Skocz do zawartości

Krótkie pytanie - krótka odpowiedź część 4


Evo

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 10,5 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Mam taki zestaw:

 

Collinite 476, mikrofibra,aplikator

Prickbort MAC 124 usuwanie smoły 1L

ValetPRO Yellow Poly Clay 100g

Shiny Garage Iron Off Bleeding 500ml

IPA 1L

POORBOY'S WORLD Natural Look Dressing 473ml

Nielsen Brillance 500ml

Shiny Garage Lime APC 1L

Mothers Car Wash 473 ml

 

I teraz pytanie, czy jest sens zastosować CHEMICAL GUYS WET MIRROR FINISH ULTRA SLICK 473ML? Boję się, że spłynie razem z woskiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam zamiar zabezpieczyć autko na zimę.

MEGS UC (ręcznie)------> cleaner PB Pro Polish-----> FK1000P------> BSD po każdym myciu

 

Czy taka kanapka ma szansę przetrwać zimę?

 

Po pierwsze: stawiam dolara przeciwko żołędziom :D , że nie starczy Ci "pary", aby ręcznie porządnie "zrobić" auto UC.

Po drugie - taka "kanapka" ma duże szanse, aby przetrzymać zimę - a na pewno, stosując po każdym myciu BSD, będziesz miał piękne kropelki na lakierze...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po pierwsze: stawiam dolara przeciwko żołędziom :D , że nie starczy Ci "pary", aby ręcznie porządnie "zrobić" auto UC.

 

Spodziewałem się takiej odpowiedzi ;) Zdaję sobie sprawę, że dużo nie zdziałam ręcznie UC, bo w tym stanie lakieru jaki posiadam obecnie to tylko rotacja (której się jeszcze nie dorobiłem) ma rację bytu ale też bez szaleństw bo auto generalnie nadaję się do ponownego lakierowania (czytaj auto malowane kiedyś i skopane) :/

Zależy mi z grubsza na w miarę dobrym doczyszczeniu lakieru, przymaskowaniu/usunięciu mniejszych baboli i przygotowaniu pod wosk.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Autko umyte ironx, prick i glinka ale jest dylemat co położyć jutro na srebrny?

Nie wiem czy zbroić się już na zimę czy czy zarzucić wet look :)

W arsenale: AG SRP, CHERRY GLAZE, DODO LP, woski: Colli 476, Nattys RED; Dodo RAINFOREST i BANANA ARMOUR

Jakieś propozycje :?:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bbarti, chyba sam wiesz najlepiej czy później będziesz miał możliwość ogarnięcia auta na zime. Jak masz garaż gdzie w zime może byc te 15 stopni i możesz sobie komfortowo umyć samochód w każdych warunkach to możesz się bawić w wet looki do grudnia.

 

Co do arsenału.. Testuj! Masz towar to działaj. Kombinacja która spodoba się innym niekoniecznie musi podobać się Tobie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ktoś może testował już Authentic Premium z soft99 ?? bo czekam i czekam na dostawę king of gloss albo Fusso coat 12months i .... no. Myślałem czy by sobie tego Authentic Premium zakupić tylko czy warte to czegoś jest ? niby droższe, i jaki cleaner pod to ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Takie szybkie pytania:

 

1. Czy testował ktoś obok siebie Meg's #16 i FK1000p na ciemnym lakierze ? Czy M16 przypadkiem nie zapewni lepszego wyglądu ?

2. Czy można warstwować M16 ?

3. Czy byłby to dobry wosk do używania zarówno w lato (dla wyglądu i ochrony przed kupskami) jak i porą zimową (dla wyglądu i ochrony przed solą).

4. Może ten wosk stać w pokoju ? Temperatura 19-24.

 

Poczekam do końca miesiąca i jak nie będzie dostawy Fusso to wezmę chyba M16 (swoją drogą nadal go produkują czy jedynie wyprzedaż magazynowa).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Dystrybutor
Takie szybkie pytania:

 

1. Czy testował ktoś obok siebie Meg's #16 i FK1000p na ciemnym lakierze ? Czy M16 przypadkiem nie zapewni lepszego wyglądu ?

2. Czy można warstwować M16 ?

3. Czy byłby to dobry wosk do używania zarówno w lato (dla wyglądu i ochrony przed kupskami) jak i porą zimową (dla wyglądu i ochrony przed solą).

4. Może ten wosk stać w pokoju ? Temperatura 19-24.

 

Poczekam do końca miesiąca i jak nie będzie dostawy Fusso to wezmę chyba M16 (swoją drogą nadal go produkują czy jedynie wyprzedaż magazynowa).

1. Tak, co znaczy lepszy wygląd?

2. tak

3. tak

4. tak

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chodzi mi o lepszy połysk, zapomniałem także zadać pytanie czy te woski maskują w jakimś stopniu niedoskonałości lakieru ? Czytając wątek o Fusso widziałem fotki Insignii bodajże z wypożyczalni i było widać, że maskuje w jakimś stopniu ryski. Jak w porównaniu do FK1000p sprawuje się M16 podczas aplikacji ? Na pewno sporo osób używa/ło tego wosku 8-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powoli kompletuje zestaw do polerowania auta i będę pracował na menzernach FG500 i FF4000 i pytanie odnośnie doboru pada pod FF4000, wystarczy do niej czarny wykańczający czy może za miękki i doposażyć się jeszcze w żółtego flexipada ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powoli kompletuje zestaw do polerowania auta i będę pracował na menzernach FG500 i FF4000 i pytanie odnośnie doboru pada pod FF4000, wystarczy do niej czarny wykańczający czy może za miękki i doposażyć się jeszcze w żółtego flexipada ?

 

Czarny pod FF4000 jest "tak jak trzeba"

PS. Do Twojego kompletu dołożyłbym Menzernę 2500.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.