Skocz do zawartości

Black Hole Poorboy's - glaze czy cleaner?


CAR CRAZY

Rekomendowane odpowiedzi

panowie co jest lepszym produktem i daje lepszy efekt Black Hole czy Prima amigo bo zgłupiałem już jedni twierdzą że Prima to cleaner a w opisie że glaze

Który nadaje się lepiej do nakładania ręcznego i na którym coli lepiej lezy?

Jest sens pod BH położyć Prima, jeśli nie to który produkt nałożyć pod wosk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prima Amigo to typowy cleaner, więc wosk na nim na pewno poleży dłużej. Ja BH traktuję jako glaze, więc zrobienie kanapki Amigo -> BH -> wosk jak najbardziej ma sens, jednak BH osłabi trwałość wosku.

Po drugie (nie stosowałem Amigo, opieram się tylko na testach/zdjęciach), wydaje mi się że położenie BH na Amigo da tylko przysłowiowy 1% do looku :)

 

Pytanie więc, czy warto dla niego zmniejszać trwałość? :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ostatnie pytanie Panowie Blach hole czy Aio cherry glaze jest lepszym wyborem żeby łatwo i szybko poprawić lakier pod coli. Prima amigo już jest w arsenale (ale nie jest najlepsza do ręcznej aplikacji) i chce coś jeszcze żeby szybko zamaskować ryski i oczyścić lakier pod wosk na żony aucie. Ona raczej średnio o nie dba, raczej to na mojej głowie. Chcę szybko ręcznie zrobić efekt pod wosk, nie skracając w miarę możliwości jego siedzenia na aucie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tasek, nie wiem jak Cherry, bo nigdy go nie używałem, ale jest porównywalne do AF Tripple. Jeśli chcesz zrobić "kanapkę" z Prima Amigo a potem położyć na to AIO, to moim zdaniem AIO "popsuje" cały efekt jaki zrobił Amigo.

Za dużo kombinowania.

1. Opcja: Prima Amigo -> Glaze -> Wosk (i mamy dzięki BH ten 1% do looku kosztem trwałości)

2. Opcja: Prima Amigo -> Wosk

Inne opcje wg mnie mijają się z celem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czy jest sens kłaść Black Hole na Cherry Glaze? Chodzi mi tylko o maksymalnie dobry wygląd, czy taka kombinacja doda cos do jeszcze lepszego wyglądu niż samo Cherry Glaze? Trwałość nie ma znaczenia w tym wypadku :P

1. R222 Cleanser + Black Hole + Z Carbon

2. Cherry Glaze + Black Hole + Z Carbon

będzie jakakolwiek róznica w wyglądzie czarnego uni? :idea:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Maciej WTN - a po co kłaść glaze na glaze ? Nic Ci to nie da i nie ma to sensu. Wg mnie (subiektywna opinia), najlepszy efekt uzyskasz kładąc cleaner, na to BH, a następnie któregoś z Nattys-ów (Blue, lub Red). A jeżeli już ma być Z Carbon - to opcja nr 1.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Pozwólcie ze sie dołącze ...Posiadam wosk poorboy's blue i pod niego stosuje SRP AG ale nie wiem czy jest to dobra opcja tzn nie wiem jak to zbadac..wiec czy nie lepiej pod nastty blue dac cleaner z tej samej firmy?

Bo politury nie mam zamiaru dawac poniewaz wiem ze politura moze i podkresli głębie koloru ale za to osłabi wosk,takie jest moje zdanie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Trochę nie rozumiem, sam temat brzmi "glaze czy cleaner", rozumiem przez to, że BH spełnia po części dwa zadania: oczyszcza lakier oraz nadaje połysk, głębie. Kiedyś robiąc autko na przygotowaną powierzchnię po glinkowaniu nałożyłem maszynowo BH, na to po kilku godzinach FK Hi-Temp i kropelkowanie utrzymywało się przez prawie 3msce, a głębia koloru super na plus. Uważam więc, że to osłabianie wosku jest trochę przesadzone, być może zależy to też od jego rodzaju...najważniejsze jest i tak przygotowanie powierzchni, jeśli ktoś nie poświęci odpowiednio dużo czasu to choćby nie wiem jak trwały wosk położy, to wytrzyma do pierwszego lepszego deszczu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Srp jest czymś w rodzaju politury bo makuje rysy z racji zawartości wypełniaczy.Także trochę bez różnicy czy pb Bh czy srp położymy i na to wosk.Podobno z tego co wiem to ludzie twierdzą iż osłabia to wosk...u mnie leży na srp też natty's blue ...przeżył już 2 tys km po autostradach itp,ze 3 porządne oberwania chmury ,gdzie świata nie było widać i kilka myjek bezdotykowych.Leży 3 tygodnie.Kropelki i wygląd jakbym kładł go wczoraj :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Zabrałem się za czytanie i kupiłem PB BH i colli #476 i zaczynają się pytania:

1)nie znalazłem podpowiedzi ile trzeba odczekac po wypolerowaniu PB BH aby nałozyć Colli #476

2)nie znalazłem też odpowiedzi na zadane pytanie:

A jak wygląda sprawa z woskiem Collinite po PB BH ?. Też nie ma kropelkowania ?

 

Jest jakiś lakoniczny wpis, że kropelkowanie jest, ale bardzo nietrwałe a PB BH służy do zrobienia efektu WOW i później znów trzeba woskować auto. I totalną pomyłką jest użycie go na zimę. Mam nadzieję, że początek wrzesnia to ostatni moment, aby go zaaplikować a na zimę poszukac czegoś innego.

Inny user dostał poradę, aby po zaniku efektu WOW zastosować Quick Detailer, pytanie jest jaki Quick Detailer dobrze zadziała z Collnite i wcześniej użytym PB BH aby nie było kolejnej niemiłej niespodzianki? (Niestety tej odpowiedzi w wątku "Jaki Quick Detailer ?" - nie znazlałem ;/ )

 

PS: Czy zrezygnować z połączenia PB BH i Collnite #476 i poszukać czegoś rozsądniejszego a jedno z dwóch odstąpić/wymienić?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na forum już odpowiedzi były i to kilka razy ;) Jest tak jak przytoczył widmo82 dwa posty wyżej. Black Hole to politura więc daje tylko efekt wow. Wcześniej przed tym zdałoby się zastosować jakiś cleaner np. ProPolish 2 aby poprawić trwałość wosku. Black Hole oczywiście osłabi trwałość Coli ale też nie to że Ci po 2 tygodniach spłynie - w zależności od warunków 1-2 miesiące kropelkowanie powinno być; w końcu to Coli bardzo trwały wosk. Połączenie cleaner+coli będzie na pewno trwalsze więc takie możesz zastosować na zimę. A co do QD to można go zastosować nawet zaraz po woskowaniu bo coli bardzo lubi przyciągać kurz i możesz się bardzo zdziwić gdy zobaczysz samochód na drugi dzień po woskowaniu :( Dlatego niektórzy pisali aby przetrzeć QD (nawet delikatnym jak Meg's Last Touch) wtedy nie powinien tak przyciągać kurzu.

Samo QD raczej nie ratuje już wosku, bardziej wtedy zastosować Quick Wax w sprayu. Ale to pisałem w odniesieniu do połączenia cleaner+politura(BH)+wosk. Jak nie masz cleanera to lepiej kup jakieś AIO zamiast BH i na to kładź Coli.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.