Skocz do zawartości

Krótkie pytanie - krótka odpowiedź część 4


Evo

Rekomendowane odpowiedzi

Koledzy mam do was wielką prośbę.

Czy znacie jakieś dobre i sprawdzone pistolety/lance, które mogę podpiąć do węża ogrodowego ?

Zależy mi na sporym zakresie regulacji. Chce tego używać przede wszystkim do płukania auta z piachu i wszelkiego syfu przed przystąpieniem do mycia rękawicą. Pomożecie ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 10,5 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

stawek - np. taki pistolet, lub podobny: http://www.praktiker.pl/produkt,35115,8 ... emium.html

Dopóki nie miałem myjki, tego typu pistolet świetnie sobie radził - dawał dosyć silny strumień (posiada regulację strumienia od silnego i wąskiego po delikatny "zraszacz").

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej, powiedzcie mi z doświadczenia co najlepiej użyc na finish w BMW E61-kolor to taki szary metallic.Chcialbym to zrobić w dwóch etapach ze względu na czas i zakres pracy.

Na cięcie użyłem zielonego 3m+zielony korek.Lakier dosyć twardy i dlatego mam dylemat co użyć.

Posiadam s17, menzerne 3000 i koch antihologram.Z finishowych padów to w sumie mam tylko czarne i niebieskie 3m.Operuję maszyną rotacyjną.Pozdrawiam

 

Wyprowadzilem dziś auto na mycie.Myłem płynem Ludwikiem i apc Red devil 1;3.Wjezdzam do srodka aby zrobić polish, odpalam halogen i ryski hehehe.Wymyło sie bardzo niestety.Mimo, że po każdym przejeździe była benzyna ekstrakcyjna lub zmywacz silikonowy.

No nic jutro dalszy ciąg ciecia i zrobię na pewno polish, a potem finish.Cięzko jest zrobić korekte takiego lakieru na ok 90% nie używając futra.Fajna lekcja takie BMW.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderator
Czy powłoka kwarcowa ukryje lekkie hologramy na lakierze? Nie wiem czy jest sens jechania go 2500 na waflu :dontknow:

 

coded, nie ukryje a uwydatni

 

Rozumiem, ze popierasz to praktyka, a nie teoria?

Z mojej praktyki wynika ze Gyeon MOHS lekkie hologramy i swirle przykrywa - specjalnie sprawdzilem na 1 elemencie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koleżanki i koledzy, czy biały pad sonusa (piszą, że do usuwania swirli) można porównać bardziej do białego flexi czy do pomarańczowego flexi? Wczoraj próbowałem różnych kombinacji i zacząłem cięcie białym sonusem pod menzerną 500. Potem pomarańczowy flexi pod menzerną 2500, a na koniec menzerna 4000 na czarnym waflu urbana. Dziś na panelu testowym zauważyłem lekkie holo...jakby nie zeszły stare defekty. Dziś podotykałem ponownie te dwa pady jak przeschły przez noc i mam wrażenie, że jest między nimi mniejsza różnica w twardości niż pomiędzy biały a pomarańczowym flexi. :o

Polerowałem maszyną lare epl-11 osiągając maks 3 bieg, tj. +/-1600 rpm

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mozna zastąpic ostroge do futra czyms innym?Spręzone powietrze da rade? Czy tylko pozostaje zakup tego gadzetu?

druciana szczotka do czesania zwierzaków się lux sprawdza w tej roli

http://www.petity.com/product/image/242 ... 35895c.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koleżanki i koledzy, czy biały pad sonusa (piszą, że do usuwania swirli) można porównać bardziej do białego flexi czy do pomarańczowego flexi? Wczoraj próbowałem różnych kombinacji i zacząłem cięcie białym sonusem pod menzerną 500. Potem pomarańczowy flexi pod menzerną 2500, a na koniec menzerna 4000 na czarnym waflu urbana. Dziś na panelu testowym zauważyłem lekkie holo...jakby nie zeszły stare defekty. Dziś podotykałem ponownie te dwa pady jak przeschły przez noc i mam wrażenie, że jest między nimi mniejsza różnica w twardości niż pomiędzy biały a pomarańczowym flexi. :o

Polerowałem maszyną lare epl-11 osiągając maks 3 bieg, tj. +/-1600 rpm

Biały Sonus to jest coś jak pomarańczowy Flexipads - czyli średnia gąbka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy powłoka kwarcowa ukryje lekkie hologramy na lakierze? Nie wiem czy jest sens jechania go 2500 na waflu :dontknow:

 

coded, nie ukryje a uwydatni

 

Rozumiem, ze popierasz to praktyka, a nie teoria?

Z mojej praktyki wynika ze Gyeon MOHS lekkie hologramy i swirle przykrywa - specjalnie sprawdzilem na 1 elemencie :)

Nie wiem skąd się wziął mit że powłoki kwarcowe uwydatniają swirle? Póki co wszystkie kwarce i ceramiki jakie używałem, maskowały nieźle.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.