Skocz do zawartości

Krótkie pytanie - krótka odpowiedź część 4


Evo

Rekomendowane odpowiedzi

Mam pytanko - na najbliższych targach moto będzie u nas pokazana Insignia OPC w matowym lakierze.

 

Ponieważ nie bardzo uśmiecha się mi zakup środków dedykowanych do matu to moje pytanie brzmi jakie krzywdy moge wyrządzić standardowym QD? AF Finale, PB S&G, AG Rapid Detailer, Sonax BSD

 

Plamy, przebarwienia, holsy :dontknow::idea:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 10,5 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Witam!

Panowie, gdzie mogę dostać Soft 99 fusso coat do czarnych? Sprawdziłem naszych partnerów ale nic nie znalazłem. Zima idzie i wydaje mi się, że to będzie dobry wybór. A tak przy okazji to jaki cleaner pod niego wrzucić? Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, mam zakropkowane auto farbę epoksydową. Da trade to zebrać glinką bilt-hamber ?

Dodam, że lakier bardzo miękki, rysuje się nawet delikatnie prowadząc paznokieć.

 

OK. zaryzykowałem medium glinkę. Zbiera fantastycznie, jedynie ciężko się ją urabia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Yasiek, Sonax BSD nie nabłyszcza, więc powinien być ok ;)

z tym sie nie zgodzę. Ja zauważam poprawe połysku, a już w ogóle jak umyłem raz auto i pierwszy raz psiknąłem tym to jak dziewczyna zobaczyła auto to mówi "Co się tak błyszczy?" :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze jedno pytanie. Do felg mogę stosować APC czy lepiej kupić coś konkretnego z przeznaczeniem do felg ? Albo druga opcja np. wstępne mycie APC, a potem coś do felg ?

 

Jeśli APC lepiej odpuścić do alusow to co kupić ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze jedno pytanie. Do felg mogę stosować APC czy lepiej kupić coś konkretnego z przeznaczeniem do felg ? Albo druga opcja np. wstępne mycie APC, a potem coś do felg ?

 

Jeśli APC lepiej odpuścić do alusow to co kupić ?

 

APC jak sama nazwa wskazuje jest ok, w zalezności od stopnia zabródzeń i co chcesz z tymi felgami zrobić...

i rzeczywiście

http://forum.kosmetykaaut.pl/viewtopic. ... 59e#514706

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chce pomalować mojej dziewczynie rower. Kolor docelowy to czarny połysk. Macie może jakieś sprawdzone farby w sprayu? I jak przygotować lakier do malowania? :o

To już nie wystarczy wpisać w google lub trochę pogłówkować? O wszystko trzeba pytać się na forumach :wallbash:

 

1. Ściągasz koła, osprzęt itp.

2. Matujesz papierem cały lakier

3. Odtłuszczasz

4. Zabezpieczasz jakieś, gwinty chromy itp. przed lakierem

5. Lakierujesz z puchy

6. Lakierujesz drugi raz, możesz też jeszcze bezbarwnym polecieć

7. Składasz wszystko

 

Możesz też oddać rower do lakierni, proszkowe malowanie kosztuje ok 300zł średnio. Lakier w sprayu jakikolwiek np. Motip. Jeśli nigdy nie bawiłeś się sprayami to poszukaj info/filmów jak to poprawnie robić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kay - nie pracowałem na tej polerce. Z tego, co się (nie) orientuję, dystrybutorzy Graphite podają jej różne dolne prędkości obrotowe... W każdym bądź razie chyba pracowałbym na 1, góra 2 biegu, bez nacisku (tzn. tylko naturalny nacisk ciężarem maszynki). Nakładam i wypracowuję cleanery za pomocą DA, na 3 biegu - ruch obrotowy DA jest sporo niższy, niż rotacji... Moim zdaniem (i nie tylko moim) rotacja średnio nadaje się do cleanerów... Co do pada - pomarańczowy Flexi raczej nie narobi krzywdy. Ja najczęściej do cleanera (zwłaszcza ściernego) używam albo żółtego 3M, albo białego LK CCS (który już się "zużył" i muszę zakupić nowy). Ale np. do Zymol-a HD używam czarnego "wafla" Flexi i jestem zadowolony :good:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.