Skocz do zawartości

Jaki opryskiwacz ciśnieniowy ?


kamilgt

Rekomendowane odpowiedzi

  • Dystrybutor
W dniu 17.06.2020 o 12:29, tryhp3 napisał:

@marolex.pl w instrukcji pisze, żeby po użyciu rozebrać i wypłukać, co jest dosyć czasochłonne.

Ale domyślam, że większość co najwyżej płuka butelkę i uruchamia opryskiwacz na czystej wodzie, żeby przepłukało środek.

Opryskiwacz należy czyścić oraz konserwować, aby agresywne środki chemiczne nie uszkodziły uszczelek. Dokładnie tak jak jest opisane w instrukcji, warto też zwrócić uwagę na wkładkę pieniącą, czy nie jest zabrudzona- nie znajdują się w niej np ziarenka piachu, ponieważ może to skutkować nieprawidłowym spienianiem piany

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poza tym komplet uszczelek do kwazara venus i buteleczki oleju silikonowego kosztuje 15.50 zł kupowałem ostatnio. A przepłukanie nie trwa tak długo bez przesady . nie trzeba rozbierać go na części pierwsze i myć pędzlem , wystarczy poluzować wszystko zalać go czystą wodą i ...

Wysłane z mojego LG-H850 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...
  • 1 miesiąc temu...

Cześć odkopię temat. Poszukuje możliwe najtańszej pianownicy ręcznej. Czegoś kompaktowego. Użycie tylko pre wash nadkola felgi i dolne partie auta. Jaki koszt mnie czeka żeby zrobić zakupu? Sprzęt raczej używany kilka razy w roku sezon zimowy na bezdotyku plus latem odszczurzenie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Opryskiwacz od K2 @Strus z tego co kojarzę uzywasz takiego do prewashu. Ja mam taki sam zamiar a jeśli robi robotę to nie chce dopłacać do droższych markowych opryskiwaczy. Używane będzie okazjonalnie głownie w zimę. Polecasz? Czy dać sobie spokój i dołożyć do czegoś lepszego? Z góry dzięki. 😉 

PS. Jaką masz pojemność? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 12.11.2020 o 20:14, Sodol napisał:

Opryskiwacz od K2 @Strus z tego co kojarzę uzywasz takiego do prewashu. Ja mam taki sam zamiar a jeśli robi robotę to nie chce dopłacać do droższych markowych opryskiwaczy. Używane będzie okazjonalnie głownie w zimę. Polecasz? Czy dać sobie spokój i dołożyć do czegoś lepszego? Z góry dzięki. 😉 

PS. Jaką masz pojemność? 

Potwierdzam słowa @Strus mam dwa te opryskiwacze K2 od roku czasu jeden do oprysku pre-wash, a drugi do pre-spray przy praniu, oba jak na razie działają bez zarzutu, ale na pewno też nie używam ich dzień, w dzień, tylko okazyjnie, na moje potrzeby wystarczające. 😉 

Czy mogę do tego opryskiwacza kupić dysze spieniającą, czy niestety, ale muszę kupić typową pianownicę reczną?

  • Dziękuję 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie szukam opryskiwacza do używania przy pre wash na bezdotykach z SG CO. Chciałbym aby miał taką dyszę szerokokątną( nie wiem czy tak sie to nazywa). Nowicki używał chyba takiego Marolexa przy filmie z SG CO. Czy MAROLEX INDUSTRY ERGO ALKA LINE 2000 2L ma w zestawie taką dysze? Chyba że jest jakiś model większy 3 lub 5 litrowy który ma taką dysze?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 2.04.2020 o 10:41, Sztarkel napisał:

Zastanawiałem się między nim a kwazarem vulkanem z leroya, wybrałem  kwazara, ale on daje okrągłą mgiełkę

Kupiłem niedawno tego Vulkan'a. Użyłem chyba 2 czy 3 razy i szukam raczej czegoś innego. Słabizna ten opryskiwacz. Litrowego wziąłem do Wax Off'a i psika to to jakby chciało a nie mogło.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
8 godzin temu, Cannabinol napisał:

Panowie takie pytanie..ile razy trzeba pompować opryskiwacz 1,5 - 2l aby oblecieć cale auto sedan/kombi? Nie miałem nigdy takiego opryskiwacza  🤔

Mi w opryskiwaczu K2 na oblecenie całego samochodu wystarczają 2, max 3 pompowania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Marolexem Industry Alkaline 2L zalanego 1,5L roztworu z szeroką dysza z zestawu bez problemu robię hatchbacka na jednym pompowaniu i jeszcze trochę zostaje także jestem w szoku :)

Wysłane z mojego CPH2009 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To fajnie, dzięki Panowie. Muszę kupić jakiś opryskiwacz, który zimą będzie służył do oprysku SG CO. Latem bardzo chętnie także Deiron oraz T&G. Nie wiem co wybrać...już praktycznie byłem zdecydowane na Marolexa, ale widzę, że kwazar ma jednak lepsze opinie. Interesuje mnie pojemność 2l. Czy jednak kolosalnej różnicy między nimi nie ma?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 hour ago, Cannabinol said:

To fajnie, dzięki Panowie. Muszę kupić jakiś opryskiwacz, który zimą będzie służył do oprysku SG CO. Latem bardzo chętnie także Deiron oraz T&G. Nie wiem co wybrać...już praktycznie byłem zdecydowane na Marolexa, ale widzę, że kwazar ma jednak lepsze opinie. Interesuje mnie pojemność 2l. Czy jednak kolosalnej różnicy między nimi nie ma?

Ja korzystam jakieś 1.5 roku z Marolexa zielonego (z dyszą płaskostrumieniową) do oprysku SG CO i wszystko działa jak należy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Mogę powiedzieć ze od a do z nie pracuje juz na zwykłych atomizerach tylko opryskiwacze.

Zestaw wydaje mi sie skomponowany idealnie.

Marolexa używam do oprysków gdzie potrzeba duże ilości chemi. Kwazar natomiast lepsze jak trzeba precyzyjniej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a co powiecie o tych K2 za 20zł / 2l ? 🙂 Kiedyś miałem, komuś oddałem, kupilem sobie właśnie kolejny. Na lajtowe rzeczy uwc czy piana bh nie powinno być problemu. Do starego lałem APC a nawet trucka i nic mu nie było.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, analyzator napisał:

a co powiecie o tych K2 za 20zł / 2l ? 🙂 Kiedyś miałem, komuś oddałem, kupilem sobie właśnie kolejny. Na lajtowe rzeczy uwc czy piana bh nie powinno być problemu. Do starego lałem APC a nawet trucka i nic mu nie było.

Od pół roku katuje, służy na firmie do oprysku ADBL TFR'a 5-10%. Spisuje się bez problemu. W takim budżecie nie miałem do niego zastrzeżeń. Jedynie co może denerwować to trochę giętka rączka oraz brak odpowietrznika.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy do oprysku sporego kombi (V70) na bezdotyku wystarczą 2 litry? Mało jest opryskiwaczy 3 litrowych

https://www.obi.pl/urzadzenia-do-opryskiwania/lux-reczny-opryskiwacz-cisnieniowy-poj-2-l/p/4064226 czy taki wystarczy do SG CO, BH itp. 

są też marolexy - pytanie czy warto dołożyć i kupić marolexa lub białego kwazara

https://www.obi.pl/urzadzenia-do-opryskiwania/marolex-opryskiwacz-cisnieniowy-master-ergo-3-l/p/2480754

https://www.obi.pl/urzadzenia-do-opryskiwania/marolex-opryskiwacz-cisnieniowy-master-ergo-2-l/p/2480747

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.