Skocz do zawartości

Jaki opryskiwacz ciśnieniowy ?


kamilgt

Rekomendowane odpowiedzi

a co powiecie o tych K2 za 20zł / 2l ? Kiedyś miałem, komuś oddałem, kupilem sobie właśnie kolejny. Na lajtowe rzeczy uwc czy piana bh nie powinno być problemu. Do starego lałem APC a nawet trucka i nic mu nie było.

Ja robię nim oprysk szamponem do rinselessa i bardzo fajnie się spisuje ale trzeba uważać z ciśnieniem i nie przeginać bo nie ma zaworu bezpieczeństwa i różne kwiatki się dzieje…446c5202a8f37fa645d7db6c83777272.jpg
Podobno znany temat i sklep w moim przypadku elegancko sie zachował i bez zbędnych formalności przysłał kolejny

Ja robię nim oprysk szamponem do rinselessa i bardzo fajnie się spisuje ale trzeba uważać z ciśnieniem i nie przeginać bo nie ma zaworu bezpieczeństwa i różne kwiatki się dzieje…446c5202a8f37fa645d7db6c83777272.jpg
Podobno znany temat i sklep w moim przypadku elegancko sie zachował i bez zbędnych formalności przysłał kolejny

Ps w moim przypadku to 1.5l jakby to miało jakieś znaczenie
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, 4dminwhyyyyy napisał:

Czy do oprysku sporego kombi (V70) na bezdotyku wystarczą 2 litry? Mało jest opryskiwaczy 3 litrowych

 

Ja używam tego 2 litrowego marolexa co podałeś na swoje V70. Ilość prewash jest bardzo na styk. Leje powyżej kreski. Wybieram mocniejszy strumien i opryskuje z odstępem żeby mogło ściekać i uzupełniać pominięte miejsca.  4 lub 5 pompowań i marolex pusty 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Podepne sie pod temat - choc nie wiem czy dobrze.
Czy moglby mnie ktos nakierowac czego konkretnie szukac lub pod jakim slowem kluczem. Szukam opryskiwacza/myjki ale z jednym strumieniem a nie atomizerem. Czy do tego trzeba tylko "koncowke" czy juz szuka sie to pod inna nazwa niz opryszkiwacz/spryskiwcz?
Patrzylem na kilka modeli niestety nigdzie nie bylo opisane czy maja funkcje strumienia pod cisnieniem.
Chodzi mi np o spólkanie syfu z podlogi w garazu czy ppdlogi na balkonie w bloku gdzie nie mam mozliwosci podpiecia myjki cisnieniowej.
Z gory dzieki za odpowiedz ;)

Wysłane z mojego SM-G960F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 tygodni później...

Heja

k2 za dwie dychy nie przeżyło dwukrutego oprysku SG CO.

Chcę nowy, 3l, trwały. Marolex alka czy coś lepszego jest?

W k2 nie podobała mi się regulacja strumienia. Wolałbym pewnie większy wydatek i rozrzut szczeliną jak w pianownicy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Heja
k2 za dwie dychy nie przeżyło dwukrutego oprysku SG CO.
Chcę nowy, 3l, trwały. Marolex alka czy coś lepszego jest?
W k2 nie podobała mi się regulacja strumienia. Wolałbym pewnie większy wydatek i rozrzut szczeliną jak w pianownicy.

Polecam marolexa 3l z dysza płaska 120’

Ps u mnie K2 tez puścił ale napisałem do sklepu i bezproblemowo nowy dostałem! Polecam spróbować
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 7 miesięcy temu...
  • 4 tygodnie później...
  • 4 tygodnie później...

Kwazar Venus Super 360 Cleaning Pro+ VS Venus Super HD alka line

Opryskiwacz potrzebuję głównie do oprysku TFR, wheel cleanera zasadowego i T&R cleanera.

Pierwszy jest teoretycznie sugerowany dla PH 6-8 (uszczelnienia FPM), a drugi PH 7-14 (EPDM). Generalnie wziąłbym alka line, żeby później nie płakać, ale brakuje mi w nim systemu 360. Czy jest ktoś w stanie stwierdzić czy do w/w czynności ten cleaning pro+ się nada? A może wystarczy zwykły (pomarańczowy) Venus?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, rombinik napisał:

Kwazar Venus Super 360 Cleaning Pro+ VS Venus Super HD alka line

Opryskiwacz potrzebuję głównie do oprysku TFR, wheel cleanera zasadowego i T&R cleanera.

Pierwszy jest teoretycznie sugerowany dla PH 6-8 (uszczelnienia FPM), a drugi PH 7-14 (EPDM). Generalnie wziąłbym alka line, żeby później nie płakać, ale brakuje mi w nim systemu 360. Czy jest ktoś w stanie stwierdzić czy do w/w czynności ten cleaning pro+ się nada? A może wystarczy zwykły (pomarańczowy) Venus?

Używam od długiego czasu oba w.w.

Czysto teoretycznie jak będziesz po pracy płukał wodą to każdy z nich spełni swoje zadanie. Ale od mocnych zasad w Venus po jakimś czasie zesztywnieje Ci wężyk i się złamie. HD używam do zasad, kwasów i TAR'ów i nic się nie dzieje - wbrew pozorom to bardzo wytrzymały opryskiwacz. Czy to 360 tak potrzebne ? Kwazary mają regulowaną końcówkę i spokojnie tym HD dasz radę wypsikać dokładnie nadkole i zakamarki. W razie jak coś Ci strzeli, części dostępne i tanie.

U mnie na dzień dzisiejszy Venus 360 robi tylko za opryskiwacz do pre-spray (pranie), a alka odwala całą czarną robotę.

Jak nie szkoda Ci kasy to kup GLORIĘ CM12. Myślę nad nim od jakiegoś czasu ale w jego cenie to mam 3 kwazary.

A i pomarańczowych Kwazarów też mam z 5 szt. ale używam tylko w ogrodzie. Służą mi od dobrych 10 lat. czasem wymiana uszczelek i śmigają jak nowe.

 

  • Lubię to 1
  • Dziękuję 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Dodam parę słów od siebie, trochę na przekór detailingowej społeczności. Miałem podstawowego Kwazara Venus w którym dysza odłamała się po tygodniu "jeżdżenia w bagażniku", a szczelność stracił po kolejnych dwóch tygodniach obcowania z agresywną chemią do mycia silników (budżetowy koncentrat MaxGear w proporcjach 50/50). Dwa lata temu kupiłem Venus Super HD (ten z czerwoną rękojeścią). Od tamtej pory nawet przez 5 minut nie stał pusty. Napisy na flakonie już dawno się wytarły, ale w dalszym ciągu nie cieknie i co najważniejsze - dysza pozostała na swoim miejscu. Jeden z lepszych zakupów ostatnich lat.

IMG_0024.JPG

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Ostatnio mocno obraziłem się na pianownicę marolexa, w szczególności po dzisiejszym myciu. Na pełnym nabiciu ciśnienia 1/4 auta jestem w stanie zapianować. Myślę o przejściu na oprysk. Jaki opryskiwacz wybrać, pojemność 3 litry, do "piany" neutralnej, może lekko zasadowej. Fajnie by było, gdyby była też niedroga opcja akumulatorowa.

Rozumiem, że przy opryskiwaczu trzeba się mniej napompować niż przy pianownicy, bo do wygenerowania piany potrzebne jest większe ciśnienie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, sloniu napisał:

Ostatnio mocno obraziłem się na pianownicę marolexa, w szczególności po dzisiejszym myciu. Na pełnym nabiciu ciśnienia 1/4 auta jestem w stanie zapianować. Myślę o przejściu na oprysk. Jaki opryskiwacz wybrać, pojemność 3 litry, do "piany" neutralnej, może lekko zasadowej. Fajnie by było, gdyby była też niedroga opcja akumulatorowa.

Rozumiem, że przy opryskiwaczu trzeba się mniej napompować niż przy pianownicy, bo do wygenerowania piany potrzebne jest większe ciśnienie?

Też trafiłem na ten temat, bo nie mogę się z Marolexem ułożyć. Za dużo pompowania, piana nie wychodzi taka jakbym chciał. Też będę starał się przerzucić na opryskiwacz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jak pianownice Marolexa ale z opryskiwacza od nich jestem bardzo zadowolony. Mam wersje 3L i nawet do jednego samochodu jest to fajna opcja. Przy 1,2L-1,5L roztworu zostaje dużo miejsca na "poduszką powietrzną" dzięki czemu na całą powierzchnie samochodu opryskiwacz podaje z dużym ciśnieniem i nic nie trzeba pompować w trakcie, a przy tym zostaje wystarczająco poręczny. Do oprysku również bardzo dobrze sprawdza się dysza szerokostrumieniowa która jest w zestawie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Który opryskiwacz Kwazar Venus wybrać do zmywacza do hamulców? Czarny czy wystarczy granatowy?

https://kwazar.com.pl/profesjonalne-opryskiwacze-techniczne-1/venus-super-hd-alka-line-1
https://kwazar.com.pl/profesjonalne-opryskiwacze-techniczne-1/venus-super-hd-solvent-line

https://www.autopartner.pl/userfiles/downloads/karty/K2-MELLE/BRAKE_CLEANER_PRO_(PL)_CLP_II.pdf&ved=2ahUKEwi9orahxaz3AhVnlosKHY_0B0oQFnoECA0QAQ&usg=AOvVaw0rKdUYxWseBQrBdOyFMmo6

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.