Skocz do zawartości

Krótkie pytanie - krótka odpowiedź część 4


Evo

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 10,5 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

dzięki za info. Jeszcze takie pytanie - czy ten nowy IronX o teoretycznie wiśniowym czy cytrynowym zapachu faktycznie ma zapach wiśniowy ? miałem ten poprzedni i potrafie znosić brzydkie zapachy ale czegoś takiego jak IronX w życiu nie czułem, nie mogłem go przez to stosować pomimo że był super skuteczny. Nie potrzebuje jakiegoś super mocnego środka, szukam czegoś co przynajmniej nie śmierdzi, nie mówie żeby to ładnie pachniało, wpadło mi w oko ostatnio AF Iron Out oraz Angelwax Revelation i rozkminiam, skłaniam się ku Angelwax bo piszą że faktycznie pachnie i cenowo wychodzi ok w porównaniu do Irona

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderator

Jeśli dotychczas miałeś pierwszego Irona to te nowe, pod względem zapachowym, na pewno przypadną Ci do gustu. Te zapachy o których wspomina CarPro to jednak tylko takie "zabijacze" smrodu głównego a nie główna nuta zapachowa produktu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć, mam problem z wykończeniem lakieru. Używam polerki vander vgo 709 DA , najpierw przejazd UC pomarańczowy pad, a potem koch antihologram na żółtym padzie. Samochód to alfa 147. Po inspekcji na słońcu widać hologramy. Jak się ich pozbyć? Rozprowadzałem pastę na 2 biegu, potem parę przejazdów na 5 biegu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy Megs Cold Class Trim Detailer powinien spływać w deszczu po lakierze i zostawiać zacieki? Położyłem go po myciu na nielakierowane boczne listwy w aucie. Listwy oczywiście umyte wcześniej, przy myciu auta, Red Devilem 1:10 a sam megs nakładany skromnie, nie lał się litrami a po wchłonięciu przetarty jeszcze dokładnie fibrą. Mimo to dwa dni później gdy auto stało na deszczu powstały brzydkie zacieki na lakierze, ewidentnie spływało coś z listew. Czy ma on jakieś specjalne wymagania co do aplikacji, przez co powinien leżeć jak należy? :D Bo jak na razie to mnie zawiódł :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szybkie pytanie:

Alfa Romeo 164 z 96 roku. Kolor granatowy, lakier raczej z tych bardziej twardych. Posiadam sporo zarysowań, również takich głębszych. Na masce sporo świrli.

Polerka rotacyjna K2, próbowałem miękkim padem (biały duraflex K2) i nic.

 

Do sedna... Jaki zestaw, żeby ładnie wyprowadzić te głębokie rysy (zrobić koretkę) + wykończyć lakier z połyskiem?

Chodzi mi o pady + pasty.

PS. Posiadam PB o rozmiarze 123mm.

 

Pozdrowionka i dzięki za odpowiedzi ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy Megs Cold Class Trim Detailer powinien spływać w deszczu po lakierze i zostawiać zacieki? Położyłem go po myciu na nielakierowane boczne listwy w aucie. Listwy oczywiście umyte wcześniej, przy myciu auta, Red Devilem 1:10 a sam megs nakładany skromnie, nie lał się litrami a po wchłonięciu przetarty jeszcze dokładnie fibrą. Mimo to dwa dni później gdy auto stało na deszczu powstały brzydkie zacieki na lakierze, ewidentnie spływało coś z listew. Czy ma on jakieś specjalne wymagania co do aplikacji, przez co powinien leżeć jak należy? :D Bo jak na razie to mnie zawiódł :/

 

Kładłem na uszczelki silikon też spływał, podobnie inne dresingi, spływały tekko po deszczu, Ale po przetarciu było już ok. Szybkość robi swoje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderator
Czy Megs Cold Class Trim Detailer powinien spływać w deszczu po lakierze i zostawiać zacieki? Położyłem go po myciu na nielakierowane boczne listwy w aucie. Listwy oczywiście umyte wcześniej, przy myciu auta, Red Devilem 1:10 a sam megs nakładany skromnie, nie lał się litrami a po wchłonięciu przetarty jeszcze dokładnie fibrą. Mimo to dwa dni później gdy auto stało na deszczu powstały brzydkie zacieki na lakierze, ewidentnie spływało coś z listew. Czy ma on jakieś specjalne wymagania co do aplikacji, przez co powinien leżeć jak należy? :D Bo jak na razie to mnie zawiódł :/

 

Wedlug mnie nie przygotowales nalezycie powierzchni i splynal. Jest to na pewno jeden z bardziej trwalych dressingow zewnetrzenych. APC 1:10 to troche malo. Dodatkowo przydalaby sie np magiczna gabeczka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy Megs Cold Class Trim Detailer powinien spływać w deszczu po lakierze i zostawiać zacieki? Położyłem go po myciu na nielakierowane boczne listwy w aucie. Listwy oczywiście umyte wcześniej, przy myciu auta, Red Devilem 1:10 a sam megs nakładany skromnie, nie lał się litrami a po wchłonięciu przetarty jeszcze dokładnie fibrą. Mimo to dwa dni później gdy auto stało na deszczu powstały brzydkie zacieki na lakierze, ewidentnie spływało coś z listew. Czy ma on jakieś specjalne wymagania co do aplikacji, przez co powinien leżeć jak należy? :D Bo jak na razie to mnie zawiódł :/

 

Miałem ostatnio podobnie: spłynął delikatnie z lusterek, ale starcie z lakieru nie było problemem. Moim zdaniem było go za dużo i gdzieś w szczelinach między plastikami czekał na deszcz. Ale zacieków nigdzie po deszczu nie notowałem...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...

 

Wedlug mnie nie przygotowales nalezycie powierzchni i splynal. Jest to na pewno jeden z bardziej trwalych dressingow zewnetrzenych. APC 1:10 to troche malo. Dodatkowo przydalaby sie np magiczna gabeczka.

 

Hmm a o tym to nie słyszałem. Postaram się to gdzieś dorwać. Te "zwykłe" z np rossmana też się nadadzą?

 

 

...

 

Miałem ostatnio podobnie: spłynął delikatnie z lusterek, ale starcie z lakieru nie było problemem. Moim zdaniem było go za dużo i gdzieś w szczelinach między plastikami czekał na deszcz. Ale zacieków nigdzie po deszczu nie notowałem...

 

Wydawało mi się, że nie kładę go dużo i raczej w szczelinach nie zostawał, jednakże na przyszłość będę bardziej uważał na to żeby nie dostawał się do szczelin :) U mnie starcie z lakieru jednak łatwe nie jest :/

 

 

Dzięki :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

krd, zanim pobiegne do garazu nakladac cleaner to ostatnie 2 szybkie pytania:

1. kolistymi ruchami docierac mikrofibrą nalozony cleaner czy prostymi ruchami?

2. Czy umyć auto jeszcze przed colli? - chyba nie, ale chcę się upewnić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.