie nie stanie, ale trwałości dużej sie nie spodziewaj

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z BH bedziesz zadowolony :) U mnie w lipcu tak to siadło. Ręcznie -> pad mikrofibrowy.
Aplikacja -> docieranie -> zapach no i najważniejsze mega przyciemnienie = Wszystko na +
Nie musze mówić po której stronie BH ;P 
SAM5513jp_qrwhxwn.jpg

SAM5516jp_qrwhxsr.jpg

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pierwszy raz uzywam gleza i mam wrażenie że to jest produkt który lubi był nałożony grubiej niż cienko, rzeczywiście tak sie nakłada tej gamy produkty?

 

u mnie zostały gdzeiniegdzie tłuste ślady... zmieniacie mikrofibrę przy polerowaniu czy cłe auto jedna robicie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Czesto uzywałem  Prooboy's world White Diamonds i powiem ze nadawał duza szklistosc lakierowi i maskował drobne ryski ogólnie byłem zadowolony:) Teraz zakupiłem BH ze wzgledu na zmiane auta i też jestem zadowolony i fajnoe wydobywa głebie koloru noi zapach obydwa maja jak dla mnie fajny;) aplikacja zawsze reczna i dawałem dosc gruba warstwe z polerowaniem puszysta fibra noe było najmniejszego problemu 😁

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 17.10.2017 o 11:43, ghost napisał:

Zastanawiałem się jaki jest sens w aplikacji Black Hole (albo nawet innych glaze) po korekcie.

Czy uda się osiągnąć jeszcze lepszy wet look, głębie koloru, przyciemnienie.

Wg tego testu wychodzi, że nie:

http://e46forum.pl/poorboys-black-hole-porownanie-nakladania-recznego-i-mechanicznego-19252

 

Na nieprzygotowanym lakierze, przy aplikacji ręcznej lekko przyciemnił, przy aplikacji maszynowej jeszcze lepiej.

Natomiast po korekcie, przy żadnej formie aplikacji nie wniósł nic, poza dodatkową robotą.

 

 

Potwierdzam po korekcie też skusiłem się ale już nic konkretnego do tematu nie wniósł. 

1.5 miesiąca i teraz go nie ma wraz z woskiem a machani trochę było. 

Produkt raczej dla osób które nie chcą robić korekty a odświeżyć pewnie najlepiej przed sprzedażą :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.