Skocz do zawartości

Jaki opryskiwacz ciśnieniowy ?


kamilgt

Rekomendowane odpowiedzi

Czy miał ktoś taki problem z Venus 360, że bardzo ciężko go dokręcić tak, żeby nie uchodziło ciśnienie? Przecież tam nie ma żadnych uszczelek, ani nic... Mimo to od jakiegoś czasu dokręcam i odkręcam swój i po trzy razy, bo gdzieś jest ubytek...

Wyryte w skale z S20 FE 5G

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, MMCzysci napisał:

Czy miał ktoś taki problem z Venus 360, że bardzo ciężko go dokręcić tak, żeby nie uchodziło ciśnienie? Przecież tam nie ma żadnych uszczelek, ani nic... Mimo to od jakiegoś czasu dokręcam i odkręcam swój i po trzy razy, bo gdzieś jest ubytek...

Wyryte w skale z S20 FE 5G
 

U mnie po 2 latach właśnie się to pojawiło. Muszę tak mocno dokręcić, że aż mam obawy czy rączki nie urwę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Czy ktoś z Was używa może opryskiwacza do deirona (np. Vampire Light) ? A jeśli tak, to jakiego? Nie wiem czy mam takiego pecha czy to normalne ale atomizery przy tym deironie to albo mi padają albo tak beznadziejnie plują w jedno miejsce.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, PawelKRZ napisał(a):

Czy ktoś z Was używa może opryskiwacza do deirona (np. Vampire Light) ? A jeśli tak, to jakiego? Nie wiem czy mam takiego pecha czy to normalne ale atomizery przy tym deironie to albo mi padają albo tak beznadziejnie plują w jedno miejsce.

Do litra vampira dolej 100ml wody. Ja testowałem opryskiwacz marolexa i dysze płaska to daje radę 🙂  
 

ogromna wygoda jak robisz dekontaminacje całego auta ale więcej towaru schodzi 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej, zastanawiam się nad opryskiwaczem, aby uzupełnić zestaw z moim Axelem 3000. Po przeczytaniu całego wątku i tego i kilku innych tutaj wydaje mi się, że znowu pójdę w marolexa, głównie ze względu na pojemności. Nad czym się zastanawiam to czy do produktów pre-washowych typu tfr, citrus oil od ct, czasem jakieś apc, może kiedyś tez vasco wpadnie, nada się zielony Master Ergo? Bo on jest niby na chemię ogrodową, aczkolwiek widziałem, że chyba kilka osób tutaj korzysta właśnie z niego. Czy może jednak lepiej, bezpieczniej dla opryskiwacza i patrząc rozwojowo pod kątem czegoś mocniejszego (chociaż raczej akurat deiron z oprysku mi nie grozi w najbliższej przyszłości), pójść w linię industry ergo? Tylko tutaj też pytanie czy lepiej w wersję alka czy acid? Raczej wydaje mi się, że lepsza byłaby wersja alka (w końcu pod tfr'y). A może jednak zwykły pomarańczowy kwazar venus też da radę ze wszystkim co wymieniłem. Przyznam szczerze, że totalnie nie mam pojęcia w, którą stronę z tym pójśc, a może ktoś miał już taki dylemat i podzieli się doświadczeniami. Najbardziej w sumie zastanawia mnie czy rzeczywiście master dałby sobie z tym wszystkim radę czy jednak lepiej pójść w industry.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • 4 tygodnie później...
  • 9 miesięcy temu...

Cześć nie chcę zakładać nowego tematu więc zapytam tutaj. Kupiłem opryskiwacz marolex industry ergo alka 3000 i zrobiłem nim dotychczas 2 razy oprysk tfr w stężeniu 1:10 na podstawowej odkręcanej dyszy. 

 

W zestawie jest też dysza płaskostrumieniowa. Do czego można wykorzystać taką dyszę ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W jaki sposób przerobić Glorię FM30 na opryskiwacz ? 
Zamiast dyszy normalnej i elementu z filcem wrzuciłem samą dysze 80 stopni z IK Foam.

Efekt? No niby jest oprysk, ale znacznie słabsze ciśnienie od Marolexow, z dysza 360. Do tego co chwila przerywa, nie ma jednostajnego strumienia.

 

Edit: Kawałek taśmy i po sprawie. Działa 🙂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, FilipO napisał(a):

W jaki sposób przerobić Glorię FM30 na opryskiwacz ? 
Zamiast dyszy normalnej i elementu z filcem wrzuciłem samą dysze 80 stopni z IK Foam.

Efekt? No niby jest oprysk, ale znacznie słabsze ciśnienie od Marolexow, z dysza 360. Do tego co chwila przerywa, nie ma jednostajnego strumienia.

 

Edit: Kawałek taśmy i po sprawie. Działa 🙂

Możesz wrzucić foto jak umocowałeś dyszę z IK Foam do FM30? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

One są uniwersalne. Z FM30 z końcówki wyjąłem wszystko co było, wrzuciłem dyszę 80 stopni (szara z IK FOAM 1,5) i skręciłem i tyle. To czego nie wiedziałem, to to że trzeba zakleić otworki pobierające powietrze z rurki ssącej. 

Jutro wieczorem potestuje czy jest to lepsze rozwiązanie dla 2 aut niż 2x IK Sprayer 2l. 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Zastanawiam się jaką pojemność zakupić opryskiwacza Marolex Industry Ergo Alka ?
2000 ml  87 zł
3000 ml  92 zł
Ceny takie same, a jak z ergonomią ? 🙂
Ile robicie roztworu na oprysk na hatchbacka (u mnie UFO): 1 litr czy 1,5 litra czy 2 litry ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.